• Sor
  • Bence

Hayatın anlamı nedir?

Hayatımın anlamı.. sevdiklerimin yanımda olmaları, kitap okuyabilmem ,düşüncelerimin özgür olması, Allaha inancım ve gülüp /ağlayabilmem.Sizce sizin hayatınızın anlamı ne ?

Görüşün nedir?

0/2000

En İyi Görüş

• Hayatın anlamı şimdiye kadar çözdüğüm kadarıyla kesinlikle maddiyat değil!Hayatın anlamı çevrende hep sağlam insanları bulundurmak senin enerjini ve moralini bozacak insanlardan uzak durmaktır çok fazla dost edinmene gerek yok bir tane günün her saatinde yanına koşabilecek ve aileni emanet eebileceğin bir dostun olsun yeter.İki kişinin bildiği sır değildir diye bir söz vardır ya insanlar artık o kadar boş konuşup boş boş teselli etmeye çalışıyorlar ki seni zaten bu en sıkıcısı. Gerçek dost herzaman yanında olduğu kadar yanlış yaptığında yüzüne vuran kişidir.Maddi durumu iyi olan birisi olarak söylüyorum. Hayatta ne ev ne araba hepsi hikaye.Aldığın nefes yanında bulunan dostların kadar insansın. Her gün hesabına 24 saat yatırılıyor. İstersen bunu hoyratça harcarsın boş boş harcarsın yada çevrendekilerle hoşça vakit geçirirsin.Gerisi koca bir yalan. ve insanları maddiyatla değerlendirmek ve test etmek kadar kötü bir durum yok! Allah her derde göre bir sabır verir yeterki kullanmasını bilelim

• ++ haklisin, sana katiliyorum.

• Öncekileri Göster
    • doğuştan kazanılmış bir varlığım yok rahat ol! hiç insanlara elbise anlattığın oldu mu? saatlerce birşeyler anlattıktan sonra teşekkür edip gittiler mi sana? aslında para hakikaten kolay kazanılır! aslında işleri zorlaştıran insandır biliyor musun? hiçbirşeyi kolay bir şekilde yapacağına inanmaz ve kendi önüne aslında olmayan engeller koyarsın. bu konuya değindiğin için ayrıca teşekkür ederim. şu an tüm herşeyimi kaybetsem aynı azimle yeniden çalışırım. Oldum ve Öldüm arasındaki fark nedir?

• Oldum demek herşeyi biliyorum havasında olan insandır. Aslında ölmüşssündür haberin yoktur. Hergün yeni birşeyler öğrenebilirsin ve her insanın tecrübesi ve bildikleri aynı değildir. Bazen bir limon satan amcam bile sana hayat dersi verebilir önemlisi insanları saygı ile dinlemek ve tecrübelerinden ders cıkartmaktır. Boş konuşmayı herkes yapar ve boş konuşmadan herkes sıkılır. İnsanlar süpriz yumurtalar gibidir kimden ne çıkacaağı sana ne öğreteceği bilinmez!

Erkekler Ne Diyor 39

• hayatın anlamı hayatın tehlikedeyken hissettiğin andır.

• ebediyete ulaştığımızda karşımıza çıkacak ödül yada cezaların belirleneceği bir unsurdur hayat.

• ++++++++++++

• kafamı en çok kurcalayan sorulardan birisi her seferinde her yaşadıgım olaydan farklı sonuçlar çıkartıp sürekli ritüel değiştirme sebebim geriye dönüp bakılınca yapılanların anlamsız olması hayatı anlamsız kılıyor ama yeni şeyler hayatını geççi yada uzun vadede mutlu ve yalancı meltem rüzgarları gibi geliyor ama eleyerek seçtiğin bir kaç olğu özgür olmam hiç bir şeye bağlı kalamam kendi doğrularımı savunmam farklı olmam amaçlar ideolojiler ve öleceğim gerçeğini kabullenip ölümden korkmamam genelleme yapmak gerekırse sayılacak onlarca sey var ama en goze carpanlar bunlar

• Bende ayni senin gibi düsünüyorum. Dogru lafa söz yok. ++

• Öncekileri Göster
    • aynen :D en tuafi neydi biliyormusun ? Her an cocuklardan biri : Agbey gözünün capagini yegem yapma, ayak parmaklarinin arasindaki pislikleri öpem, dicek diye bekledim ama diyen olmadi :D

• :) cocukluk yıllarım aklıma geldı :) neselendım brden valla .d

• en azından bir adet dikili ağacın varsa o hayat senin için anlamlıdır...

• hersey para yani ?

• Öncekileri Göster
    • taktığım yokta güzel bişeyler yazınca yapmasınlar bari garip oluyo :D

• biliyorum =)

• benim hayatımın henüz bir anlamı yok.arıyorum bakalım bi anlam bulursam kendime yükliyicem.tabi önce tamamen yalnız kalmayı becerebilmem gerek.henüz buna hazır hisstmiyorum kendimi.üstelik şartlarda müsait değil.

• allah yardimcin olsun. ++

• kendi bilir.benim açımdan bi sorun yok.bulursam ne ala bulamazsam aramaya devam.

• K*çını sıcak tutmaktır demişti bilge ve ölü bir adam.

• seninkine yakın

• hayatın anlamı,bir işin olup senin gibib çalışan birisyle aşk evliliği yapıp yyuvanıza renk katacak yeni bireylerin gelmesiyle hayatınızı sürdürmektir ..hayat budur

• İyi bir kul olabilmek bence...

• hayatın anlamı benim.. ben olmasam benim için hayatın ne önemi olurkii..:) o yuzden benden önemlisi benden değerlisi benim isteklerimden arzularımdan önemlisi yok.. benm istediklerimin gerçekleşmesi hayat.. geriside hiçbişey..

• Hayatın Anlamı Hedeflerime Ulaşıp, Mutlu, Rahat , Refah , Sağlıklı ve Sevdiklerimle birlikte olduğumda çıkacak :) Az kaldı azzz :)

• Hayatın anlamı; yaşamak tatmak ,duymak ,konuşmak,sevmek...Yaradanı sevmek şükür etmek..Hiçbir canlı sebepsiz yaratılmadı..

• bir sen bir ben birde bebek

• sarkiya takmissin sen deli

• yokbaşkabişiyedahataktımdaburalardayımdiyormesajatmıyorneyse

• anlamsiz

• hayatın anlamını bulmak için 20 yıl öncesinin, 10 yıl öncesinin, 1 yıl öncesinin nasıl da daha dün gibi olduğu hakkında düşünmek yeterlidir. elindekilerin kıymetini bilerek, ahlaklı ve dürüstlüğü ilke edinerek yaşanarak bulunacak bişeydir hayatın anlamı.

• bos bos sorular soruyosunuz burda:D hayatın anlamı falan ne guzel sorular...

• =))

• Allah

• ++

• YAPTIKLARIMI KİMSE ELEŞTİRMEDİĞİNDE HAYATTAN TAT ALIYORUM

• Terry Eagleton ın tam bu isimde yazdığı yeni kitabıdır. .okuyp anlamayana yazıktır.

• hayatın anlamı 489dur

• dünya cennette göre cehennemdir. bu kısa dünyayı çok iyi değerlendirip allahın huzuruna ayıpsız çıkmaktır. bu bedeni, anne baba, kardeş, akıl, malk, mülk hepsini veren allahtır. göz rengini, boyunu, saçlarını veren allahtır. ruhunu da veren allahtır. bunu anlayan insan hayattın allahın kontorlünde olduğunu anlar ve asla üzülmez.

• hiç bir şeyi umursamamak, çünkü umursamazsan beraberinde birçok şey getirir mutluluk dahi bununla birlikte geliyor.

• Denge

• Dünyaya karalar verip bişeyleri birşeyleri değiştirmeye gelmedik. aslında kararlarımızı yaratılırken verdik buraya sadece kararlarımızı neden verdimizi anlamaya geldikfilozofun dedigi gibi-Dedi ki merak etme bir hikayen varsa ortada sen istesen de istemesen de sonlandırır kendini-Dedim ki boşversene:)

• Hayatı dolu dolu geçirmek her an her saniye her zaman eğlenmek mutlu yaşamak.Bunun için zengin olmak gerek.Para yoksa hayatın anlamı olmaz bizim için.

• şuan sıkıntıdan buradaysan hayatın boş ;)

• sevişmek galiba ama bana uzak hayatım anlamsız :(

• hayatın anlamı aşktır. ama aşkı asla hafife alma ve bundan sadece iki cins arasındaki ilişkiyi kastettiğimi sanma. Aşk olmasa evren var olmazdı. Aşktır iki atomu bir arada tutan ve sevgiyle onları ve maddeyi var eden. Tanrının nazarı değmiştir varlıklara ve tanrının özü sevgidir. Benim için hayatın anlamı da bu aşktır.

• Henüz yok :)

• nedenmis ? =)

• Öncekileri Göster
    • banane adam yanlizsa ya oscar carpicam birtane

• Yok kardeşim sağol,baksana hatun barut gibi :))

• Sevceğim kız hayatımın anlamı olacak.Ne zaman olcağı belli değil :D

• hadi hayirlisi =) umarim diledigin gibi olur.

• Teşekkürler.Umarım :)

• Daha Fazla

Kızlar Ne Diyor 6

• dinimiz

• +++

• hayatın anlamını anladığında zaten hayat geçmiş bitmiş oluyo...

• Hayatin anlami o YÜce Peygamber'in ümmeti olmak (iyi ki O'nun ümmetinde olan sansli kullardanim RABBIME hamd olsun)

• hayatın binbir yüzü vardır. kimi zaman senle güler kimi zaman seni üzer. önemli olan bu hayatta üzülmelerinizden çok gülümsemelerinizin olmasıdır. hayata karşı dimdik durabilmektir. bunun sonucunda kazandığın hediye... o hayatın anlamıdır...

• cok güzel yazmissin canım <3 ++

• yemek yemek tabiki :d

• yoktur.

Yükleniyor...