Bugün 17 ağustos ama yeterince duyarlı mıyız sizce?

az önce yakın arkadaşlarımdan biriyle kötü bisekilde tartışma sebebim bugünün anlam ve önemi.. tamam evet 17 ağustos depreminde çok fazla insanımızı kaybettik,ama zaten bu kadar ölen insanımız diğer insanların ihmalleri yüzünden ölmediler mi?

tamam saygı duyuyorum ama ölüm acısını yakından bilen bir insan olarak 17 ağustosu veyahut bu günleri bireysel birşekilde duygusallaştırıp bir nevi duygu sömürüsüne çevirmenin sebebini ben hazmedemiyor,insanlığıma da sığdıramıyorum!

şu anda yaşayan bir çok insan haksız yere kazanç sağladığı için milyonlarca aç insan var

kocasından dayak yiyen kadınlar

sokağa atılmış çocuklar

aniden hayatını kaybeden birileri var şu an

peki biz neden bunlara da her an agit yakmıyoruz ? neden bunu sadece dilimize sakız gibi yapıştırıp 24 saat boyunca sundurup saatler yeni günü gösterdiği gibi keyfimize eğlenceli şarkılarımıza aşklarımıza bakıyoruz?

asıl duyarsızlığın 17 ağustos ya da buna benzer günlerin sadece o günler hatırlanması ve yalnızca hatırlanarak kalması olduğunu düşünüyorum

benim de o depremde ölen yakınlarım oldu fakat 1 buçuk saat önce aklımda olmayan insanlar için sadece 24 saat agit yakmanın hem de bunu aslında laf olsun pirim olsun diye yapmanın mantığı nedir lütfen biri bana bunu açıklasın?

dinden kesinlikle bahsetmiyorum,ben sadece insanlardaki asıl ve gerçek duyarsızlıklardan yakınıyorum. kapısının önüne 1 taş şu koymayan daha bir köpeğin canına bile destek olamayan insanlar neden böyle şeyleri özellikle de basında çıkan haberleri laf olsun diye büyütüyor? neden bunlarla pirim yapılıyor?

sizce burada asıl duyarsız olan kim? bir tek günün 24 saatin bir acı olmadığını düşünen,acının insanın içinde kalan birşey olduğunu ve 16sında geyik yaparken 17sinde 'bugün o gün..' diyen insana tepki gösteren ben mi? yoksa bunu pirime çeviren insanlarımız mı?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• Senin yazdıklarına aynen katılıyorum sen yazmasaydın ben yazıcaktım insanların böyle şeyleri umursamaması beni deli ediyor.Ben Yalovada yaşıyorum ve sevdiklerini kaybeden insanları görüyorum.17 Ağustos sabahı 3'de yalova'ya resmen sessizlik kaplıyor,sendiklerini kaybedenler merkede toplanıp anıta yürüyor ve anıtta sevdiklerinin isimleri görenler göz yaşlarına hakim olamıyor çünkü SEVDİKLERİ İNSANLARI KAYBETTİLER lafım sevdiklerini kaybetmeyip umursamayanlara sizin illa sevdiğnizi birilerinimi böyle olaylarda kaybetmeniz gerekiyor.Bu tür olaylar prime dönüştürülecek bir şey değil.Facebook'ta iki resim paylaşınca çokmu duyarlı oluyosunuz. İnsanlar ailelerini kaybetmiş sizin yaptığınız sırf sizin hakkınızda kötü düşünmesinler diye resim ve yazılar paylaşın...

2|0
    0|0
    • 3 noktalı acıklı cümleler,sacma sapan video linkleri peki ayın 18ine girdiğimizde? ozaman hareketli sarkı linkleri alıyor yerini ne kolaymıs arkadas hop hatırladım hop gecti hadi eğlenelim olmak.. ölüm dediğin ki bahsettiğimiz sey yarı doğal yarı insan sebepli bir felaket; bunu pirime ceviripte bak gördün mü sana video attım neden? cünkü ben duyarlıyım!

peki nasıl yasıyor bu insanlar? akutta falan mı calısıyor hepsi ya? bunların hepsi mi paralarının %80nini barlarda değilde yardımlarda harıcyor

• İnsan sevdiklerini kaybetkmeden anlamaz bazı acıları ateş düştüğü yeri yakar kadar doğru bir söz yok sadece düştüğü yeri yakar ve 17 ağustosda onbinlerce kişinin ocağına ateş düştü ve bunu kimse umursamıyor sadece hatırla yaz,paylaş ertesi gün normal gibi yaşa böyle yapıcağınıza hiç yapmayın çünkü sizi daha küçük gösterir.Depremde o kadar bina hasar gördü yardımlar geldi bazı akıl sağlığı yerinde olmayanlar bu yardım paraların cebe indirildiğini düşünüyolar ve yara tuz basıp yürekleri dağlıyor.

Erkekler Ne Diyor 5

• şunu söylemeliyim ki duyarlı olduğumuzu söyleriz ancak bu konuda oldukça yanlıyoruz malesef durum bu çok iyi konuya değinmişsin.

1|0
    0|0
  • merhaba,türk toplumu bunca yıldır sosyalleşemedi sosyal kültürülel birlikteliği başaramadığı için tembel ve duyarsızlaştırıldı,zira bunda en büyük kabahat siyasilerin zira herşey çıkarlarımız doğrultusunda değerlendiriliyor,toplumuzun sorumluluk bilinci gelişmediğinden tüm birey ve kurumlar sürekli yanlışların peşinden gidiyor oysa trafik tererü 17 ağustostan beter hiçkimse duyarlı değil,mantık atın ölümü arpadan olsun şeklinde,zira zira tembel bir toplum olduk bunun acılarını çekiyoruz.saygılarımla

1|0
    0|0
    • cünkü bizim insanlarımız hangi bar , hangi cadde,hangi felaket, hangi görüs,hangi mağaza popilerse onu tercih ediyor ve bu cok büyük ve korkunc bir cehalet

• Doğru sölüyosun. Ama dua etmekten başka yapabiliceğimiz bişey yok.

1|0
    1|0
  • Ben Yalova'daydım orada yakalandım depreme.Misafir yatağı tekerlekliydi bir o duvara bir bu duvara çarptığımı bilirim.Bina boydan boya çatladı ama yıkılmadı Allah'ın hikmeti işte.O yüzden alışığım depremlere ama duyarsız değilim asla.

1|0
    0|0
    • gecmis olsun.. söyle düsün ki,senin bazen aklına gelip korkutan seni inciten günü biz laf olsun video paylasalım diye sadece bugün hatırlıyoruz

nekadar da duyarlıyız değil mi?

• Bize pek bir cevap hakkı bırakmamışsın kardeşim. 5 yıldızlı bir yorum olmuş.

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Bizim toplumumuzun en büyük yanlışlarından biridir.Her gün ihmallerden,bakılmadıklarından ve önemsenmediklerinden ölen insan ve hayvanlara duyarsız kalan toplum,bir kere de yine ihmal yüzünden ölen binlerce insana üzülüyormuş gibi yapıyor.Merhamet aynı merhamet.İzmit depreminde ölenlere üzülenler Van depreminde ölenlere neden üzülmüyor? Tamamen popüler olana,daha çok rağbet görene yatırım yapıyım ki insanların takdirlerini kazanıyım egosundan başka birşey değil.İnsan ve merhametse konumuz her canlıya aynı merhamet gösterilmeli.İzmit depreminde ölenlere üzülmesinler demiyorum.Kastettiğim göstermelik üzülmesinler.

1|0
    0|0
    • ki kastettiğimiz bunun bir değerinin olmadığı bir piriminin olmadığı onure değil asağılayıcı bir görüntü sergilediği..

• iki yüzlü bir görüntü oluyor daha çok.

• bana her zaman saçma gelmiştir oturduğu yerden iki kelime bir şeyler söylemek vs...ondan sonra çok düşünceli gibi afrikadaki aç çocuklar vs hayır kişisel olarak bir şeyler yapıyorsan yada yapmaya çalışıyorsan tamamda öteki millete duyarlıyım gösterisi gösterişi seviyoruz

1|0
    0|0
    • benimde karsı olduğum sey bu zaten,17 ağustosu yeni yıl gibi neredeyse geri sayım yapp heyecanla bekleyecek kadar duyarlılarsa eğer savundukları ve korudukları birseyler olmalı

• Fikrine saygım var ama 1 gün bile olsa hatırlanmak onların hakkı değil mi.. Basit bi deprem değildi bu sende yakınlarını kaybetmişsin acısını bilirsin hergün zaten onun acısıyla yaşayamazsın ama vefat ettikleri günde onları hatırlaman onlar için üzülmenin kötü yanı yok gibi. Bu da benim fikrim.

1|0
    0|0
    • yorumunda çok güzel mantıklı açıdan bakmışsın olaya.

• ben buna karsı değilim abartılmasına dayanamıyorum sadece,anlatmak istediğimde bu.. söyle düsün biz seninle 2 saat önce sen sakrak muhabbet ediyoruz dünya yansa umrunda değil ama birden bire bugün 17 ağustos.. ciko moduna giriyorum böyle bir sacmalık yok yahu olamaz.. acı dediğin insanın icine kenetlenen birseydir öyle msnden faceten link atarak önlemler alınmıyor cok mu eski toki evleri yüzünden kaybettiğimiz insanlar? ama onları hemen unuttuk , seneye artık günü gelincemi hatrlcaz?

• Bende onu anlatmak istiyorum zaten ilk zamanlar hep hergün acısını yaşarsın ama sonradan birgünde olsa hatırlansınlar. Faceden msnden bilmem insanın içinde olacak o ..

• en yakinlarim öldügünde bile bir süre sonra unutuyorum hic tanimadigim insanlar icin bir ömür yas tutamam.

duyarsizim.

1|0
    0|0
    • kaldı ki ölümle pirim yapılmaz.

• Duyarsızım, duyarsızsın, duyarsızız...

0|0
    1|0
Yükleniyor...