Zorluklarla nasıl baş etmemiz gerektiğini söyleyen kitaplar önerir misiniz?

Bize hayatı öğreten, zorluklarla nasıl baş etmemiz gerektiğini söyleyen ve bize tavsiyeler hatta öğütler veren kitaplardan arıyorum. Önerebileceğiniz kitaplar var mı?

Ben bu tür kitapları seviyorum...

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Kristin Hannah'ı dene. Ben de kitapları var ama daha okumadım.O yazarın dört kitabı Türkçe'ye çevrildi.

Ve senin dediğin tarzda kitaplar yazan bir yazarmış,aynı zamanda da çok seviliyor.

Kitapları; Ateşböceği Yolu,Kış Bahçesi,Gerçek Renkler,Gece Yolu..

Bir de hala okumadıysa Sefiller'i oku derim. Ben o kitaptan birçok şey öğrendim.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Dostoyevski derim.. Kişilik gelişimi gibi safsatalardan ziyade insanın içinde bulunduğu sistemin (ki zorlayan şartlar) insan üzerinde değiştirici etkilerini inceleyen klasiklerdir..

Kişisel iç çatışmalarla başlayıp sonunda bir adaptasyonla olayı bitirmesi hususunda zirve eseri suç ve ceza..

1|0
    0|0
    • Bende tam onları seviyorum.. çok teşekkürler :)

• Rica.. Ölüler Evinden Anılar kitabıda iyi.. Bazı düşüncelere göre diğer eserlerinin gölgesinde denilsede ben beğenmiştim..

• okumadıysan sofinin dünyasıyla başla .. onu bitirince küçük prensi oku ... bu ikisi bittikten sonra tekrar konuşalım ..

0|0
    0|0
    • Çok sağol... kesin konuşuruz ;)

• Kuran-ı kerim okuyabilirsin

Normal kitaplarda bu söylediklerinin hepsini içeren bir kitap okumadım

ama ne demek istediğini anladım

Önemli olan insanın öz güveni olması

1|0
    0|0
  • Sana hayatı öğretecek olan kitap değil, hayatın kendisi.

0|0
    0|0
    • Zaten hayatı öğrenmek niyetinde değilim öğrendim öğreneceğim kadar.. istediğim sadece sakinleşmek

• 20 değil yaşım 18.. hayatı öğrenmek yaşla alakalıdır doğru ama insanın yaşadıkları büyük olunca yaş hikaye

• Aman tanrımmmm !

• E hayat, ben miyim bu, gibi şuan aklımdakiler

0|0
    0|0
    • E hayat ve ben miyim bu adında kitap bulamadım!

• iki kitap da ışık önderin yanlış arama

• doğan cüceloğlu- savaşçı

0|0
    0|0
    • Teşekkürler... Ama neden gizlisin?

• rica ederim. bilmem öyle geldi içimden.

Kızlar Ne Diyor 6

• YAŞAMA ÇEVRİLEN PEDAL- LANCE ARMSTRONG (Bisiklet yarışçısının gerçek yaşam öyküsü)

Henüz yirmi dört yaşındayken Lance Armstrong sporda bir efsane olma yolunda ilerliyordu. Sonra, Ekim 1996'da Armstrong'a dördüncü safha yumurtalık kanseri teşhisi kondu; doktorlar yüzde kırk yaşama şansı vermişlerdi. O gün Armstrong'un yaşamı tamamen değişti. Her zaman olduğu gibi, önderlik ruhuyla önünde uzanan yola koyuldu; bu, asla kaybetmemeye kararlı olduğu yaşam savaşıydı.

Vücudunu istila eden kanserle ve ruhunu tüketmekle tehdit eden kemoterapiyle savaşırken antrenmanlarına odaklandı ve etrafındaki asla pes etmeyenlerden güç aldı. Hastaneden çıkışından sadece on altı ay sonra, çok yorucu bir parkur olduğu bilinen Tour de France'a katıldı ve tüm zamanların en iyi derecesiyle kazandı. Bundan birkaç ay sonra, baba oldu.

YAŞAMA ÇEVRİLEN PEDAL, bir adamın yaşamın olasılıklarına karşı verdiği esin verici bir savaştır. Gelişimini zafer, trajedi ve dönüşümle gerçekleştirmenin öyküsüdür. Bu inanılmaz bir cesaretin ve tutkunun korku ve aynı zamanda şefkat dolu, ibret alınacak öyküsüdür.

0|0
    0|0
    • Vay be.. çok teşekkürler kesin okuyacağım

• Her düştüğümü hissettiğimde ayağa kalkabileceğime beni inandıran ve buna yardımcı olan nadir kitaplarımdan biridir.Gerçekten çok garip duygular yaşayacaksın,bazen gülecek,bazen ağlayacaksın.Sonunda yüzünde bir tebessümle kitabı bitirecek baş sayfaları karıştırmaya devam edeceksin.Vedalaşmak benim için çok zordu :)

• Küçük Mucizeler Dükkanı :

1|0
    0|0
  • İpek Ongun oku öyleyse.

0|0
    0|0
  • Ayşe Kulin'in -> Adı: Aylin olabilir hayata nasıl bakmamız gerektiği yada gülten dayıoğlunun bir genç kızn gizli defteri.

0|0
    0|0
  • eger benim gibi gerilim macera aksiyon seviyorsan jeff abbott derim bir de harlan coben

0|0
    0|0
  • büyü dükkanı

0|0
    0|0
Yükleniyor...