Sorumluluklardan kaçmak ve bahane aramak

Hayatta en sevmediğim şey kişinin sorumluluklarından kaçması ve bu kaçışlara bahane bulmak veya başkasını bahane etmek .

Mesela bir öğrencinin bence başarısız olması gibi birşey olmaz ne olursa olsun bazı fedakarlıklar ile okutuluyorsa onun hakkını vermeli .

Çalıştığı işte de başarısız veya sıradan olmamalı bence maaş işliyor diye olaya bakmamalı işin hakkını vermeli .

Hele de bir başarısızlığın sebebi olarak dış etkenler göstermek bence acizliktir .

Sorumluluklardan kaçmak ve bahane üretme nedenleri sizce ne olabilir ? sizin oldu mu ?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Haklısın.Ama işin hakkını vererek çalışırsa insan ,o işde onun hakkını vermeli.Herşey karşılıklı.Bu yüzden birçok insan.Nasıl olsa değişen birşey olmayacak diye yaptığı işi veya işleri sarsaklıyor.Düzgün yapmıyor.Ama ben iş umduğum gibi olmasa bile canımı dişime takar o işin fazlasıyla hakkından gelirim.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• buna bende çıldırıyorum.. kız dersleri asıyor neden? erkek arkadaşım. koyıyım erkek arkadaşına babanın götü çıkıyo kızım aç kalmasın eksik kalmasın diye aynı şey erkekler içinde geçerli..ben üniverstyi kazandığımda dükkan kapattık gidip çaycılık yaptım gene de o okulu bitirdim.. kalkıp depresyona mı giricektim dükkan gitti okulu bırak ya da o halde kızın tribine mi bakıcaktım benden beklentisi olan bi aile ve omzumu bekleyen sorumluluklar varken.. kız dedim diye üstünüze alınmayın kız erkek içinde geçerli bu sadece bi örnekti daha çoğu var.. ve benim de oldu lisede melankoliyi ve psikolojiyi bahane edip derslerden yedim ama cezasını da ben çektim

0|0
    0|0
  • korktuğum için kaçtım hep, yenilikden daima korkmuşumdur , alışveriş için bir mağazaya girsem hep eski aldıklarımı bulmaya çalışırım.

üniversite sınavındada dördüncü girişte tercih yaptım, peki çözümmüymüş? tabiki hayır şuan bin pişmanım akranlarımla aramdaki farkı kapatmak için pskopatlık derecesinde çalışıyorum.

Artık bahanelerle işim olmaz zamanında çok oldu :D

diğer bahanelerim ise :

Arkadaşlarla atıştık dersaneye gitmicem, kız arkadaşımla kavga ettik ders çalışasım yok bilmem ne ..

0|0
    0|0
  • Şimdi adamın birisi inşaatta taş dizip harç ödüyor.. Fakülteden mezun olacakta hayata atılacakta ta ta ta..

Birde başka bir çakiyi yada cıvırı ele alalım babişko repliğinden başka birşey bilmeden hayata 10-0 önde başlıyor.. Fakülteye etiket için gidecek hayata atılmasına gerek dahi yok..

Seç beğen al kırmızı hap mavi hap yada tüm ilaçların mk..

0|0
    0|0
  • hayatta en sevdiğim şey bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...