Sizce dünyanın en iyi kalecisi kim?

Sizce dünyanın en iyi kalecisi kim?

Herkes seçenekler arasından bir şıkkı işaretlesin. Anketime sporla, futbolla ilgisi olan herkesin katılmasını istiyorum.

• Manuel Neuer
    32% (16)63% (80)55% (96)Oy Ver
  • Iker Casillas
    42% (21)17% (22)24% (43)Oy Ver
  • Thibaut Courtois
    2% (1)8% (10)6% (11)Oy Ver
  • Roman Weidenfeller
    8% (4)2% (2)3% (6)Oy Ver
  • Petr Cech
    6% (3)8% (10)7% (13)Oy Ver
  • Salvatore Sirigu
    6% (3)0% (0)2% (3)Oy Ver
  • Samir Handanovic
    4% (2)2% (2)3% (4)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Şu an faal kalecilik yapan isimlerden derledim listeyi. Sizde ona göre seçeneklerden seçiminizi yapın.
Arkadaşlar hala Toldo niye yok diye soruyorsunuz. "Faal" kalecilik yapanlardan diyorum, yani henüz aktif futbol kariyeri bitmemiş isimlerden derledim listeyi. Buffon'un olmamasının sebebi son 2-3 senedeki performanslara ve form durumlarına göre hazırladım listeyi. Keşke Handanovic'in yerine onu koysaydım da 50 defa size bunu açıklamak zorunda kalmasaydım..

0|0
25|87

En İyi Erkek Görüşü

• Kesinlikle Neuer sadece kurtarışlarıyla değil aynı zamanda 3. bir stoper gibi sürekli oyunun içinde oluşu ayaklarını çok iyi kullanıp oyunu defanstan kanatlara kadar isabetli paslarla açıp oyunun içinde olması onu diğer kaleciler arasında bir adım öne çıkarıyor

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 25

• Gönlümün birincisi

Fernando Muslera...

Çok seviyorum cidden, sakatlandığı dönem maç izlemeyi bırakmıştım.

0|3
    0|2
  • Volkan dan başka kalece ismi bilmiyorum : D

0|3
    0|3
  • Neuer dedim zaten Uefa tarafından tescilli. şuanda dünyanın en iyi kalecisi olarak geçiyor. ama Courtois'ide begeniyorum aynı zamanda bu kategoride Muslera'da var onuda begeniyorum

0|1
    0|0
  • Manuel Neuer varken diğerlerini saymak bile hata...

0|2
    0|1
  • Iker Casillas *-*

0|2
    0|0
  • Muslera dünyanın 7 harikasından birisi

0|2
    1|3
  • Oliver Kahn nerde:(

0|3
    0|1
  • Pankuuu😀😀😀

0|1
    0|0
  • kınıyorum Claudio Taffarel unutmuşun :(

0|2
    0|2
  • Casillas

0|1
    0|0
  • Manuel Neuer

0|0
    0|0
  • Taffarel

0|0
    0|0
  • Muslera :)

0|1
    1|1
    • Muslera'ya gelene kadar daha listeye yazamadığım David De Gea, Pepe Reina, Joe Hart gibi başarılı kaleciler var.

• Iker Casillas

0|0
    0|0
  • Neuer iyidir.

Cech denen Hırvata vakti zamanında cok saydırmıştım..

0|0
    0|0
  • Noyer

0|0
    0|0
  • Musleraa eklememişsin çok ayıp

0|0
    1|1
    • Muslera'ya gelene kadar çok daha iyi kaleciler var, hatta listede Buffon dahi yok. Muslera Türkiye'nin en iyi kalecilerinden biri olabilir ama dünyanın en iyilerinden değil.

• Türkiye'nin en iyi kalecisi anketim var sen oraya koş :D

• Manuel Neuer bu abimiz iyi :)

0|0
    0|0
  • Iker Casillas tabikiisii

0|0
    1|0
  • Manuel Neuer

0|0
    0|0
  • Iker casillas❤️❤️

0|1
    0|0
  • Ben asdsassdfg :Dddd

1|2
    0|0
  • Iker Casillas

0|0
    0|0
  • Roman Weidenfeller

0|2
    0|0
  • Casillas

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 86

• dünyanın en çok gol atan kalecisi ünvanını taşıyan http://tr.wikipedia.org/wiki/Rog%C3%A9rio_Ceni

rogerio ceni. bir sezonda forvet oyuncusundan çok gol atmış..

0|2
    0|0
  • tartışmasız Manuel Neuer diyorum... sadece bir kaleci değil aynı zamanda da ön libero resmen :D

0|1
    0|0
  • Thibaut Courtois diyorum...

0|1
    0|0
  • sebebini sölemissin ama buffon olmalıydı bence hatta soru açılırken buffon kesin vrdır onu seçerim diodum adam efsane üstekilerden de neuer en iyisi bence

0|1
    0|0
  • De Gea

0|0
    0|0
  • şu an için neuer ama bundan 5 sene sonra courtuois olacaktır diye diye düşünüyorum

0|1
    0|0
  • Kova Kaleci Yaşar elbette!

0|1
    0|0
  • Manuel Neuer dışında dünyanın en iyi kalecisi kim deseydin olurdu.
    Böyle olunca yazık olmuş. ;)

0|1
    0|0
  • Neuer tabiki (:

0|1
    0|0
  • Kardeş uefa onaylı yapılan bir araştırmaya göre muslera dünyanın en iyi 7 kalecisinden bir ve bu yüzden anketini cevaplamamak durumundayım...

0|0
    0|1
    • Galatasaraylısınız diye bu kadar dar bir perspektifle bakmayın rica ediyorum, Muslera iyi kaleci fakat listedeki hiçbir kaleciden iyi değil. Bence ilk 10'da bile olamaz dünya sıralamasında, ama yine tekrar ediyorum Muslera iyi kaleci. Ve senin o bahsettiğin anket 2 sene önce falan yapıldı ama kesin sonuç değildi o, uefa onaylıydı fakat anketi uefa yapmamıştı. Neyse sonuç olarak ben ankete koymadım, sende cevaplama.

• Kardeş Galatasaraylı Değilim ve DİYARBAKIRSPORLUYUM !!! İster Ülkemizin vatandaşı olsun ister farklı bir yerden gelsin şundan emin olabilirsin ki bugün uefa dahi volkanı iyi kalecilerden seçseydi ben bugün volkan içinde veya beşiktaşlı tolga içinde veya onur içinde aynı şeyleri söyleyecektim !!! Fark etmez benim için fakat bu tür oyuncuları sosyal medyayı kullanarak Karalamanız Hoş olmadığı gibi alçakça saldırıdan başka birşey değildir !!! Lütfen Bu Pencereden Birde Bak !!! Dünya Kupasında Kötü Performans gösterdiği açık ve net olmakla beraber Muslera Dünya Tarihine Gelmiş ve Listede Paylaştığın bir çok kaleciden KAT ve KAT İyi Olmaktadır !!! Yoksa Sen Fenerbahçeli olupta rakip kaleci için mi bu kadar saldırgansın?

• Fenerbahçeliyim ama bana göre Türkiye 'nin son 2 senedeki en iyi kalecisi Muslera. Ama dünya üzerinde ilk 10'a girmesi imkansız bana göre.

• Yenimahalleden Necati

0|1
    0|0
  • Meksika kalecisi Ochoa şu anki en iyi kaleci adam bildiğin vakaşimazu nun gerçeği :D

0|2
    0|0
  • şu an Neuer.

0|1
    0|0
  • Valla ben değilim :) Courtois

0|1
    0|0
  • San İker Casillas :) üstüne tanımam :) 21. Yüz yılın en iyi kalecisi bile Seçildi :)

0|1
    0|0
  • De gea eksik bence onumuzdeki on yila damgasini vurucak kalecilerden

0|0
    0|0
    • De Gea bence de iyi kaleci, bir daha ki anketimde ona da yer vereceğim. :) Zaten Atletico Madrid'ten gelen bir kaleci kötü olamaz.

• " B " ile " A " arasında kaldım ama sempati duyduğumdan " B " dedim..

Ayrıca bana göre bi' zamanların en iyi kalecisi de Buffon'dur..

0|0
    0|0
    • Bana görede öyle. Fakat şık yetmedi Buffon'u koyamadım, zaten son 2 senedeki performansı listedeki kalecilerin hiçbirinden iyi değil..

• Kesinlikle ama kesinlikle COURTOIS. Onun tek şanssızlığı Chelseadeyken Petr Cech gibi bir tecrübenin olmasıydı. Her ne kadar courtois daha iyi olsa da tecrübe daha önce çıktı ve kaleye geçemedi. Sonra orta kalite bir takım olan Atl. Madrid'e gitti. Biliyorsunuz kalite önemli, hangi takımda oynadığınız önemli. Courtois daha kaliteli bir takımda oynasaydı insanlar onu en iyi kaleci olarak adlandırcaktı bundan eminim.

0|1
    0|0
  • Neuer :) ama mualerada olmaliydi bence.

0|0
    0|0
  • Muslera ve Casillas.

1|0
    0|0
  • Neuer bir kaleciden fazlası

0|1
    0|0
  • buffon tabiki

0|0
    0|0
  • Neuer kesinlikle bence Courtis de çok iyi kaleci, listedekilerin hepsi taş ama Casillas'ın olması biraz komik olmuş o listede

0|0
    0|0
    • Casillas çok başarılı bir kaleci, adam 2 sene oynamasın yine de listeye girmeyi hak eder bence. Yaştan dolayı diyorsan Weidenfeller'de çok yaşlı.

• Şu anki form durumlarına göre hazırladığını düşünüyorum yoksa Buffon, Schmeichel, Kahn, Toldo ve daha birçok kalecinin de olması gerekirdi..

• Ben şu anda faal kalecilik yapan isimler arasından derledim listeyi. Buffon'u bilerek yazmadım, isim olarak hak ediyor fakat son 2 senedeki performansı çok yeterli değil bence. Casillas'ta çok iyi değil son 2 senedir falat sonuç olarak Buffon'dan daha başarılı son 2-3 seneyi düşündüğümde. Ama genel olarak bencede Buffon Casillas'tan daha iyi.

• Şu an eski formundan uzak olsa da benim için Casillas'ın üzerine yok.

0|0
    0|0
  • buffon

0|0
    0|0
  • Manuel Neuer

0|0
    0|0
  • Şimdi bende Neuer diyeceğim ama oynadığı takımın Bayern olduğunu unutmamak lazım. Yani zaten kalesinde kaç tane gol pozisyonu görüyoki?

0|0
    0|0
  • victor valdez

0|0
    0|0
  • @soran buffon nerde? toldo nerde? toldodan sonra dünyanın gelmiş geçmiş en iyi kalecisi buffondur büyük haksızlık

0|0
    0|0
    • Şu anda aktif futbol oynayanlar arasından derledim listeyi. Toldo o yüzden giremedi, ayrıca Toldo'ya gelene kadar Oliver Kahn'nın da olması gerekirdi gelmiş geçmiş hepsi olsaydı. Buffon'u koymamamın sebebini 3-4 yerde belirttim..

• Neuer
    Kesinlikle

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    56
Yükleniyor...