Futbol severler içeriğe gelin?

Sizce bir futbol takımının belkemiği diye tabir edebileceğimiz mevkisi neresidir ve bir takımla ve oyuncuyla örnek verirmisiniz? Bence fenerbahçede emre ve topal emre pas trafigini sağlarken topal çok iyi kademelere girebiliyor..

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bunu tek başına ayıramazsın ancak savunmada ve hücumdayken takımın bel kemiği diye ayırabilirsin yani top sendeyken ve top rakipteyken

Top rakipteyken yani savunmadayken modern futbolun kilit oyuncusu defansif orta saha dediğimiz mevki oyuncusudur ki bu işin piri bence Xabi alonsodur olağan üstü pozisyon okuma yeteneğiyle nerde ne yapacağını çok iyi biliyor. Bunun dışında gerrad ve pirlo da oldukça iyi.

Top sendeyken yani hücum ederken kilit oyuncu da karşı savunmanın anahtarı olan ofansif orta saha dediğimiz 10 numara pozisyonudur. İyi bir 10 numara istediği bir anda oyunun kilidini açar. Ya kimsenin göremediğini görüp pas atar ya da alır topu ayağına vurur ki bu konuda da dünyanın en iyisinin Toni Kross olduğunu düşünmekteydim ama o da artık Real de bir 8 numaraya döndü.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Defans. Semih Kaya derim.

0|1
    0|0
    • Hava topu dışında semihi tek geçerim

• Semih kaya diyene kadar melo deseniz daha mantıklı olabilirdi galatasarayin belkemigi melo diyebiliriz benim görüşüm

• Melo diyene kadar Chedjou derim. Melo da harika ama bel kemiği değil.

• Ön libero xabi alonso yine dedigin gibi emre belozoglu

0|1
    0|0
    • Evet katılıyorum bir bayan olarak futbol takip etmeniz güzel devam edin :)

• bu kız bu işten anlıyor

• Beğeniye sundunuz diye demedimki onu futbol takip etmeniz hoşuma gitti sadece keşke benim sevgilimde etse beraber fikir alisverisi yapabilsem tek senin değil ayrıca futbol takip eden bayanlara lafım :)

Erkekler Ne Diyor 9

• Kalecidir çünkü takima verdiği güvenle ayakta tutar Mesela arkanda neuer De gea gibi bir kalecinin varlığı ekstra motive eder

0|0
    0|0
  • dediğin mantıkta olur. bir defansif orta saha, bir oyun kurucu diğer adamlardan bir tık öndedir normalde. her mevki önemli tabi yine fenerbahçeden örnek verdiğinde canerle gökhanın yani hücumcu beklerin öneminide yabana atamazsınız. ama genel konustugunda hücum oyun kurucusunun önemi cok baska. Realin Kroos unu düşün bir mesela. kilit adam ronaldo deniyor hep. doğruda ama realin her hücumuna bak. Kroosun düşünüp kurguladığı hucumu yapıyolar resmen

0|1
    0|0
  • Bel kemiği deyince direkmen orta saha geliyor herkesin aklına. Futbol dahileri de ortasaha der genellikle.

Forvet arkadı oyuncusu olarak ben forvet derim.

Forvet bitikse o takım biryere kadar gider. Sonra pert olur.

Defans ortasaha ne kadar kötü de olsa forvet dediğin topu aldığında takıma golü getirebiliyosa tüm sorunları siler atar. forvet olmazsa ortasaha defans ne kadar da sağlam olsa elbet gol yersiniz. golü yiyip karşılık veremiyorsanız bel kemikleriniz sizi ayakta tutamaz.

Şu anki beşiktaş buna net örnektir.

Dembaba misali

0|0
    0|0
  • Daha çok öen çıkan futbolda ortasahadır ortasahaya haim olan takım daha avantajlı olur.

0|0
    0|0
    • Kilit ortasahadadir ortasahasi zayıf olan takımın defansida forvetide zayıftır

• Bir takımın bel kemiği orta sahadır. Orta sahadakiler top kaptırırsa kalende gol olarak görebilirsin. Ama orta saha iyi çalışıp forvete pas atarsa takımın gol şansı artar ve kazanırsın. Bide arada bir çıkıp takımın yapamadığını tek başına yapanlar olur. Galatasaraydaki Sneijder gibi mesela. Önceden Fenerde olan Alex ya da .

0|0
    0|0
    • Evet katiliyorum ama hucumdan ziyade takımın gizli bir şekilde hatalarini örten kademeye giren futbolcular daha önemli bence alex in bir sözü var hiç unutmam *oğlum futbolcu olacaksa onlibero olsun*

• bir takımda atanla, tutan iyi olduktan sonra gerisi kolay :D

0|0
    0|0
  • Kaleci goal keeper :) ellerini kullanabiliyorlar cünki ;)

0|0
    0|0
  • Bayern Münih Frank Ribery ve Arjen Robben

0|0
    0|0
    • Real madride Ronaldo der gibi oldu :)

• O zaman bana ronaldo kimin yokluğunda kötü oynuyor bunun cevabını verirmisin?

• Takım olarak bak hepsi kafasına göre oynasa ronaldo bu kadar olmaz messiyi destekleyen xavi ve iniestaydı ronaldo ise bale benzema james rodrigezle kilit oldular bu üçünü çıkar ronaldo nun yapacakları çok azalır bu da bir insan enerji kalmaz onları yerinide koruması gerekir bu yüzden hiçbir futbolcu tek başına zafer kazanamaz takım gerekli portekizde kanıtlandı ha bu arada portekizdeki oyuncularda kaliteli ama ronaldoyla uyuşmuyorlar

• Pirloyu tek gecerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...