Adalet Meslek Yüksekokulunu dışarıdan okuyan var mı?

Dışarıdan okumayı düşünüyorum 4 yıllık bi üniv. okuyorum ek olarak okumak istiyorum atama şansı yüksek diyorlar doğru mudur? Bide hangi meslekleri yapabiliyoruz katiplik diyorlar yani sadece hakimin söylediklerini mi yazıyoruz başka ne gibi alanları mevcut iş olanağı olarak? teşekkr ederm şimdiden!

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• Arkadaşım ben bu sene açıköğretimden kaydımı yaptıracağım. Ama atanma şansı öyle dedikleri kadar kolay değil. Millet çoktan keşfetti adalet meslek yüksek okulunu bir kaç seneye kadar bu bölümünde suyu çıkacak. Ama ben icra müdürü olmak için okuyacağım. Bu arada katiplik demişsin katiplikte amcan dayın yoksa mülakatta eliyorlar. Katipliği biraz araştırıp şartlarını okuduysan eğer 3 dakikada 90 kelime yazma şartı vardır. Ben son yaptıkları sınavda 215 kelime yazdım kpss puanımda 75 di önlisans olarak yine almadılar. Ayrıca son 2.5 yıldan beri katip olmaya çalışıyorum ama hala bir hareket yok. 7 defa sözlü mülakata kaldım son beşinde derece yapıp kaldım yine elediler. Tabi bu yazdıklarımdan dolayı karamsarlığa düşme sakın ilk girişinde kazananlarda oluyor. Ayrıca katip olmak için illa adalet meslek yüksek okulu okumana gerek yok kpss'ye lise düzeyinde girip 70 barajını aş meb onaylı 160 saatlik bilgisayar sertifikan olsun birde uygulama sınavında 3 dakikada net 90 kelime yaz mülakata katılmaya hakkın oluyor.

1|0
    0|0
    • Lise düeyinde kpssye girmiştim bn 2010 yılındaa 3 sene kullanabiliyoruz diye duymuştum 71 almıştım kullanabilr miyim?

• 3 sene kullanamıyorsun maalesef. Onların geçerlilik süresi eylülün 23'ünde doluyor. Yani Lise kpss yapılana kadar geçerli oluyor aldığın puan. Yılda bir kere ilana çıkar adalet bakanlığı yani iki defa sınava katılabilme şansın vardı sanırım haberiniz yoktu.

Erkekler Ne Diyor 4

• zabıt katibi veya mübaşir olarak girebilirsin, ancak bunun için illaki adaletten mezun olmana gerek yok, lise mezunu olsanda, buralara girebilirsin. ancak buralar MÜLAKAT ile girilen yerler.

adaletin, sana getireceği en büyük artı icra müdür yardımcısı olarak atanabilmek, ama bunun için yapılan sınavı kazanman gerekiyor. DGS'ye girip hukuk fakültesi olarak tamamlayabilirsin. örgün eğitimde okuyorsan, sınava girmeden direk kayıt yaptırabiliyorsun.

1|0
    0|0
    • Teşekkr ederm evet örgün öğretmde okuyorum kaldırıldı diyorlar bilginiz var mı kontenjan getirilmiş neye göre sınavsız olduguna göre? teşekkrler

• teşekkrler

• sana tavsiyem, mutlaka oku. sınavlarıda çok zor değil. geçmiş yıl sorularından biraz baktınmı bütün sınavları verirsin. bu bölüm sana artı bir özellik katar. belki başka yerlerde de faydasını görürsün.

• yanlış bilmiyorsam ek olarak kapandı

1|0
    0|0
    • ama yeni okudum 2012 yılında ek olarak derken herhangi bi üniv. okuyanlar sınava girmeden direk başvurup okuyabiliyor bu bilgi yanlış mı?

• internette öyle bi yazı bulamadım acaba link atabilr misiniz? hatırlıyorsanız

• facede adalet sayfasında görmüştüm

• dgs sınavında 145-150/160 lık performans ile avukatlığa tamamlanabiliyor ancak zor.

0|0
    0|0
  • ben okuyorum dışardan ama 2 senelik

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...