PC için en iyi futbol oyunları hangileri? Tavsiyeleriniz var mı?

Bilgisayarda futbol oyunları oynamaktan çok keyif alıyorum. Geçmişten günümüze en iyi futbol oyunları hangileri? Bunun dışında PC'de oynayabileceği en iyi spor oyunu hangisi? Belki diğer spor oyunlarını da sever. Tavsiyelerinizi bekliyorum.
0 1

Bi’Bot Seçimi

Çok Süper Görüş
  • Spor oyunları bilgisayarda en çok oynanan oyun türlerinden bir tanesidir. Özellikle futbol oyunları erkeklerin bir araya geldiğinde olmazsa olmazlarından bir tanesi konumundadır. Fifa veya PES oynamak için toplanan bir erkek grubu saatlerce turnuva yapabilir ve saatin nasıl geçtiğini fark etmez bile.

    Geçmişten günümüze birçok efsane sayılan futbol oyunu çıkmıştır. Şimdi önereceğim oyunlar içerisinde, efsane sayılan eski oyunların yanı sıra güncel oyunlar da mevcut. İçlerinden en çok beğendiklerini oynayabilirsin. En iyi PC futbol oyunları listemize geçelim

    En İyi Futbol Oyunları Hangileri?

    1- FIFA 2021

    FIFA 2021

    Dünyada en çok sevilen futbol oyunudur. Her sene mutlaka çıkar ve büyük satış rakamları elde etmeyi başarır. Bütün platformlara çıktığından dolayı bilgisayar futbol oyunu ve konsol futbol oyunu olarak anılabilir. Bu seneki versiyonu koymamın farklı bir sebebi de var. Yeni nesil konsollara çıkan yeni jenerasyon bir futbol oyunudur. Her anlamda inanılmaz bir gelişim vardır.

    2- Pro Evolution Soccer 2013

    Pro Evolution Soccer 2013

    Bu da tıpkı FIFA gibi her sene düzenli çıkan bir futbol oyunudur fakat 2013 senesindeki oyununu koymamın sebebi Türkiye'de çok fazla oynanmasıdır. Oldukça basit bir oynanışa sahip olan oyun, günümüzde bile oynanmaktadır. Pro Evolution Soccer serisinin en çok sevilen oyunu olarak bu oyunu söyleyebilirim.

    3- Virtua Striker

    Virtua Striker

    90'ların efsane futbol oyunlarından bir tanesi hatta en başında gelen oyunu olarak nitelendirebiliriz. O dönemlerde çocuk olan herkes, bu oyunu mutlaka oynamıştır ve keyfini çıkarmıştır. En büyük özelliği olarak ilk 3D futbol oyunu olduğunu söyleyebiliriz. Atari salonlarında bütün paranın harcanmasına sebep olan bir oyundu.

    4- Pro Evolution Soccer 6

    Pro Evolution Soccer 6

    PES serisinin en çok sevilen ve oynanan oyunlarından bir tanesidir. Halen çok fazla seven oyuncusu bulunuyor. Çok yakın zamana kadar güncelleme almaya devam ediyordu fakat şu an güncelleme almıyor. Takım olarak Arsenal o zamanlara damga vuran takımdı ve oyunda Arsenal ile oynamak ayrı bir keyifti.

    5- FIFA 17

    FIFA 17

    Oynanış, grafik bakımından en iyi futbol oyunları arasında yer alan FIFA 17, çıktığı döneme her anlamda damga vurmayı başarmıştı. En çok oynadığım FIFA oyunu bu desem yalan olmaz. Sonrasında çıkanlardan bir türlü aynı zevki alamadım, belki de çok benzer olmaları ilgimi çekmedi. Kesinlikle en efsane futbol oyunlarından bir tanesidir.

    6- CM 97/98

    CM 97/98

    Yine doksanlardan bir oyun. Futbol menajerlik oyunlarının baba oyunlarından bir tanesi desek yeridir. O dönem çocuk olan ve futbol oyunlarını çok seven kişilerin hayatından kesinlikle geçmiştir. Şimdilerde piyasada olmasalar dahi o zaman adından bahsettirmeyi başarıyorlardı. Eski dönemlerde menajerlik oyunları nasıl diye merak edersen kesinlikle göz gezdir derim.

    7- New Star Soccer

    New Star Soccer

    Şimdilerde bir mobil futbol oyunu olarak oynanan ve çok sevilen New Star Soccer, PC versiyonuyla da zamanında çok fazla oynanmış bir oyundur. Bir futbolcunun kariyerini oynadığınız bu oyunda, hayatınızdaki her şeyi dengeli bir şekilde götürerek mutlu bir hayat sürmeye çalışıyorsunuz. Bence en iyi futbol oyunları arasında yer alan bir oyun. Oyunu şu an mobil üzerinden de oynayabilirsiniz.

    8- CM 01/02

    CM 01/02

    Yine bir CM yani Championship Manager oyunuyla karşınızdayım. 97/98 oyunu nasıl efsaneyse, bu oyun için de aynı şeyleri söyleyebiliriz. CM oyunları arasından en iyi olanı seçecek olsak, kesinlikle tercihim bu oyun olurdu. Şu an bile güncel kadroları bulup oyun içine aktarabilme gibi bir seçeneğin varsa oynanabilir bir oyun.

    9- Football Manager 2011

    Football Manager 2011

    Başında çok uzun süreler geçirdiğim bir menajerlik oyunudur. Özellikle o zamanlar yeni olan 3D maç motoruna bayılmıştım. İçeriğindeki detay, kolay oynanabilmesi gibi birçok özelliği beni içine çekmeyi başarmıştı. Üstünden 10 yıl geçmiş olsa bile dönüp bir bakmanı tavsiye ederim.

    10- Football Manager 2021

    Football Manager 2021

    Son çıkan Football Manager oyununu önermezsem kendimi kötü hissederim. Güncel kadrolarla bir teknik direktörlük deneyimi yaşamak istiyorsan, dijital oyun mağazalarından bir tanesinden alıp oynayabilirsin. Eğer hiç Football Manager oynamadıysan biraz karışık gelebilir çünkü biraz detaylı bir oyundur.

    Ayrıca Bkz: Football Manager 2021 Wonderkid Listesinde Kimler Var?

    11- Rocket League

    Rocket League

    Diğer futbol oyunlarına göre çok daha değişik bir oyun olan Rocket League, arkadaşlarınızla keyifle oynayabileceğiniz bir oyun. Koca bir futbol topunu arabalarla kalelere sokmaya çalışıyorsunuz. Klasik futbol oyunlarından sıkıldıysanız bu oyuna da bakabilirsiniz. Oynanması ücretsiz bir oyundur.

    En İyi Diğer Spor Oyunları Hangileridir?

    Birkaç tane spor oyunu da önereyim, belki bakmak istersin. Bunları seri olarak önereceğim, son oyunlarını indirip oynayabilirsin.

    1- NBA 2K Serisi

    NBA 2K Serisi

    1999 yılından beri üretilen ve Amerikan Basketbol Ligi’ni kapsayan oyundur. Bir basketbol severseniz ve oyun oynamayı seviyorsanız kesinlikle almanız gereken oyunlardan bir tanesi. Hem kariyer modu hem de maç modu ile sizi tam NBA havasına sokuyor.

    2- WWE 2K Serisi

    WWE 2K serisi

    Dövüş oyunlarını seven bir yapınız varsa Amerikan güreşini konu alan WWE 2K oyunlarından birini oynamanızı tavsiye edebilirim. Bunun dışında dövüş oyunu olarak UFC serisinden bir tanesi de tercih edilebilir. En çok oynanan dövüş oyunlarının başında WWE 2K oyunları geliyor.

    3- UFC Serisi

    UFC Serisi

    UFC serisi EA tarafından geliştirilen bir oyun serisidir. Dövüş ve spor oyunu kategorisinde yer alan oyunun 4 oyunu vardır. Sonuncusu bu sene ağustos ayında yayınlanmıştır. Şu ana kadar çıkardıkları bütün oyunlar, oyuncular tarafından başarılı bulunmuştur. Spor oyunlarını seven herkesin bakması gereken bir oyun olduğunu düşünüyorum.

    Ayrıca araba yarışı oyunlarını seviyorsan göz atmanı tavsiye ederim: En İyi Araba Yarışı Oyunları Hangileri?

En İyi Erkek Görüşleri

  • pes kalitesizliğini tarihi boyunca konuşturdu. uzun yıllar pes oynadım evet çünkü oynanabilirliği çok kolaydı. ama bu dandiklikten vazgeçmemekte hala ısrar edince tekrar fifaya döndüm. adamlardan resmen kalite akıyor. pes'te premier lig takımları bile lisanslı değilken fifa'da ingiltere 4. ligine kadar full lisans, türkiye süper ligi ve daha sayısız lig var. stadlar tam anlamıyla lisanslı ve çok fazla. pes, oynaması çok kolay olduğu için çok sayıda kişi pes diyecektir fakat o kalitesizliğe daha fazla tahammül edemeyip bıraktım. iyi ki de bırakmışım. bu arada satışlarda pes, hiçbir zaman fifa'ya rakip olamadı.

  • fifa pinpon hissinden hala kurtulamamış.
    fifa da pes de her yıl ilerliyor. pes ise pes 2014 hariç hep ilerledi (ki pes 2014te gerilemedi sadece fiyaskoydu o ayrı)
    fifa street kıyaslanmamalı bile sil onu.
    manager oyunları ise yine aynı kefede değil. ha şu var, hangi takımı alırsan al oyunda on yıl ilerleyince kararsızlaşıyor saçma davranıyor hiç gerçekçi değil.

  • Ben PES'i kendi ceza alanımdan üçgenle pas atıp Benzemayı golle buluşturduktan sonra bıraktım 2013tü sanırım 2014üne denk geldim Soccer99 a bir dönüş sezdim hiç denemedim bile. Fifa gerçekten harika olmuş hele 2015 oynanışı maçın içinde gibi hissediyosun evet zor ama alıştımı kalkamıyosun başından. Bilgisayar için sormaya gerek bile yok FM FM FM...

Diğer Görüşler İçin Aşağı Kaydır

Senin Görüşün Nedir? Hemen Üye Ol!

Kızlar & Erkekler Ne Diyor?

14 152
  • Fifa 21

  • smackdown

  • WWE.

  • FİFA bence, pes 2014 yılından sonra kendini pek geliştiremedi FİFA ise yeni özellikler ve daha çok gerçekçilik ekledi yeni futbolcu davranışları vs. ayrıca bu sene bir Türkiye ligi eklendiğini duydum...

  • Hepsi aynı topun peşine koşuyor.. Kalite konusunda en son versiyon sürüm notlarına bakar onun dışında hepsi güzel bence.

  • Herseye ragmen pes diyorum ozellikle pes13 candir.

  • Bakın arkadaşlar Pes her ne kadar türkleri cezbetse de satışlarda sadece türkiye ve meksika da öndedir. Benim tercihim de Fifa.

  • GTA V
    Bisiklet sürebilir
    Yüzebilir
    Araba sürebilir
    Koşabilir
    Paraşütle atlayabilir

    Araba, Uçak sürebilir.
    Çok eğitici bir oyun sjsjsjsjshsj

  • FIFA son 2 yıldır PES'i sağlam solladı ya. Öyle eline her alan oynayamıyo da, hafif tatlı zor.

    • erkek olmadığına emin misin?

    • Evet neden?

    • Etiket gibi bişey oluyo sanırım @kaptanpırays

    • Hepsini Göster
  • Pes, fifa neyse de Fifa street ve Football manager bambaşka kulvarlar değil mi?

    Hadi fifa street i geçtim FM tamamen futbol sektörünün yönetim biçimini konu alan bir simulasyon, son oyunlarında sanırım maçları da kontrol etmenize izin versede...

    Fifa bu aralar pesten daha bir önde, Zaten her daim Lisans avantajını geçtim (Fifa'dan direkt sponsor olduğundan lisansta öncelikli ea) Bu aralar fizik olsun görüntü olsun pesten fersah fersah ilerde..

    Neyse yine de ben top oyunlarını sevmiyorum.. İlla ki pc de bulunur ama anca evde misafir olursa bebelere oynasınlar diye açmak için olur (Sf de var lan)

  • Şimdi konsolda FM yok zaten amaç o değil. PC için dersen FM, konsol dersen FIFA. Pes 13 den sonra sıçık.

  • PES dedim yaa! :)

  • 2010 yılından beri fifa en iyisi. Yalnız football manager tamamen başka bir tarz hani fifa ve pes ile aynı ankete dahil edilmesi çok saçma.

  • Fifa. 10 sene Pes oynadık, sonra 2011'den beri Fifa. Adamlar yapmış cidden. Gerçi bu sene kaleciler kötü ama yine de Pes'ten iyi işte.
    Bu arada kızlardan 4 kişi Pes demiş. İsmini duyduklarından tabi, oynadıklarından değil.

  • Football Manager'da sanırım sen menajer oluyorsun, takım kuruyorsun falan. Keyifli bir şeye benziyor..

  • Eyy gibi pes bee üff :D
    playstation ile ne kapışırız ya, bizim çocuklarla ama bizimkiler gibi oynayanı görmedim hiç

  • Kesinlikle pes kardesim. Ondaki heyecani ve oynayisi hicbirinde alamiyorum.

  • Pes 13 der susarım

  • PES Sağlam oyundur, strateji taktik gerekir ! Bu son çıkan olay bence ,)

  • Grafik için Fufa
    Eğlence için PES

  • Daha Fazla (146)