Kadınların zayıflık takıntısı

ben merak ediyorum niye herkes dümdüz vücut hatlarına sahip olmak istiyor kadın dediğin biraz etli olmalı ben dikkat çekicik kadar büyük göğüslüyüm mesela ve bundan şikayetçide değilim ama yaz gelince bikini almaya gittiğimde kadın tezgahtarlar hemen göğüsü küçük gösterecek bikiniler öneriyorlar şikayetçiyim bu durumdan ben küçük göstermek istemiyorum belki onlara ne ki kilolu biri değilim zaten oldukça ince belliyim bu durumda niye rahatsız olayım ki herkesin hatları dümdüz mü olmalı siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|1
7|13

En İyi Kız Görüşü

• belli ölüçlerin dışında olmak,vücudun yağlanması tabiki hoş değil..ama özellikle bilmem kaç beden içine gireceğim demek ve bunun için resmen eziyet çekmek bana saçma geliyor..özellikle gördüğüm bir şey ki esas zayıfların kilo takıntısı var..görünüşte zayıf bile olsa bariz bir şekilde hala kilo vereceğim derdinde! böyle bakınca acaba ruhsal bunalımda mı diye düşünmeden edemiyorum.göz var nizam var..her şeye rağmen kişi önce kendisi için yaşamalı..kendisi rahatsız oluyorsa zaten büyük bir hırs içinde olmuyor..

0|0
    0|0
    • teşekkürler...

• kesinlikle katılıyorum bazı kızlar çıldırmış gibi sağlıklarından oluyorlar vs.dümdüz olmayı yaratılışlarının dışına çıkmayı matah sanıyorlar herkesin bir ideal kilosu vardır sağlık içinde görünüm içinde en iyisi odur yağlanmış bir görüntünün hoş olmaması gibi kemiklerinin ortada olmasıda hoş değil.

• evet maalesef..yakın bir arkadaşım da bu olay bir takıntı haline gelmişti..epey kilo verdi,sonra gayet zayıf..ama her buluştuğumuzda ben kilo mu aldım ne,işte yok hala vermem gerekir diyordu..bakıyorum bacaklarının arasından artık kafam geçecek gibi...nasıl hoş hissedebiliyorlar bu şekilde anlamış değilim..çok da laf anlatmıyorum,anlatamıyorsun zaten..ben de kiloluyum da malum hemcinslerimiz bunu kıskançlık olarak algılıyor sonra:))

Erkekler Ne Diyor 13

• işte bu bravo öncelikle tebrik ederim. amerikada ve diğer ülkelerde chub girl diye bir olgu var. vucuduyla mutlu yani barışıklar. ama TR de bu yok ben kilo aldımyok vermem laızm yok bu beni kilolu mu gösterdi yok bu beni zayıf mı gösterdi? binlerce saçmalık bir bikiniyi ya da mayoyu alırken beğendiğini alırsın seni nasıl gösterdiğine bakmazsın.Çok şey eksik bizde çoook

0|0
    0|0
    • kesinlikle her kız etrafındaki en zayıf kız olmaya çalışıyor genelde sürekli bir yarış bu saçma bana göre.

• bi +rep ini alırım artık ?

• Yakıştığı gibi olmalı bence.. gögüslerin sana yakışıyorsa ne ala sorun yok demektir.. yaa az çokta senin nasıl görünmek istediğin önemli: saçlarım uzun yakışıklığını kapatıyo dio herkes umrumda mı? Hayır! sakallarımı uzatıyorum yine herkes sana yakışmıyo kirli sakal daha iyi dio umrumda mı? Hayır! Önemli olan insanın kendisinin mutlu barışık olması.. Güzellik seksilik felan filan hepsi geçici şeyler...

0|0
    0|0
  • bak negüzel demişsin.. "ben kendimi beğeniyorum".. sen kendini beğendikten sonra gerisi vız gelir trs gider ;)

0|0
    0|0
  • bi kıyafet magazasına gırdıgına karsına ınek gıbı mankenler cıkıyo mu duvarlarda asılmıs fotoraflarda... erkekler yuzde 95 zayıf sever

0|0
    0|0
    • zayıflık konusundan bahsetmiyorum ben ve kadınlar erkeklere oranla çok daha fazla zayıf olmaya takıntılı ben bunu anlamıyorum ve mankenleri bilerek düz hatlı seçiyorlar ki kendini değil kıyafetleri göstersin bu benim değil modacıların söylediği şey ince belli geniş basenleri olmayan ama dolgun sıkı kalçalara ve bacaklara sahip ve büyük göğüslü olmak bence avantajdır fakat kadınlara göre öyle değil eğer ünlülerden isim arıyorsan kate upton,kelly brook ve penelope cruz var.

• bende geniş baseni avantaj olarak görmüyorum zaten geniş olmamalı basenler kalçalar düz olmamalı dedim bu isimleri çok arttırabilirim bu isimlerde sadece türkiyede değil dünyada beğenilen isimler Bar Rafaeli mesela mankenlerin içinde en beğendiğimdir onun dışında Laetitia Casta var bunlar diğer mankenlerden farklılar daha kadınsılar senin daha düz hatlı kadın seviyor olman zevkinle ilgili ama dünya genelinde erkekler daha dolgun hatları olan ince kadınları sever kadınların takıntısını garipsedim

• ya tamam herseyı geçtimm erkekleri kadınları bırakk... Sen hıc ınsanın etının ıcındekı yagı gordun mu kesilmişken falann... iğrencc yuvarlak yag topcukları kumesi yagdan tıksınıyodur belkı yurdumuzun hanım efendılerı sadece o kaygıyla yapıyolardır... ben bıle en sevdıgım manken dıye bır yorum yapmadım bugune kadar bence favorılerını farklı yonde degıstırmelisin

• Bence kadın dediğin hafiften etli butlu olacak ya, ele avuca geldiği zaman kemik hissetmeyeceksin et hissedeceksin. Ama benimde dikkatimi çekti gençler hep zayıflıktan yana bu gidişat pek iyi değil bence. Bu arada konuyu açan arkadaş hoş bir fiziğin var anlaşılan.

0|0
    0|0
    • ben fiziğimi beğeniyorum ama isteyen zayıf olsun isteyen şişman tek bir kalıba sokmaları ilginç.

• mesela ben kadında 1.80 üstü boyu fazla itici bulurum ama seven sevebilir kimseyi ilgilendirmez işte ama insanlar öyle olsun böyle olsun diye bir tutunma içindeler.

• Aynen öyle halbuki sağlığımız yerinde biz her zaman daha fazlasını istiyoruz.

• sana katılıyorum da sütyen göğsü nasıl küçük göstiryo ya.. üstelik mikini de... göğüs zaten ortada olacak neyini küçük gösterecek ki?

0|0
    0|0
  • Bu biraz zügürt tesellisi gibi olmus.

İnce belliyim demissin ama kadınların ince belli olmasını elestirmissin.

0|0
    0|0
    • hayır benim eleştirim herkesi tek kalıba sokmalarınaydı ve ben fiziğimi beğeniyorum açıkçası insanlarında buna saygı duymasını bekliyorum göğüslerimin büyük olmasını kötü görmüyorum eğer kötüyse neden onca kadın bu kadar silikon yaptırıyor ünlü camiasında neden dolgulu sütyenler var benim eleştirim benide istedikleri kalıba sokmaya çalışmalarında dikkat çeker öyle olur böyle olur düşüncesiyle hareket etmeleri.

• İyi de gogus olcusu ile zayiflamanin ne alakasi var ? Zayiflayinca gogus kuculmez ki

• söyledikleri şey büyük göğüs şişman gösteriyor ya oluyor problem o yani herkes dümdüz mü olmalı sırf zayıf görünmek için göğüslerimin olmamasımı gerekiyor kadınların bir kısmında bu düşünce var ama.

• zayif gorunucem diye resmen uzayliya benzeyen kizlar var ama farkinda degiller

0|0
    0|0
  • Heralde şişmansın Kötü anlamda söylemiyorum hani balık etlisin heralde

0|0
    0|0
    • 1.71 boyunda 58 kiloyum şişman olduğum söylenemez.

• göbek ,geniş basenler,lömbür lömbür bacakları bende beğenmiyorum sadece düz hatların kadınlar için bu kadar revaçta olmasını anlamıyorum.

• Bilmiyorum yorum yapıpda yanlış bişey söylemek istemem ama hani o kadarda kötü değildir ya

• Bir dirhem et bin ayıp örter

atasözü

0|0
    0|0
  • tahta olmamalı bence de bıraz ıste senın gıbı olmalı pampa :d

0|0
    0|0
    • benim tepki verdiğim şey herkesi tek bir kalıba sokmaya çalışıyorlar.

• aynen abı herkes kendı vucut hatlarına göre gıyısın karısmayın yanı

• tek tip insan olma peşinde herkes

0|0
    0|0
  • kadınlar icinplajlar var. orada gerek kalmıyormus.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• ben mesela çok zayıfım... fakat öyle daha fazla zayıflayayım diyesim yok. daha çok kilo almak istiyorum fakat ailece genetik bir şey olduğundan zar zor kilo alıp çabucak veriyorum. aslında haklısın etli olmak çok güzel ama fazla abartıda hiç hoş değil... artık herkes zayıfladığı için pantolan alırken bedenlerin en küçüğü hep 34 olurdu şimdi 28... küçük göğüs de ayrıca pek hoş değil... benimkilerde küçük ama daha da büyümelerini istiyorum...

0|0
    0|0
    • genetik durum farklı bir şey ona lafım yok herkes istediği gibi görünebilir zaten ama bu takıntı haline dönüştürmeleri saçma.

• bnce bu olayları boşver deyip geçmeliyiz... takıntılarını yapamadıktan sonra elbet vazgeçeceklerdir..

• Çok zayıflık güzel görünmez ve sağlıklı değildir. Çok kilo da güzel birşey değildir..

Normal olmak herzaman ideal :)

0|0
    0|0
  • zayıflıycam kafaya koydum.

0|0
    0|0
    • ideal kilonun üstünde olduğunu düşünüyorsan bunu kendin için yapıcaksan normaldir.ben diğer türlüsünü başkaları için olanı anlamıyorum.

• yoo bende kendim için zayıflamıycam ki. Bu zamanda narin hatun adam yerine hatun yerine konuyor.

• narin hatunun modası geçince napıcaksın peki...

• evet saçma bir olay ancak insanlar şekillendiriliyor işte. hani beğenileri bile. herkes zayıf kadınları beğenmek zorunda ve herkes herkesin öyle görünmek istediğini düşünüyor. garip bir durum hakikaten.

0|0
    0|0
    • boşu boşuna insanlar komplekse giriyor halbuki 36-38 beden en ideal bedenlerdir bence.

• ya artık 36 beden altının modası geçti ki zaten. hala 0 beden olmaya çalışan kişiler az gördüğüm kadarıyla.

• benim etrafımda böyle genellikle o yüzden saçma geliyor bana :)

• bu konuda takintilari olan cok insan var onemli olan senin dusuncen baskalarini takma kafana

0|0
    0|0
  • hakklisin, ben gecen gun boyun 166 ve kilom 60 dedilgim herkes tuturmus bi kiloluyum filan, ya ben böyle seviyorum niye anlamiyorsunuz dedidm zaman tamam sen öyle kal sisko ol:( niye böye beyendigim icin sisko mi oliyorum kalcalarim biraz dolgun bunuda cok hosum gidiyor kime ne ki?

0|0
    0|0
    • aynen insanları tek bir kalıba sokmaları garip geliyor bana beğendiğin gibi olmalısın.

• canını sıkma dolgun kalça beim de hoşuma gider..

Yükleniyor...