Babamı affedemiyorum?

Arkadslar ben 10 yaşımdan beri babamın elinden cook çektim, 7 ay önce bi tane kardeşim oldgünü doydum ve bana abla dedi inanılmaz çok üzüldüm, annemi sordum oda doğru dedi, bizden sakladı çünki biz üzülmemeyelim diye istemedi... Ama işte öyle simi 20 yaşındayım tam 2 senedir babam görmediğim, ablamın düğüne geldi ve beni tanımadı çok ağrıma gitti... Şimdiyse herşeyi unutmamı işityor benden ki ben hala onun yaptı hataların çilesini hala çekiyorum, anlatmayı çalışıyorum ama anlamıyor, artık okadar tiksinmeye başladığım ki ondan, onun yüzünü görmek bile tahmül edemiyorum.. Piskologim berbat, kendime toparlamayı çalışıyorum. Ama şimdi ki sorum babam affetmelimiyim? Yada napmam gerekiyor?

NOT: K.b ben norveçede yaşıyorum türkçem biraz bozuk inshalla anlamışsınız yazdıklarımdan.

0|0
6|11

En İyi Erkek Görüşü

• Afedersin biz burada tırım tırım atıyoruz.Maddi,manevi evliliğe hazır mıyız?Karşılayabilecek kudrette miyiz diye böyleleri de bu kadar rahat davranıyor.Nasıl bir zihniyet bu?Çocuk oyuncağımı bu amk?Hoşuma gitmedi ben oynamıyorum demek mi?Bu kadar kolay mı bu?

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Oncelikle turkcen bozuk degil net olarak hersey acik ve net birkac zaman hatasi var onlarda normaldir mesajin acik onemli olan o ,turkce kitap oku gecer.

Babanin korkunc hatasi var sorumsuzlugu var soylenecek o kadar cok sey var ki zamani geri getiremeyiz bunun sana faydasi da olmaz ,acikca bilmeni isterim senin

yorumun kenarinda kosesinde bircok yerde sende yaptigi tahribatlar buyuk degil bu noktada sanslisin?

Icinde ona karsi kin nefret tutma sorumsuz davrandigini babalik gorevlerini yerine getirmedigini gozunun icine bakarak soylemeyi tercih et cektigin yoksunlugu bilsin bunu onun yuzune puskurt bu seni cok rahatlatir asla icinde tutma bu bir

Seni affedip affetmemenden daha onemlisi o senin su anda hayatinin neresinde yer alacak eger seni dugunden dugune veya allah korusun yakinlariniz kaybindan kaybina gorecekse problem yok.

Ama hicbir sey olmamis gibi hareket edecekse veya hareket ederse herseyden once sunu dusun bu senin uzerine titreyen annene ve sana haksizlik olur.

Herkes layik oldugu bir hareketle karsi karsiya kalmadir ki hatalarini anlasin.Senin cektigin acilari ne olursa olsun bilemez ,bizde bilmiyoruz onun icindir affetme karari sana aittir.

saygilarimla.

0|0
    0|0
    • Yorumunuz icin cok tesukurederim.. Gercekten ici biraz rahatladi.

• bazen insanlar 2 . bi şansı hakederlerrr ;) heleki bu insan o kadar özelse !

0|0
    0|0
  • ne olursa olsun baban hakkında tıksınıyorum dıye konusmamalısın

0|0
    0|0
    • Biliyorum, ama elimden gelen bi sey yok yuzune bakamiyorum...

• sevgısızlıgın bu ebattaysa zaten buraya bu soruyu yazman bıle manasız coktan babanı silmiişsin kafanda

• evet hakklisin.

• Boşver ya her ne de olsa babandır. Merhamet etmezsen sana da merhamet edilmez. Sen sevmesen de Allah için razı göstermeye çalış.

0|0
    0|0
  • Seni tanimadiysa takma kafana .. Sevmene gerek yok Baba de yeter .. Affet gitsin zaten 20 yasindaymissin aile baskisi yoktur uzerinde .. Zamanla unutursun :)

0|0
    0|0
    • Iyida babalik yapmadi ki bana ona baba deyim, mezunet gunumde bile gelmedi telefon bile acmadi, herkes orda anesiyle babsiyla bende tekbasimdayim cunki anem calismayi zorundaydi oda gelemedi.

• O zaman kafana takma :) O kaybeder ama ileride anlar :)

• Gizli Kullanıcı bacı: şimdi sizi çok yakından tanısak bile babanı affet diye söyleyemeyiz. çünkü herkesin derdi içerisinde durur bilemeyiz nasıl bi elem var üzerinde.

0|0
    0|0
  • zaten Türkiye'de böyle bir baba zor olurdu.Tam diyecektim ki Türkiye'de değil misin?O nasıl bi baba öyle la?Nereli senin baban aslen?

0|0
    0|0
    • Ankara, deme öyle böyle babalar cok. Turkiyede de var.

• Hayir, babam mali mulku komara ve kari kizi yedirtmesin diye hersey abimin uzerinde yaptirdi, babam surekli komar oyniyor hata bizim izmirde bi tane yazlimiz vardi babam komar icin saati bu evi...

• O zaman işler değişti.Ama olsun yine de işin içine menfaatleri sokmadan babanızı sahiplenin derim ben.

• bir şans daha vermelisin bence denemekte yarar var

0|0
    0|0
  • Babanın adı Ali, mesleği kaptanlıksa anlarım.. :D

0|0
    0|0
  • iskele babası

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• babanı affedememekte çok haklısın. gururun incinmiş ve sen bunu kendine yediremiyorsun. ama ne olursa olsun o senin baban. yani arada görüş bir araya gel. o kardeşininde suçu yok suç babanın. en azından kardeşinle iyi ilişkiler kur.

0|0
    0|0
  • Sen hazır olmadan affettim desende affedemezsin.Bu soruyu bize değil kendine sormalısın.Babanın yapmadıklarını ve yaptıklarını gerçekten unutabilecek ve geçmişini bir kenara bırakabilecek misin?

0|0
    0|0
  • Umarım babanı affedebilirsin. Nolursa olsun o senin baban. En azından bi baban var. AFFET.

0|0
    0|0
  • bu cok zor bı karar bana gore ben afedemem boyle bı durumda ama sen bılmıyorum ıcındekı karmasık duyguları asınca affede bılıyorsan affet buyuklerde hata yapıyorlar

0|0
    0|0
  • Altta yorumlarını okudum mezuniyetime gelmedi annem çalışıyordu falan demişsin. Çok üzüldüm sen takmamaya bak. Affettim de ama içli dışlı olma neden böylesin derse söylersin.

0|0
    0|0
  • babanı affetmeye çalış ne kadar kötü olsan da baban sonuçta

0|0
    0|0
Yükleniyor...