Türk ırkının üstün olduğunu düşünenler bunu neye dayanarak söylüyorlar?

"hepiniz birsiniz birdensiniz" gibi bi hadis vardı hatta.

bu insanların çoğu birde müslüman geçinir:)

0|0
6|19

En İyi Erkek Görüşü

• Hiç bir ırkın diğer ırk üstünde üstünlüğü yoktur.

" Arap'ın acem, Acem'in arap üzerinde bir üstünlüğü yoktur, üstünlük ancak takva ile olur." (Hadis)

" Hepiniz Ademdensiniz, Adem ise topraktandır." (Buhari)

" Mezarınıza Türk oğlu Türk te yazsanız, mahşer meydanına Ey Ademoğlu diye çağırılacaksınız." (Sebat)

3|2
    2|1

Erkekler Ne Diyor 18

• Allah (C.C ) buyurduğu ayeti kerimede ;"Ey insanlar dikkat ediniz! Rabbiniz tektir. Arabın, Arab olmayana, Arab olmayanın Arab'a, siyahın kırmızıya, kırmızının siyaha, takvadan öte, hiçbir üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah Teala katında en üstününüz, Allah Teala'dan en çok korkanınızdır." (Müsned-i Ahmed b. Hanbel, 5/411)

2|0
    0|0
  • Her zaman söylüyorum yine söyleyeyim.

Kendi insiyatifi dışında gelişen bir olguyu üstünlük olarak görmek acizliktir.

Üstün olacaksan birikiminle, zekanla, ortaya koyduğun çalışmalarla ol.

Çünkü onlar senin elinde olan şeyler.

Irk mevzusuna gelince.

Safkan ırk gösterin bana. Ne ırkından sözediyoruz ki.

Savaşlar için bahane bunlar. Din, ırk, vatan, millet vs.

2|0
    0|0
    • Kendi inisiyatifiyle insan nasıl zeki olabilir?

• Bazısı kendi çabası ile bir adım ileri gitmekte zorlanıyorken bazısı da 3 yaşında okuma yazma bilip 5 yaşında iki dile hakim olabiliyor. Genetik faktörleri bir kenara bırakalım. Bazısı köyünden çıkmıyor, tüm dünyası sabahtan akşama kadar güttüğü koyunlar. Bu adamın ortaya koyma ihtimali olan çalışmalar elbette sınırlı olacaktır. Benim takıldığım nokta üstün olabilme, üstünlük taslayabilme durumudur. Üstünlük özünde basit bir kavram.

• Beni herhangi bir dalda sürekli yeniyorsan o dalda üstünsündür. Neyse ben üstünlük duruşunun her bir cinsine karşıyım. İster soyut, ister somut.

• ciddiye alınacak şeyler değil.

1|0
    0|0
  • Evrim homosapien'de biter. Farkını öznel olarak ortaya koyanlar kendini üstün olarak tanımlayabilir.. Sosyal açıdan daha iyi evrimleşmiş toplumlar yok değil lakin bu onların ırk anlamında üstün olduğunu kanıtlamaz ama fiziksel olarak kıllı mıllı king kong gibi adamları, tek kaş çizgisinden ibaret hatunları görünce bir yerde yanlışlık olmuş olmalı demiyor değilim.

1|0
    0|0
    • çoklu zeka kuramından yola çıkarak sözel-dilsel zekayı ele alalım.

kişi bol bol kitap okuyup kendini iyi ifade edebilecek şekilde eğitirse/eğitilirse potansiyelini sergileme imkanı bulur. kastettiğim de bu zaten..

• insanlar illa üstünlük kurma çabası ihtiyacı içinde olacaklarsa kendi insiyatifleri doğrultusunda gelişen durumlarda üstünlük kursunlar diyorum. ''illa'' kelimesi önemli.

aksi halde tabi ki rekabeti gerektirmese keşke sistem. varoluşsal açıdan baktığımızda bunlar çok gereksiz geliyor ama her insan hayata bizim gibi bakmıyor.

• üstün ırktan ziyade, ezik ırk denebilir.

4|0
    0|0
  • Üstün evet ama nelerde üstün bir bakalım;

Sömürülmekte

Galeyana getirilmekte

Duygusallıkla fevri davranmakta

Kim nereye çekerse oraya gitmekte

Kendini üstün görmekte

2|0
    0|0
  • ne alakası var arkadaşım divanılügat it türkte Allah İslamiyeti Türklerin Burçları üzerine diye bir ibare geçmekte çok etkilemişti araştırmıştım hadislere dayanılarak söylenmiş birşey madem islamdan girdin istediğin kadar araştır ayrıca benim müslüman geçinip geçinmememden sana ne sen kendine bak

0|0
    1|0
  • Türk de üstün değildir, Tanzanyalı da üstün değildir. Müslüman da üstün değildir ateist de üstün değildir. Herkes toprak olup gidecek bir insandır sonuçta

1|0
    0|0
  • Ben söylerim. Çünkü bunu söyleyebildiğimize göre mutlaka bir sebepten ötürü farkına varmışızdır.

1|0
    1|0
  • Dünyada üstün ırk diye bir kavram yok...Kimin ne olduğu binlerce yıllık tarihte yazıyor..Tarihi çevir nal sesi kısrak sesi bunlar...

0|0
    1|0
  • insanlar sever böyle kendilerini pohpohlamayı...

1|0
    0|0
  • Allah katında her kul eşittir. İnsanlar kendi aralarında eşitliğe inanmaz. Bok yüzünden kaldırımı, pislik yüzünden parfümü bulan, kızları diri diri gömen, vs vs vs ırklardan olmağına şükret... Şuan Türk ırkını kötüleyenlere baksan, oğuz boyundan geliyorlardır mallar!

Kaç ülke gezdim, böyle delikanlı ırk görmedim... Adam mahallesinden çıkmamış, diğer ülkelerle kıyaslıyor.

Peh!

0|0
    0|0
  • tarihteki başarılara bakabilirsin.. türkler yüksek bir ırktır..

1|0
    2|1
  • hiç.

0|0
    0|0
  • türkleri öldürebilirsiniz ama asla yenemessiniz buda mı gol degil kendi ırkından utanan öküzler

0|0
    4|2
  • ırktan ırka üstün vardır. bir çoğunuz kızacaksınız ama yahudiler üstün bir ırktır

0|0
    1|0
    • ortaya birşey attın açıkla bence

• bir zamanlar romalılar italyanlar bir zamanlar osmanlılar türkler yönetiyordu dünyayı yöneten en güçlü devlet yada millet üstün ırk anlamına gelmez bu değişken bir durum

• sen öyle san, osmanlının o baştaki adamlarının çoğu yahudi asıllı, şuan dünyayı abd yönetiyor abd de yahudilerin elinde, şuan senin ülkende de çok önemli kanumda sayısız yahudi var,

• ben slavların üstün ırk olduğunu düşünmekteyim

0|1
    1|0
  • sabırlı olduğu söylenebilir

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• Ben hiç bir insan hiç bir insandan üstün oldugu düşünmüyorum çünki hebimiz aynı kabiledeniz .Homosapien ailesindeniz.Hepimiz bir annenin karınıda oluşuyoruz, doğuyoruz, arada hayat diye yaşadıklarımız detaylar ve sonra ölüyoruz.Benden üstün olması için birinin bu saydıklarımdan hariç bir şeylere sahip olması gerek misal 300 sene yaşaması gerek vs vs.Benim gibi doğan benim gibi ölen kişilere ben üstün demem aynı kaderi paylaşan varlıklar derim :).

2|0
    0|0
  • kafalari güzel.

2|0
    1|0
  • götlerine.

1|0
    0|0
  • Fransiz bi deyim var. "Fort comme un turc". Turkcesi "turk gibi guclu" anlamina gelmektedir. Oyle insanlar var ki sozlugu sirf bu deyim icin karistiran ve buldugunda gogusu kabaran. Ne demeli bilmem. Turk olmak ayricaalik midir desem?

0|0
    3|0
  • Milliyetçiyim,ama kendi ırkımı göklere çıkartacak ve diğer ırkları aşağılayacak kadar ne ırkıçıyım ne de körüm. Diğer ırklar insandan oluşuyor da biz insan üstü müyüz,hayır. Hiçbir zaman en yüksek ırk olduğumuzu düşünmedim,ama tekrar ediyorum,milliyetçiyim. sadece at gözlüklerim yok.

0|0
    0|0
  • almanlarda öyle diyor biz ciddiye alıyormuyuz :))

0|0
    0|0
Yükleniyor...