• Sor
  • Bence

Stres atmak için ne yaparsınız? Stres atmanın yolları nelerdir?

Stresli olduğunuzda, ya da kafanız bozuksa neler yaparsınız?

En İyi Görüş

• sigara çay eski fotoğraflara bakmaca komik bir film tosun paşa favorimdir:) veya sahile doğru inip bişeyler içip turlamak falan

Erkekler Ne Diyor 4

Kızlar Ne Diyor 9

• yemek yapmayı çok severim. canım sıkılınca güzel bir yemek yaparım şöyle hünkar beğendi falan. çok canım sıkkınsa gider uyurum.hiç olmadı nete takılırım. o da olmadı güzelce giyinip kuşanıp makyaj yapıp dışarı çıkar bi arkadaşımla sıcak çikolata içerim. o beni yumuşatır zaten.

• hünkar beğendimi hımm yerim aslında:)

• Öncekileri Göster
    • Ziyade olsun pek lezizdi ellerine sağlık:)

• afiyet olsun

• aşırı sesli müzik dinlerim kulaklıkla. gözlerimi kapar, dans etmeye başlarım.

• Genelde alışveriş yaparım. Çikolata yerim , uyurum :) duş almakta rahatlatır bence ;)

• içerim sonrada uyurum :)

• atarım kendimi dışarı özellikle kış günüyse çok iyi olur soğuk havaya hükmederim adeta.meydan okurum.soğuk yüzüme çarptıkça daha iyi olurum ve içim öyle yanmıştırki o soğuk bana işlemez.koşarım koşarım koşarım nereye gideceğim önemli değil ama mümkünse en sakin yere yoruluğ takatim kalmayıncaya dek koşarım.mont falan almam üşürüm hissetmek istemem acımı.sonra kimsenin olmadığı bir yerde ağlarım kendi kendime sorular sorarım o an kimse ama hiç kimse beni bulmasın isterim hatta hiç bir zaman.saçım açıksa toplarım çünkü bu beni bunaltır.kıyafetimde ne kadar fazlalık varsa atmak isterim.varlığımı bulmak ister gibi.hep neden derim.hep yeter derim.bağırırım sonra..rahatladığımı hissettiğim an bir yere otururum veya yere farketmez.kendi nefesimi dinlerim.sadece kendi sesimi duyarım.yorulduğumu hissettiğim an eve geri dönerim..ama eğerki ben bu bunalıla stresle evdesem ve çıkamıyorsam saat geçse ailem izin vermeyeceği için.odama çekilirim lamba kapalı olur.yorganı üstümden ayırmam.ellerim parmak uçlarım buz gibi olur ama bana sıcaktır her yer ve titrerim.yorganın altına girerim sesimi duymasınlar diye sessiz sessiz ağlarım yorganı ısırırım gerekirse.bağırmak isterim ama bağıramam.camı açarım soğuk hava gelsin diye.üşürüm üşürüm nefes alamıyormuşm gibi hissederim sanki birileri beni boğuyo gibi kurtulmak isterim sonra sevgilimle konuşurum bir yarım saat kadar telde ve yavaş yavaş rahatlar içim ve tamamen rahatladığında kendimi yorgun hissederim uykum gelir telefonları kaparız ve ben huzurluca uyurum ertesi gün daha iyi olurum ama tekrar bir sorun olduğunda bu hep böyle olur.üniversiteye geçtiğimde bu sene bir terapist yardımı alıcam.

• Fiziksel egzersiz yaparım. Ortam müsait değilse zihinsel egzersiz yaparım.

• haha şansa bak daha bi kaç gün önce "how can we reduce stress?" başlıklı bi essay yazmıştım. yazım için bi araştırmaya bakmıştım insanların %27 si tv izleyerek %24ü arkadaşlarıyla vakit geçirerek %12si ise kitap okuyarak stresi yenmekte başarılı olduklarını söylemişler.

• Sevdiğim yemekleri ve çikolatayı bol bol yerim.Kimsenin kalbini kırmamak için kimseyle konuşmamaya çalışırım.Telefonumu falan kapatıp son ses müzik dinlerim.Ya da kendi düşüncelerimi unutturacak dizilerim var onları netten bulup seyrederim.Son zamanlarda da burada yazarak rahatlıyorum.

• Gider bi kaç kadeh bişey içerim

Yükleniyor...