Neden saçlarım böyle kokuyor?

kızlar, ben banyo yaptıktan sonra ilk gün gene iyide kardeşimle falan sarılınca saçlarım güzel kokuyor ama tepesi kötü kokuyor öyle diyor abla saçının dibi çok kötü diyor saçımın yarısını düzlüyorm ama düzlemediğim zamanda öyle ne yapabilirim buna ?

0|0
11|10

En İyi Erkek Görüşü

• Saçlarımızın sağlığı denilince hep akla saç dökülmesi, saç beyazlaması veya saç hastalıkları gelmektedir. Saçlarda yaygın olarak görülen bir diğer rahatsızlık ta saç kokusudur. Saç kokusunun değişik nedenleri olabilir. Saç köklerinin iltihabı veya mikrop kapması, yağlı saçlarda sebum adı verilen yağlı salgıyı fazla yapması, kabuklu saçkıran (uyuz), bit ve sirke gibi nedenlerden dolayı saçlarda kötü koku oluşabileceği gibi, beslenme, hormon rahatsızlıkları veya iç organlarda görülen bir takım hastalıklar da saç kokusuna neden olabilir. Saç diplerindeki kokuyu geçirmek için ne yapmalıyım diyorsanız öncelikle saçlarda oluşan kötü kokunun sebepleri hakkında bilgi edinmeye çalışın. Şayet bir hastalıktan kaynaklanıyorsa bu kokuyu gidermenin en kalıcı yolu, sebep olan hastalığı iyileştirmektir.

Şayet hiç bir rahatsızlığınız yoksa ve yine de saçlarda koku oluşuyorsa bu durumda saç kokusuna doğal çözüm olabilecek tedavi yöntemlerini araştırmamız gerekecek. Yapılan bilimsel çalışmalarda saç dibi kokusuna özellikle sitrik asit içeren limon suyunun iyi geldiği ortaya çıkmıştır. Diğer yandan su ile karışık alkol tedavisi de saçtaki kötü kokuları önemli ölçüde yok etmektedir. Bir diğer tedavi yolu ise şampuan kullanmak yerine doğal zeytinyağından imal edilen sabunlarla başımızı yıkamamızdır. Zeytinyağı da aynen limonda olduğu gibi bitkisel yağ asitleri ihtiva eder ve bu asitler saçlarda kokuya neden olan biyolojik oluşumları etkisiz hale getirir. Saçınızın PH dengesini düzenleyen borik asitli ve kükürtlü sabunlar ve ardıç katranı özlü şampuanlar da saç kokusunu tedavi etmede bir hayli faydalı olmaktadır. Diğer yandan pahalı şampuanlara para harcayarak saç kokusunun sona ermeyeceğini de sana hatırlatmak isterim geçmiş olsun dileklerimle iyi akşamlar...

3|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• kızlar siz hergün saçınızı yıkamıyormusunuz ya?

yaa leş gibi kokarsınız ya..

bu sitede 1 günde yaşlanıyor pis oluyor hergün yıkamak zorunda kalıyorum diyen kızları okuyunca şok oldum...siz her gün saçınızı yıkamıyormusunuz..çok iğrençsiniz...

1 gün saçını yıka 2. gün dipleri leş gibi olur..

her medeni insan hergün banyo yapar..saçını yıkar..günde 3 kez dişini fırçalar..

kızlara pislik hiç yakısmıyor..

0|0
    2|0
    • hergun saç yıkanmaz sacı yaglı olanlar yıkar ancak. hem sacın nem dengesını kaybeder hem de cildin erkenden kırışır. arastır bakalım her dogru bıldıgın dogru degıldır bazen.

• o bilgiler eskidendi..bugün dermatologların,dünyanın en büyük saç uzmanı prof.un dediğide şudur:saç hergün yıkanmalıdır..kir ,toz,egzoz dumanı vb şeyler saçın üzerindedir..hem gün içinde kafa derisi terler,yağlanır...akşam eve gelince eller yıkadığımız gibi saçıda yıkamalıyız.hem dıştan hem içten kirlenen saçlar temizlenmelidir...kim olursa olsun belki kokusu size gelmez ama 2 gün saçını yıkamayan bi kızın saçını kokla dipleri leş gibidir...ben bu tarz kızlarla çok karşılaştım..çok kötü.

• sana şöyle söyliyim saçına düzleştirici falan vurma önce saç derisini ferahlatan temizleyen şampuan al mesela clear cool sport men çok iyi bunu yanında nizoraf eczanelerde satılıyo al clear kafana dök 3 4 dakka beklet sonra bunu 2 defa yap sonra nizorafı kafana dök 5 dakka bekle yıka bunu 3günde bir yaparsan sorun ortadan kalkar

1|0
    0|0
  • eğer çok yağlıysa ve çok sayıda bitmeyen sivilce de çıkıyorsa, seboreik dermatit olabilir.tam tepede olur kokusu ve yıkanmazsa zamanla tüm kafaya yayılır koku.dermatolog a görün.uygun şampuan ve tedaviyi uygula. asıl kaynağı stres. doktora git...

0|0
    0|0
  • saçını hergün en az 1 kere yıka adam gibi kurula ıslak saç leş gibi kokmaya sebep olur.. biraz bakım ürünleri kullan saç diplerine masaj yap kepeklerini arındır yağlanmayı önle daha ne söyleyim ?

0|0
    0|0
  • ilginç valla ne yapılır bilmem clearın erkekler için üretilmiş mentollü sü var sürünce kafama saç derim bile nefes alıyo

0|0
    0|0
  • Dibin gelmiş :D

1|0
    0|0
  • Dibini iyi yıka bea.

1|0
    0|0
  • yağ kökleri orada

0|0
    0|1
  • Evrimleşme sırasında insanlarda ekstra genler kokuları engellemiş.Sorun saçta değil burunda, burnunuzu tıkayın efendiler.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 11

• yağlansada koku olmaması lazım sabum fazla üretiyor bünyen doktora git tahlil yaptır iltihap olabilir

0|1
    0|0
    • doğru söylüyor, saçlarını da mümkünse ılık ve sıcak arası yıka soğuk suyla yıkama

• herkesin saç dipleri kokmaz sorunu olmayanlarda sadece uzun zaman yıkamadığında yağlanmadan ve hava kirliğinden dolayı toz yağ karışık bir koku olur.

senin saç diplerinde cildinle ilgili bir sorun vardır veya beslenmenle vs. o bahsettiğin kokuyu biliyorum saçın kirli olmasından olmuyor

0|0
    0|0
  • cildiyeye git. saç bu öyle sağdan soldan duyduklarınla birşey yapma. saçını daha sık yıkayabilirsin belki. ama doktora git o sana birşey önerir mutlaka.

0|0
    0|0
  • saclarini guzel arindiramiyorsun. su ile daha fazla durula. ve sonra kurut. sac dibi zor kurur ve koku olusabilir yagli ciltlerde.

0|0
    0|0
  • cildin yağlıysa normal.. her gün yıkanmalısın

0|0
    0|0
  • benım hıc kokmaz yaglanmaz da. yağlı ciltli ısen olabılır

0|0
    0|0
  • Diplerin çabuk yağlanıyor olabilir belki ondandır ya da iyice yıkamıyorsun

0|0
    0|0
    • evet diplerim çabuk yağlanıyor

• Ergenlik dönemindeysen saçın cabuk yağlanıyordur. Diplerini masaj yaparak yıka hatta iki kez sabunla yıka

0|0
    0|0
  • benim bildim herkesin ki öyle yikandin ertesi gun herkesinki kokar, rahatsiz oluyorsan hergun yika ama hergun yikamak saçi kurutur iyi degil en iyi 2 gun 1 yikamak

0|0
    0|0
    • ne biliyim ya hani bazen erkekler sevgilisin saçını öpüyor kokluyor diyorum bunların saçta sorun yok mu bende mi var sadece ..

• dişi şeytan doğru diyır...herkesin ki kokar..hergün saç yıkanmalı..hele yağlıysa saçın kesinlikle yıkamalısın.saçı yağlı olmayan belki bi nebze idare eder ama başka türlü mümkün değil..ben saçının fönü bozulmasın diye 5 gün saç yıkamayan kız biliyorum ya:)her medeni insan uyumadan önce banyo yapar hergün.ben banyo yapmadan uyuyamam zaten.

• güzelce yıkarsan olmaz kanmca

0|0
    0|0
  • Bi arkadaşımında böyle ama gerçekten çok iğrenç bi kokuydu yani kusura bakma cildiyeye gitti sonra düzeldi ne kullandı ne yaptı bilmiyorum ama git derim

0|0
    0|0
Yükleniyor...