Feminizim öldü mü?

Kadınlar yaşadığı sürece, feminizm de yaşayacaktır; çünkü her konuda her zaman bir kadın perspektifi olacaktır. Ama “feminizm” teriminin kendine özgü çağrışımları vardır. Fransa’da 1880'lerde ortaya çıkmış ve Britanya’da 1890'larda kadın hakları için kampanya yürütenleri damgalayıcı bir kavram olarak geçmiştir. Ama kadın hareketince yaygın olarak ancak (“kadınların kurtuluşu” terimine şamatacı toplu gösteriler ile ve meşhur “sutyen yakma” eylemleri ile özdeşleştirilen birçok olumsuz anlamın yüklendiği) 1960'lı ve 1970'li yıllarda benimsendi. BUDA FENİNİZİM ÖLDÜMÜ SORUSUNU ORTAYA CIKARTIYOR SİZCE NE OLABİLİR?

0|0
3|8

En İyi Erkek Görüşü

• En son geçen yıl sultanahmette memişlerini felan açmış idi.. yok ya öldüğünü sanmıyorum.. çıkar yine bi yerden o !

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• ben varsam feminizm de var :)

ben feminizmin anlamıın bilinmeden kullanılmasına karşıyım. feminist demek erkek düşmanı demek değildir. evlenmeyen kadın anlamına da gelmiyor. bugün ben feministim diye ortaya düşenlerin yarısı kafası basmadan konuşuyor. üzülüyorum

0|1
    0|0
    • yani evlenirim ama kocamıda süründürürüm diyosunuz yanlıs anlamadıysam:)

• yo asla süründürmem. kadınların da söz sahibi olmasını, kadınlara saygı duyulmasını, onların varlığının, söz sahibi özgürlüğü olan bireyler olduğunun kabul edilmesini istiyoruz.

"kadın aklı işte boşver şunu, kadın değil mi" söylemlerine karşıyız. ben erkeğim demek hiçbir şey için gerekçe olamaz. ben erkeğim aldatırım, ben erkeğim akşam dışarı çıkarım, ben erkeğim seni döverim, ben erkeğim seni ezebilirim... hayır kardeşim hiçbirini yapamazsın. bizim yaptığımız gibi biz de sizdn saygı bekliyorz

• ha eğer karşılığında bizim de aynılarını yapmamızı kabul ediyosanız buyurun. yani madem siz erkeksiniz aldatırsınız ve sizde olan nefsin aynısından bizde de var biz de aldatırız. sen kadını eve bırakıp rızasını almadan sabahlara kadar gezip aynısını karın yapınca kabullenemiyosan olmaz. ya yanında olup dışarı çıkarırsın o zaman ya da sen de sabahlara kadar sokak sürtmezsin.

hepsi boş. aslında insanlar birbirine saygı duymayı öğrenseler ne feminizme ne de başka bi şeye gerek kalacak

• Feminizm bu ülkede gerekli olan birşey ölmemeli öldürmemeliyiz.

1|0
    0|0
  • feminizm ölmek değil gün geçtikçe güçlenecek. tam tersi durum.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• feminizm yerin dibine batsın üstüne 1 gül dikecem

0|0
    0|0
  • feminizm bence bir ütopyaydı basından beri.feminizmin kelime anlamı kadıncılıkdır.ve biz bunu eşitlik olarak cevirdik hep.ama bir gercegi gözden kacırıyoruz ; kadın ve erkek asla eşit olamaz.bambaşka ikitürler.

olaya sosyal haklar gözüyle bakarsak gelişen ekonomi ve kadınların da buna uyum saglamasıyla zaten istedikleri tüm hakları elde etti çalısan kadın.çalısmayan kadınsa zaten kendi kaderini kendi yazmıs oluyor evde kocasını bekleyerek.yani günümüzde tamamen gereksiz bir durum bence..

0|0
    0|0
    • yani feminizimin ölmesi iyidir:)

• nasıl gereksız bı durum ya.bılmem farkında mısın ataerkıl bı toplumda yasıyoruz,istedıgımız haklara fılan kavusmadık. tam tersı bu hükümet kadını aşağıllayan her türlü polıtıkayı uyguluyor. artı dını ve kültürel yapımız da kadını ıkıncı bı sınıf gıbı gosterıyor toplumda. olaya sadece ekonomık bakmayacaksın, sosyojık ve psıkolojık olarak da gormen gerek durumu.senın gıbı tek taraflı düşünen empatıden yoksun ınsanlar oldugu ıcın femınıstler var.erkeklerı kadınlardan üstun yapan tek sey kas gücü.

• bu hükümetin ne yaptıgını bende görüyorum kör değilim. binyıllardır dinin kadınımızı ne hale getirdiginide görüyorum.ama senin görmediğin bir sey var; tüm bu haklar kazanılabilir ama erkek ve kadın eşit olamaz ! bu mümkün değil. benim söylediğim bu açıdan bakınca gereksiz.eğer yukarıdaki hakların kazanılmasını istiyorsan illa feminizmi kullanmak zorundada değilsin.bence sen cok yönlü düsünmeyi öğrenmelisin biraz.

• Feminist bi ressam hocam vardı bütün tablolarında kel kadınlar çizerdi. kadınların saçlarını bi mesaj vermek için mi çizmediğini yada malum saç çizmek zor olduğundan işin kurnazlığına mı kaçtığını hiç anlayamamıştım. O yaşıyorsa ölmemiştir feminizm :D

0|0
    0|0
  • Duygu asena ölünce feminizm Türkiye de öksüz kalmış gibi geliyor ban!a

2|0
    0|0
  • Feminizim ölmez ağlama bacııı milyon milyon milyon milyon feministler vaaar ahey ahey haydi halaya gençler

0|0
    0|0
  • Ölmez.

0|0
    0|0
  • ölmedi de önemi kalmadı, zaten herkes özgür bu zamanda

0|0
    0|0
Yükleniyor...