Kredi kartının şifresini söylemek sorun yaratır mı?

Dün annemle alışverişe çıktık annem ödeme yaparken satıcı şifresini sordu annem önce kendi girmek istedi kredi kartı ödemeyince satıcı tekrar sordu annemde bu sefer birçok kişinin önünde şifreyi tekrar söyledi ben sorun olmayacagını düşünüyorumda annem merak ediyor şifreyi söylemek bir soruna yol açar mı?

0|0
612

En İyi Erkek Görüşü

• Sadece şifreyi söylemekten hiçbirşey olmaz. Ancak şöyle bir durum olabilir. En kötü senaryoyu yazıyorum. Bunu duyan kötü niyetli kişiler sizi takip edip, etkisiz hale getirip kartı alıp kaçabilirler. Eee şifreyi de biliyolar rahatlıkla içinden para çekebilirler. Siz her ihtimale karşı şifreyi değiştirin. Dediğim gibi kart şifreyi bilen kişinin eline geçmediği sürece şifreyi bilmelerinde bi sakınca yok...

0|0
    0|0
    • özellikle dandik dükkanlarda uygulanan sistem post cihazları kart bilgilerini alıp klonlama yapıyorlar şifre değiştirmeleri en garantili yol

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 11

• Değiştirin şifreyi kartsız işlem gibi bişy olabilir online numarası var ztn orda aklında tutmuşlarsa değştrn bnce hmn ..

0|0
    0|0
  • bişe olmaz ya... ne olur ne olmaz diye en yakın bankamatikten şifrenizi değiştirebilirsiniz... böylelikle içiniz de rahatlamış olur. "ya şöyle olursa ?" diye bir soru da kalmaz kafanızda...

0|0
    0|0
  • Tedbiri elden bırakma bence tehlikeli bir durum.

Ama kart elinizdeyse sıkıntı olmaz ya , bende bir ara söyledim birşey olmadı.

0|0
    0|0
  • Yok Sorun olmaz kartın bilgilerini kopyalarsa sorun olur mail order ile kullanabilir veya kartı klonlaya bilirse ... hani bi ihtimal...

0|0
    0|0
  • sorun olmaz, merak etme... kredi kartında önemli olan kart numarası ve arkadaki 3 haneli güvenlik numarası..

0|0
    0|0
  • yinede şifreyi değiştirmek lazım.

0|0
    0|0
  • yok ya birşey olmaz =)

0|0
    0|0
  • sıkıntı tok... takma kafana

0|0
    0|0
  • bırsey olmaz

0|0
    0|0
  • Kartı çaldırmassa sorun olmaz .Çok içinizede kurt olduysa bankamatikten değiştirin şifreyi.

0|0
    0|0
  • şifresini değiştirin ve bir daha kimseye söylemeyin

0|0
    0|0
    • Haklısın man. Kanka ona bakarsan benim kart birinin eline geçsin istediği kadar alışveriş yapabilir. Sadece üzerindeki numaraları soruyo internetten alışveriş yaparken...

Kızlar Ne Diyor 6

• kart çalınmazsa sorun yok ama siz yinede gidip atm den değiştirin. içiniz rahat etsin

0|0
    0|0
  • değiştirin şifreyi

0|0
    0|0
  • sorun olmaz ama mağdem kafasına takılıyor değiştiri verin gitsin

0|0
    0|0
  • Her ihtimale karşı değiştirin.

0|0
    0|0
  • şifreyi değiştirmekte fayda var.