Squat tam olarak ne işe yarıyor?

Squat baseni sıkılaştırırken aynı zamanda eritir mi? Yanlış mı biliyorum Başka basen eritici hareket var mı

1|0
6|11

En İyi Kız Görüşü

• Eğer basenlerinde yağ oranı yüksekse koşu ve yürüyüş cardıo hareketleri ile eritmen gerecek o yağları. Yağları erittikten sonra squat hareketine başlamalısın. Squat kalçayı dikleştirir ve şekile sokar. Ve aynı zamanda bacakları sıkılaştırır. Uzun yazdığımı yazıyı takip edebilirsin. www.kizlarsoruyor.com/spor/a9819-squat-takvimi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Bacak Ve Kalça Şekillendirmek İçin Squat Hareketi
    Bacak ve kalça şekillendirmek için squat hareketinin bol bol yapılması gereklidir. Squat çeşitleri dikkatli yapıldığı sürece vücut için faydalı olduğu kadar dik ve sağlam bir duruşun da anahtarıdır. Hareketi yaparken aşağıda anlatacağım uyarılara mutlaka dikkat etmelisiniz aksi takdirde sakatlıklar meydana gelebilir. Bel problemi olanlara çok tavsiye edilen bir hareket olmamakla birlikte bel, kalça ve bacakları hem güçlendiren, hem şekillendiren hem de yağ yakımını en iyi destekleyen harekettir

0|0
    0|0
  • keyifle izliyoruz...

0|0
    0|0
  • Sqdece sekillendirir

0|0
    0|0
  • sıkılaştırıyor.

0|0
    0|0
  • Squat evet ama doğru şekilde yap gelişi güzel değil öne egilmeden biyere oturur gibi

0|0
    0|0
  • kalçaları dik sert yapar. birde bacak eritmez.

0|0
    0|0
  • Bacaklar ve kalça taş gibi oluyor.. Duruşun düzeliyor kendimden biliyom

0|0
    0|0
  • halk dilinde g. tü bası hızaya sokmaya yarar tabi harbiden yapabılıyor isen

0|0
    0|0
  • eritmez

0|0
    0|0
  • Eritir ve toplar evet leg Press, lunge pilateste yapabilirsin

0|0
    0|0
  • squirt mi?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• baseni artırır belki bilmiyorum ama ben 1 senedir flan düzenli yapıyorum kalçam dik ve seksi duruyo beğeniyo herkes farkediliyo flan güzel bişey karlçayı yapılandırıyo

http://i.imgur.com/oqUinaz.jpg

0|1
    0|0
    • Var mı o kadar faydası ya

• umarım istediğin vücuda sahip olursun ya kolay gelsin teşekkür ederim buarada :D

• saol :D karna biraz daha şekil verdim mi tamamdır :D

• Basenin kemik yapından kaynaklanıyorsa, istediğini yap küçülmez. Misal ben boyuma göre zayıf bir insanım, sağlıksız beslenmiyorum, yürüyüş yapıyorum ama yine de o basen var.
    Diğer türlü fazla kilo dolayısıyla basenin varsa squat etkili olur ancak birlikte diyette yapılırsa.

0|0
    0|0
    • böyle iki bacağımı yanyana getirdiğimde birbirine değmemesini istiyorum aslında tamamen değmiyor bile oturduğumda bacağımın kötü göründüğünü düşünüyorum bende 49-50 kilo arasındayım yoksa ama beni rahatsız etmeye başladı sadece..

• Zayıfsan squat yap, basen eritmese bile toplarlar popon çok daha sıkı ve seksi olur.

• peki denicem teşekkür ederim:)

• sadece kalça ve bacakları değil aynı zamanda karın ve belinide çalıştırıyor, duruşun düzeltiyor yani bir insanın kesinlikle yapması gereken bir şey. baseni sıkılaştırır evet ama eritmez sadece o yağlı ya da selülitli görüntüyü yok eder ama sıkılaştığın için ister istemez basenlerin daha güzel gözükür aşağıda biri zaten fotoğrafını atmış :)

0|0
    0|0
    • o zaman önce eritip sonra sıkılaşmak için iyi bir hareket:)

• eritmene gerek yok yani çok kilolu değilsen squat zaten yağları kasa dönüştürüyor. bu arada spor hocamda yağların kasa dönüşmesi imkansız yağlar eriyip yerine kas gelir dedi yani bu şekilde düşününce eritiyorda olabilir:D

• hah aynen bana da öyle dendi yağ yerine kas falan umarım öyledir ya :D teşekkür ederim:))

• Eritmez ben bu konuda cok arastirma yapmistim, eritici bilmiyom ama basen sikilastirmak icin en iyisi zaten Squat

0|0
    0|0
  • Kalça ana teması çok ama çok faydalı harika oluyor tecrübeyle sabit

0|0
    0|0
    • Daha çok bacağımın diz üstü kısmını eritmek sıkılaştırmak istiyorum banada sıkılaşırken erir yağlar dendi ama kararsız kaldım

• erime değil de sıkılaştırmak için squat kalçaya yöneliktir bacak için lunge yapabilirsin

Yükleniyor...