Ramazan Bayramını önemine göre yaşayacak mısınız ?

Yoksa sadece üzerimdeki vazifeleri yerine getiririm mi diyeceksiniz ? Tamam büyüklerimizle bayramlaşacağız, akraba ziyareti vs. Peki küs olduklarımızla haklı da olsak Allah için barışma teklifinde bulunacak kadar erdemli miyiz ?

Hadis-i Şerif : İki kişi, birbirine dargın olarak ölürse, Cehennemi görmeden Cennete giremez. Cennete girseler de birbiriyle karşılaşamazlar.

Hadis-i Şerif :Din kardeşiyle bir yıl dargın duran, onu öldürmüş gibi günaha girer.

Aman dikkat edelim arkadaşlar ve herkese şimdiden hayırlı bayramlar...

0|0
8|6

En İyi Kız Görüşü

• Önemine göre yaşamak günümüz hayatına göre çok lüks kalır.O kadar yüce gönüllü müyüm , bilmiyorum ama dargın olduğum arakadaşlarımı bu konu okumam üzerine arama fikri düştü aklıma.Ne kaybederim ki.Değil mi :) Belki de yarınlarım bu dünyada da güzelleşir.

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Çok güzel bir hatırlatma yapmışsın.. :) İnşallah kibrimizi, gururumuzu, kırgınlıklarımızı yıkarız.

Hayırlı bayramlar :)

1|1
    0|0
  • Nedenini bilmedigim bir seyden dolayi soguk davranan arkadasim var onu arayacagim. Guzelce, konusup bayramlasmayi dusunuyorum.

0|1
    0|0
    • Süper işte bu :) +1

• Sen bilmeden yapmışsındır bir şeyler hadi hadi. :) Yarın o kişi arancak o kadarrrrrrr :D

• neden soğuksun sen bana la ? şeklinde soracak kadar özgüveni yüksek birine benziyon sen görüyüm seni hadi (:

• sana da iyi bayramlar güzel bir hatırlatma olmuş

0|1
    0|0
  • küs olduğum birileri var ama asla! barışmıcam

0|0
    0|0
    • Ben uyarımı yaptım sen bilirsin. İnşallah barışırsınız .

• Barışmak için ilk teşebbüsde bulunan büyük seveba nail olur.

• teşekkür ederim bilgi için iyilik yap denize at demişler..

• yaşamak mümkün değil hele ki bu devirde

0|1
    0|0
    • Deviri bahane etmeyelim de kendimize bakalım. :)

• İyi de onları kastetmedim ki ? Peki sen üzerine düşeni yaptın mı ? Giden istediği yere gider ona bir şey diyemeyiz yanlışta yapsa. Ancak biz en azından ulaşmaya çalışalım ve küs olan arkadaşlarımızla aramızı bayram vesilesiyle düzeltmeye çalışalım. Ben kendimize bakalım derken bunları kastettim sakin ol. :)

• arayabildiklerimi aradım millet gibi toplu mesajla geçiştirmedim herneyse . hayırlı bayramlar bu arada sanada

• Küslüğü kendi yapıyorsa ne yapmak gerekir? :/

0|0
    0|0
  • kız kardeşimle iç anlaşamayız ve gördügümdede konuşmam hı mı hı o tarz yınede günaha grmiş oluyomuyum kus degilim ama konuşmuyorum

0|0
    0|0
    • Konuşmak zorunda değilsin ancak selamı-sabahı kesemezsin. Üç günden fazla küs kalırsan günaha girersin.

Erkekler Ne Diyor 6

• kardeş hayat şartları sana yapılan falan filan o işler öyle olmuyo taş atana buyur bide burdan cak diyecek kadar daha alcalamadım ayrıca akan bi hayat var ölülerde sanıyo ki diriler her gün helva yigiyo yok öyle bişi

0|0
    0|0
    • Sana hata yapıldı diye adamla sammi olmak zorunda değilsin ki kardeşim. Sadece en azından selamı-sabahı kesmemek gerekir. Kimse kimseyle samimi olmak zorunda değildir ancak Müslümanlar birbirlerine yüz çeviremezler. İşte günah olan da bu. Allah için delikanlılık diye düşündüğümüz o kibrimizi yenmeliyiz. Hayırlı bayramlar.

• sanada kardesim hayırlı bayramlar

• içki kumar karı kız ın bol olduğu 11 ayınız kutlu olsun:D pampalar :D şaka tabıkı ciddiye almayın güzel bı bayram gecirin D

0|0
    0|0
    • Sen de güzel bir bayram geçir inşallah da şakayla karışık iyi yerleştiriyorsun lafı da haaa :)

• Ben bir insanın önünde iki defa köpek olurum ama o barışmak istemezse çekilirim o barışmak istemeyenler de nedense kuran kursuna giden namaz kılan riyakarlar oluyor ALLAH hidayet versin

0|0
    0|0
    • Ya şimdi barışmak istemeyen adamlar namaz kılan ve kur'an okuyan tipler falan dersen sanki İslama çamur atıyorsun gibi oluyor sevgili kardeşim yapma öyle. Sen ilk adımı attın ancak adam yine de tavrını değiştirmezse ve seninle küs kalmaya devam ederse senin sorumluluğun kalkar zaten ve ilk adımı da attığın için büyük sevap alırsın.

• Yok benim tavrım sadece ıslami anlamadan okumadan öğrenmeden yaşayanlara adam sadece iki üç emiri uygulayarak müslüman olduğunu zannediyor onlara tepkim

• küs veya dargın olup da konuşmadıklarımız sırtımızda yük gibi resmen bayramlarda bu yüklerden kurtuluruz bayramlar bunun için galiba :)) dayımla mesela epey oldu posta koymuştum kızmıştım ama gidicem inş.

0|0
    0|0
  • sağol hafız, senin de bayramın mübarek olsun ama sahte duygulardan hoşlanmıyorum. yalnız geçirmeyi tercih ediyorum

0|0
    0|0
    • Sahte duygu değil kardeşim. Allah için içinden gelmeyen şeyi dahi yapsan kibirini kırmış olursun. Önemli olan Allah rızası için en azından konuşmadığın insanlara bayram mesajı atarsın.

• Din kardeşiyle bir yıl dargın duran, onu öldürmüş gibi günaha girer... bu hangi hadis ?

0|0
    0|0
Yükleniyor...