Protein tozu, su ya da süt?

Bazıları protein tozunu illa da süt ile karıştırın der... Ancak su ile karıştırıp içmenin daha sağlıklı olduğunu iddia eden sporcular var... Protein tozunu su ile karıştırıp içen var mı aranızda? Protein tozunu su ile karıştırmayı hiç düşündünüz mü? Böyle yapıp faydasını görenler var mı aranızda?

0|0
3|4

En İyi Erkek Görüşü

• ben su ile karıştırırım neden mi

whey protein sindirimi kısa surerken yarım saatle 1 saat arasında, sutte bulunan casein proteinin sindirimi 7 saatte kadar surebilir. antremandan sonra vucudun ihtiyacı olan protein takviyesinin hemen saglanması icin genel kabul gorus protein alımıdır. o yuzden antreman sonralarında suyla tüketiyorum, ama tabi sabah kullanıyorsanız sutle tuketin bence

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Şu ana kadar protein tozu kullanmadım yararsız olduğunu umarım kullananlarda anlar en kısa zamanda.

0|0
    0|0
  • Ben sütle tüketiyorum..

Çok tartışılan bi' konu bu fakat, denedim ve açıkçası arada öyle aman aman bir fark yok. Su ile tüketmeyi tercih edenlerin genel nedeni daha hızlı sindirim. Ben tad olarak ve en önemlisi günlük kalori ihtiyacım için sütü tercih ediyorum.

Aslında çok kısa ve net şöyle diyim, bulking için süt kilo vermek için su..

0|0
    0|0
  • Bence hic kullanma, Protein tozunun kas yapımına hiç bir faydası yoktur, böbreğini ve karaciğerini yorar. Kanın asiditesini yükseltir. Fazla protein eklemlerde gut hastalığına yol açar. Sporcular icin kilogram başına 1.5 gramdan fazla protein önerilmez. Sen nerden biliyorsun dersen, diyetisyenim. Tabi senin sağlığın için söylüyorum gerisi sana kalmış.

0|0
    0|0
    • ben kendim için sormamıştım... ancak cevap için teşekkür ederim... buradaki amacımız bir farkındalık düzeyi oluşturmak... değerli görüşleriniz için teşekkür eder, sağlıklı günler dileriz.
      www.idealkilox.com

Erkekler Ne Diyor 3

• Protein tozu kullanmadim, kullanmamda

0|0
    0|0
  • Su ile karıştırıldığında emilimi daha çabuk oluyor süt ile kombinasyonu bünyeden bünyeye fark etmek suretiyle kana karışım süresini uzatır

0|0
    0|0
  • Fazla protein sindirim sistemini yavaşlatır su ile daha etkili ve iyi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...