Mühendis Oktay'ı hatırlayan bilen var mı?

Bugün ölüm yıl dönümü olduğundan anmak istedim kendisine Allahtan rahmet diliyoruz. Bilmeyenler için;
1991 yılında Beşiktaşın Galatasarayı 1-0 yendiği bir maçın ardından boynundaki Juventus kaşkolu yüzünden linç edilen Beşiktaş taraftarı. o sıralarda italyada çalışan bir mühendis olan oktay izin için Türkiyeye gelmiş, maçın ardından iki arkadaşıyla birlikte gezerken, boynundaki Juventus atkısı yüzünden 30-35 kişilik bir Galata saraylı grubun saldırısına uğramıştı. (bkz: haznedar)
Boynundaki atkıdan çekilip yerde sürüklenen oktay bu sırada kafasına aldığı sopa ve tekme darbeleri ile hayatını kaybeder. olayın failleri yakalandı mı bilmiyorum ama bir hafta sonraki Galatasaray-Bakırköy maçında aynı ekip ali samiyende yerini almıştı
Bu olaydan 1 hafta sonra uğur dündar'ın hodri meydan programında bu olayın üstüne gidilerek, 3 büyük kulübün fanatik taraftarları hakkında kapsamlı bir program yapılır. eğitim durumları, işleri, nerden beslendikleri vs vs.
bu program Türkiye deki tribün terörü hakkında ilk kapsamlı araştırma sayılabilir.
Atkın #Emanetimizdir

www.kartalhaber.com/.../1355488672954.jpg

1|0
4|3

En İyi Kız Görüşü

• Yeni başlayanlar ve erkeklerin gözüne girmek için birkaç kural ezberleyen bilmez. Ama biz ne unuttuk ne unutturacağız adını. Kadrolu katillerin, tek kişiye onlarca erkek (!) saldıranların kurbanı Mühendis Oktay.

Ertesi hafta malum takım stad hoporlörlerinden cenaze marşı çalıp insanlıklarını göstermiş bulundu.

Atkın Emanetimizdir!

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 3

Erkekler Ne Diyor 3

• Allah rahmet eylesin üzücü olay gerçekten burada öğrendim ve artık bu ülkede fanatizm boyutuun küçülmesi gerekmektedir takım farketmeksizin kavgaya gürültüye hele kan dökmeye gerek yok her takımda var böleleri. Bu arada soruyu fırsat bilip yine GS taraftarına sallayanlar komik oluyosunuz bunu yapanlar fenerlide Orduluda Anteplide olabilirdi sonuçta insanlık ayıbı kendinize GS yi kötülemek için pay çıkarmayın. Tekrar Allah rahmet eylesin.

0|2
    1|0
  • Babadan oğula katil, Fransız tohumlarının marifeti.. Tek kişiye grup halinde saldırmayı cesaret olarak gören, kedi yürekliler...

2|1
    0|2
  • Allah rahmet eylesin

0|1
    0|0
Yükleniyor...