Kızlar aileleriyle daha çok çatışma halindeler. Bunları erkeklerden pek duymuyorum. Neden?

Dikkatimi çekmiştir hep. Siz de farketmişinizdir belki. Kızlar aileleriyle daha çok çatışma halindeler. Şöyle ki: annesine vuran, beddua eden, isyan bayraklarını kaldıran. Bunları erkeklerden pek duymuyorum. Neden?

Not: Kız çocuklarının erkeklere nazaran daha fazla kısıtlandığı konusuna değinecekseniz bunu açın. Yani isyanın nedeni sadece fazla gezememek değildir bence.

0|0
10|11

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 10

• kızları sıkıyorlar herşeyine karışıyorlar bi taraftan sıkarsanız öbür taraftan patlar zaten patlayınca fena patlıyor asi oluyorlar ve haklılarda bence bu nedir ya elalem ne der bize laf mı getireceksin kim ne derse desin siz bastırdıkca o patlayacak sonra kaçıyorlar uzaklaşıyorsar arkadaşları kötü olursa gerisi geliyor zaten birkaç aptal insanın ne diyeceğini düşünerek yaşamaya değer mi ?

ey aptal aileler güya dindarsınız kızınızı korumak istiyorsanız tamam anladım ama yeter artık ya benim hayatım işte takmayın milleti benim evladım diye gururlanın

0|0
    0|0
  • Öyle soru soranlar genelde ergenlik çağındaki kızlar. Ondan sonra öyle olmuyor diye düşünüyorum. Ayrıca diyelim ki ergenlik çağında da değiller. Bunun en önemli nedeni dışarıdaki bir takım hayata özenmeleri. O hayatı yaşayamadıkları için acısını ailelerden çıkarıyorlar.

1|0
    0|1
    • Burada ergen kızlar kadar ergen erkekler de mevcut. Üye olurken yaşı büyük göstermek çok zor değil. Özentilik kötü. Ama bu sadece kızlara özgü bir şey de değil.

• İyi de neden hemen eleştirip eksi veriyorsun ki ? Bu benim görüşüm ve kadınların erkeklere oranla daha kıskanç ve haset içinde olduğu aşikardır. Arkadaşlarından bile güzel olanları kıskanıyor genel de kadınlar. Ben de bu bağlamda söyledim.

• bir dönemden sonra kız çocugu ailesiyle yaşamaktan yoruluyor kendine ait bir evi yaşamı olsun istiyor...anaç bir yapısı oldugu için kız çocugunun yuvayı dişi kuş yapar misali ailesiyle yaşamak bir süreden sonra kısıtlandığını hissettiriyor...tabi aile bireylerinin de üzerinde ki baskısı kaçınılmaz ...erkekse karnını doyurup sıcak yataktan başka birşey istemediği için hayatta sorun etmiyor pek ebebeylerini:)))))))

0|0
    0|0
  • Ergenlikte kız vücudunda olan değişimler erkeklerden daha fazla ve kızlar bunlarla baş edemiyor, zaten sosyal baskı daha yoğun, bir de kendi içlerindeki değişim var, ikisi birleşince agresiflik artıyor gibime geliyor... Çocuk yetiştirmeye daha çok önem vermek lazım, çocuk 6-12 yaş arasında komplekssiz olur, o dönemde ergenliğe hazırlayacaksın ki çocuk ileride zorlanmasın

0|0
    0|0
  • Medeniyette yaşadığımız için etrafımızda bu haraketleri yapan cahil kesim yok, sorunun cevabı içinde saklı. Çıkar hadi.

0|0
    0|0
  • Psikolojik dertleri erkeklere göre daha fazla..Duyguları asi davranmaya itiyor olabilir..Çünkü erkekler genelde biraz daha vurdum duymaz oluyolar..

0|0
    0|0
  • cehaletten başka birşey değil bu. ben ailemden memnunum ya da değilim kimene bundan neden burda pazara çıkarayım onları.

0|0
    0|0
  • Bi akrabam var çocuğuna kapıdan çıkarken bi beddualar ediyo ki of of :D Git de gelme inş. Arabaların altında kalasın. Soyunuz tükensin inş. :D Duymadığım ne beddualar duydum o abladan :D

0|0
    0|0
  • herkeste olur normal bunlar

0|0
    0|0
  • kadınlar rakp sevmezler ...

Anne bile olsa

0|0
    1|0
    • Babalarıyla da çatışanlar var. Anne daha fazla ön plana çıkıyor sadece.

• ve neden eksiledin spa sen yapmadıysan kesin şu waka waka dır

• Eksilemedim beyb. Onu da eksilemedim :(

Kızlar Ne Diyor 10

• Soruda cevabı vermişsin sıpa.

Guzel noktaya deyinmişsin çaktım mı 5 yıldızı.

Çaktım.

Cunku bızım toplumda kızlar bastıralarak yetıstırılıyor, aman o kız ne anlar, aman o konusmasın, galk kız soğan doğra vb. Kızlar buyuyup tahmınen lıseye kadar o da belkı okutulup hopiding evlendiriliyorlar. Efenim bastırılan ınsan yanlısa sapmaya daha çok meyillidir ki aıle facıaları bu gıbı konulardan cıkıyor..

2|0
    0|0
  • Anneye vurmak.? Bir kızın annesine vurduğunu görsem o kızın suratnda yaşam belirtisi kalmayana kadar döverim..

Fakat kızlarda bu durumlar daha fazla yaşanmaz sanıyorum.. Erkek kardeşimden biliyorum,

Bize göre çok daha asi..

0|0
    0|0
  • erkek sinirlendiğinde kapıyı çarpıp gidebilme gibi hakkı var oysa bi kız sinirlenirse gideceği yer en fazla odasıdır.-pek yaptığımız şey değil kapıyı vurup çıkmak.-haliyle hala o gergin ortamda kalmaya devam eder ve çatışma daha da alevlenir.

1|0
    0|0
    • geçenlerde bir kapı çarptım :( uzaklaşırken arkama baktım alev bacayı sarmış :):):):)

• aynı haklara sahip olamayız .. çünkü haklar verilmez kazanılır herkes kazandığı ile yetinsin :( ... kahrolsun maço ruhuma alttan al diyorum dinlemiyor :(:(

• rizi alın burdan.:(

• çünkü kadın olmak zor.çünkü ataerkillik vs.hani babana aşık olmak babana imrenmek anneni aşağılamak zorunda kalmak,esasen kendi oluşunla çarpışırken,çevrende insanların peydahlanması meselesi.yanlış zamanda yanlış yerdeler.

1|0
    0|1
  • catisacak birileri bulamadim hec. eglenceli olabilirdi aslinda.

1|1
    0|0
  • kız çocukları ister çalışan ister çalışmayan olsun ev ile bir şekilde daha çok haşır neşir..kendimden biliyorum,her ne kadar çalışan biri de olsam eve biri geleceği zaman annem bana bakıyor,babam bana bakıyor..ev içi sorumluluk daha fazla..erkeklerin de sorumluluğu var elbet ama istedikleri saatte ,istedikleri yere gitme özgürlükleri onlara zaten baştan beri tanınmış..kimse geç gelen erkek çocuğuna kolay kolay bişiy demez ama kız çocuğu ise bu yerin dibine sokulur gerekirse bir maşa gösterilir...kadın, iffet ve namusunu koruma adı altında çok daha fazla baskıya maruz kaldığından ötürü çoğunlukla , yaşadığı baskıyı aynı şekilde dışa yansıtmakta..

0|0
    0|0
  • Gezememekten ziyade yaşayamamak, burada da gördüğün gibi hep bir şeylerin korkusu isyanın sebebi

0|0
    0|0
  • bazı dönemleri zor atlatıyolar hep hormonsal duygusal çatışmalar anne babayı beğenmeme duygusu kızlarda daha fazla bunun hırsını falan aileden alıyorlar ne yapsa anne baba batıyor hormonlar depreşiyor gözü açılıyor kendinden daha iyi yaşıyan havalı kızlar görüyor falan hırsından hep

0|0
    0|0
    • ergenlik durumları işte. o zaman erkekler ergenlik yaşamıyor diyebilir miyiz?

• onlarda geçiriyor da kızlar daha ağır yaşar yumurtlama regl dönemleri falan da araya giriyor işte vücutlarında ki değişimi kızlarda bir stres kaynağı oluyor erkeklerden daha fazla sıkıntıya giriyorlar bir de erkek kısmı daha özgür

• sevgili spagetti bilirsin ergenlikte olur öyle

0|0
    0|0
  • kısıtlanmakta sadece fazla gezememek değildir

0|0
    0|0
Yükleniyor...