Zayıflama konusunda yardım =) Sizce nasıl diyetim?

18 gündür sivilce ilacı kullanıyorum. Roaccutane adlı.
163 boy 68 kiloyum şu an okul dönemim yoğun olduğu için spor yapamıyorum. Aynı zamanda da bu ilaç karciğeri yorduğu için çok halsizim cidden.

Öğünlerimi az tutmaya çalışıyorum ki bu sivilce tedavim sırasında birde kilo vereyim diye. Örneğin ;

sabah klasik kahvaltı
öğlen çorba
2 elma
akşamda tavuk yiyorum salata birde

sizce nasıl

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• Diyet; fazla kilolarından kurtulmak için yapılan rejim ya da bir beslenme programıdır. Bir diyetisyene başvurularak diyet yapılması vücut sağlığı açısından daha uygundur, aksi takdirde yapılan yanlış diyetler kalıcı rahatsızlıklara neden olabilir.

Günlük kalori alımının kısıtlanması, obezitenin tedavisinde en uygun yöntemlerden birisidir. Ancak bu amaçla kontrolsüz olarak kullanılan ve kısa sürede hızlı ağırlık kaybını hedefleyen ilaçlar ile çok düşük kalorili, bilimsel olmayan diyet programları vücuda zararlı, çeşitli komplikasyonlara ve hayati tehlikeye neden olabilirler. Dengeli beslenmeyi bozacak şekilde belirli besinlerin beslenme listesinden çıkartılması vücut için gerekli bazı mineral, vitamin veya esansiyel yağ asitlerinin yeterince alınmamasına bağlı eksikliklere yol açabilir. Yine gereksiz yüklenmeler veya enerji içecekleri ile vücutta zararlı olabilecek bazı birikimlere yol açmak olasıdır.
    Beslenme ile insan vücudunda meydana gelebilecek değişimlerden bazıları şunlardır; sinirlenme, terleme, ishal, kabızlık, baş ağrısı, mide bulantısı, kusma, hıçkırık, kalp çarpıntısı, tansiyon düşmesi veya yükselmeleri vb.
    Diyet programının kişinin genetik yapısına uygun olması gerektiği düşüncesinden hareketle Stanford üniversitesinde yapılan araştırma sonuçlarına göre, düşük karbonhidrat, düşük yağ ve dengeli diyet şeklinde üç farklı beslenme programının farklı kişilerde daha etkili zayıflama ve kilo kontrolü sağladığı görülmüştür.[1][2] Ancak Dr. Mehmet Öz'e göre kişiye bu diyetlerde hangisinin uygulanması gerektiği konusunda mutlaka genetik bir test yapılması gerekmemekte, kişinin görünüm, aile geçmişi ve kan LDL, trigliserit değerleri gibi birkaç parametre ışığında bu diyetlerden hangisinin kendisine uygun olduğuna karar verebilmesi mümkün olmaktadır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• karaciğer koruyucusu kullanmazsan yorulduğu için bir süre sonra karaciğerinde iltihaplanma kis ve yağlanma gibi durumla karşılaşırsın şimdiden bunun belirtilerini veriyor. ve bu yaptığın diyette metobolizmanı güçlü ve dirençli tutması için ne yazıkki kür yapmıyorsun buda hastalığa davet çıkarır bilinçsiz hareket etmeni sonucu pahalı olur. dediklerimi dikkate alsan iyi edersin.

0|0
    0|0
    • nasıl bir kür kullanabilirim mesala balık yağı kullanmam diyet yaprkn faya sglr m

• biz vücut geliştiriciler kullanırız karaciğer için deve dikeni tohumu kullanıcaksın. böylelikle endişesiz koruma altında olur. metabolizmanı güçlü tutmak içinse,1. öğle yemeğinden 30 dakika önce taze sıkılmış 1 bardak domates suyu içilecek
      2. sabah kalktığında 1 bardak maydonoz suyu tüketilecek -yapılışı ( 16 adet saplı maydonoz 1 bardak su ile blandra atılacak aynı anda parçalanıp robotun içinde karışıcak ve içilecek''hemde bunlar metobalizmanı sağlam tuttuğu gibi yağ yakımınıda hızlandırıcak

• Gayet sağlıklı ve iyi besleniyorsun devam et.

0|0
    0|0
  • Gayet iyi besleniyosun

0|0
    0|0
  • iyi diyet

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Arkadaşm bu ilaç iyimi illa doktor kontrolündemi almak gerekiyor birde bunun yaninda kullandgn krem vs var mı alakasiz oldu ama kullnmayi dusunuyrmda bir soruyum dedim :)

0|0
    0|0
    • Doktor veriyor hatta yeşil reçeteye imza atıyorsun. Bu arada ilaç yanında kullanıyrsun krem

• Saglikli bir diyet ben salatalikli yogurtla kilo verdim tatlim kahvalti oglen aksm gece salaktalikli yogurt ye haftada 2 kilo garanti gidiyo

0|0
    0|0
  • İyi besleniyıorsunm acıktıkça meyve ye benim gibi abur cubura yönelme :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...