Hayatın anlamı nedir?

Hayatımın anlamı.. sevdiklerimin yanımda olmaları, kitap okuyabilmem ,düşüncelerimin özgür olması, Allaha inancım ve gülüp /ağlayabilmem.

Sizce sizin hayatınızın anlamı ne ?


0|0
6|40

En İyi Erkek Görüşü

 • Hayatın anlamı şimdiye kadar çözdüğüm kadarıyla kesinlikle maddiyat değil!

  Hayatın anlamı çevrende hep sağlam insanları bulundurmak senin enerjini ve moralini bozacak insanlardan uzak durmaktır çok fazla dost edinmene gerek yok bir tane günün her saatinde yanına koşabilecek ve aileni emanet eebileceğin bir dostun olsun yeter.

  İki kişinin bildiği sır değildir diye bir söz vardır ya insanlar artık o kadar boş konuşup boş boş teselli etmeye çalışıyorlar ki seni zaten bu en sıkıcısı. Gerçek dost herzaman yanında olduğu kadar yanlış yaptığında yüzüne vuran kişidir.

  Maddi durumu iyi olan birisi olarak söylüyorum. Hayatta ne ev ne araba hepsi hikaye.

  Aldığın nefes yanında bulunan dostların kadar insansın. Her gün hesabına 24 saat yatırılıyor. İstersen bunu hoyratça harcarsın boş boş harcarsın yada çevrendekilerle hoşça vakit geçirirsin.

  Gerisi koca bir yalan. ve insanları maddiyatla değerlendirmek ve test etmek kadar kötü bir durum yok! Allah her derde göre bir sabır verir yeterki kullanmasını bilelim

  1|1
  • Şikayet

   ++ haklisin, sana katiliyorum.

  • Hepsini Göster
  • Şikayet

   doğuştan kazanılmış bir varlığım yok rahat ol! hiç insanlara elbise anlattığın oldu mu? saatlerce birşeyler anlattıktan sonra teşekkür edip gittiler mi sana? aslında para hakikaten kolay kazanılır! aslında işleri zorlaştıran insandır biliyor musun? hiçbirşeyi kolay bir şekilde yapacağına inanmaz ve kendi önüne aslında olmayan engeller koyarsın. bu konuya değindiğin için ayrıca teşekkür ederim. şu an tüm herşeyimi kaybetsem aynı azimle yeniden çalışırım. Oldum ve Öldüm arasındaki fark nedir?

  • Şikayet

   Oldum demek herşeyi biliyorum havasında olan insandır. Aslında ölmüşssündür haberin yoktur. Hergün yeni birşeyler öğrenebilirsin ve her insanın tecrübesi ve bildikleri aynı değildir. Bazen bir limon satan amcam bile sana hayat dersi verebilir önemlisi insanları saygı ile dinlemek ve tecrübelerinden ders cıkartmaktır. Boş konuşmayı herkes yapar ve boş konuşmadan herkes sıkılır. İnsanlar süpriz yumurtalar gibidir kimden ne çıkacaağı sana ne öğreteceği bilinmez!