Modern kapalı giyim hakkında ne düşünüyorsunuz?

modern kapalılık hakkında ne düşünüyorsunuz?

o büyük yapılan şallar rengarenk ?

etekmi elbisemi bolkot dolgu topuk ve kısa tunik blazer mıı?

neysee ne düşünüyonuz yazın bakalım kızlı erkeklii?

ve o şalın üzerindeki güneş gözlüğü nasıl duruyor?

0|0
13|15

En İyi Erkek Görüşü

• Kapalı olmanın amacı dinin şartlarını yerine getirmek ise emir "örtünün"dür.bunun amacı hatları belli etmemek ve avret yerlerini kapalı tutmaktr.(bunlarda kafa kapalı ama meydanda olan çoook yer var )

2.si dinde şatafatın şaşalı kıyafetlerin yeri yoktur.

3.sü kadının kocasından başka bir erkeğe güzel görünmek için makyaj yapması dinen doğru değildir.

8|3
    0|1
    • En İyi Cevp olmayı haketti. Tebrik ederim. Bildiğimiz doğruları her platformda savunmamız gerektiğinin bir örneği de bu yorum. İnşallah bunları hayatımıza da uygulayanlardan oluruz..

• kapalı değilim ama bir iş yapılıyorsa tam yapılmalı artıladım.

• Teşekkür ederm katılıyorm görüşünüze.

Erkekler Ne Diyor 14

• Sözüm Meclisten Dışarı Bazen Görüyorum Kerhane Demirbaşları Gibi Makyaj Yapıyorlar Kapalılar O Yüzden Dinden Soguryordum Az Dha :S

2|0
    0|0
  • Allahın tesettür ayeti gayet açık. Örtünmek allah içindir moda için değil. Tesettürün amacı ilgi çekmemek ve vücut hatlarını belli etmemektir. Gerisi hikaye.

1|0
    0|1
  • O kadar dikkat çekiyorlar ki. Onların yanında mini bir şort ve askılı göğüs dekolteli bir badi giyen bir kız olsa benim dikkatimi yine o modern kapalı diye tabir edilen kızlar çekiyor. Yani kapalıysan adam akıllı giyinmelisin bence. Bi ton makyaj, sahte rayban gözlükler eşarbının üstünde, kolunda sahte bir gucci çanta neyin peşindesin sen diyesim geliyor böyle tiplere.

1|0
    0|0
  • hersabah işe giderken durakta bir başı örtülü bayanla karşılaşıyorum tabi başı örtülü denirse bence denilmez daracık kot iç sütyenleri belli beyaz tişörtler kollarda dövme fazlasıyla makyaj walla eğer böyle örtünecekse bir bayan hiç örtünmesin daha iyi böyle daha çok azdırıyor bu ne ya şimdi amacı uzaklaştırmakmı yoksa daha çok yakınlaştırmakmı ? sorarım size bayanlar...

1|0
    0|0
  • Din, kendinizi teşhir etmemeniz için kapanmanız sizin için en hayırlı olandır diyor..Ama bu zamandaki güya kapalılar, başına bi eşarp-tülbent geçirmeyi kapalılık sanıyo..Aslolan kendini teşhir etmemektir, yalandan örtünmek değil..Ya hiç kapanmasınlar, yada tam riayet ederek kapansınlar..

Not; çarşaf giysinler demiyorum !

1|0
    0|0
  • islami olmadığını düşünüyorum

1|0
    0|0
    • tamamda şöyle birşey vaar benm girdiğim ortamlar bi çarşafı yada bu yaşımda bi pardesüyü kaldıracak ortamlar değil bu yüzden çareyi çağa uygun kapanmakta buluyoruz.

• şartların değişmesi islamın hükmünü değiştirmez amaç erkeğin dikkatini çekmemektir.

bence gayet çekici kıyafetler

• Valla tunik munik ne demek ben anlamam. Önemli olan kadının vücut hatlarını belli etmemesidir. Hangi renkte giydiğinin bir önemi yok.

2|0
    0|1
    • Hangi rengin önemi yok mu? Dikkat çekmicek şekilde diyor sen gökkuşağı renginden giyinsen herkesin dikkatini çeker. Böööğ. Kapak.

• Gerçekten böyle mi düşünüyorsun. Diyecek bişeyim yok. Kndin araştır bul. Armut pişleri sevmem. +1

• Ön yargılı değilim. Doğrusunu anlayacağını düşündüm.

• Şalın eşarptan daha estetik gözüktüğünü söyleyebilirim. Bence modern tesettür yeterince revaçta.

1|0
    0|0
  • cipin de var mı :)

0|1
    1|0
  • türk erkeğinin türban takıntısını google türbanlı yaz bütün siteler etek altı

1|0
    0|0
  • Samimiyetsiz.

1|0
    2|0
  • tuniğin altına kot gıyen kızlara uyuz olurum :d tayt gıy pampa sen :D

1|0
    0|0
  • sen nasıl rahat ediyorsan öyle giyin

0|0
    0|0
  • hoş değil.iyi şeyler düşünmüyorum açıkçası.bence dikkat çekilmemeli

1|0
    0|0
    • peki tamam 20 yaşımdayım sizce nasıl kapanmalıyım?

pardesümü yoksa elbise ceket ve şal mı?

bu arada üniversitede okuyorum!

• ben kapalı kızları çok severim.ama dikkat çekmeyen kendisini şaşırmış gibi giyinenleri sevmiyorum.pardesü giy bence.hoş bir şal çok iyi olur.yüz güzelliğini sadece olsun vücudunu sergileyen kapalılardan sakın olma.

Kızlar Ne Diyor 13

• Tesettür tarz değil farzdır. Bi açık kadar dikkat çekceksen neden kapanıyorsun? Bi elbise üzeri şal en iyisi gibi.

4|2
    0|0
    • Bu konuda kesin bir hüküm var mı ? Kadın her yerini olduğu gibi kapatmış ancak rengarenk giydi diye günah mı şimdi ?

• hayır öyle birşey yok !

ama ilgi çekmiceksin zaten dinimizde çarşaf giyin illaki diye bir olay yok sadece dikkat çekmeden giyinin bol giyinin sizi sadece szin erkeğiniz görsün en güzel halinizi ...

• Şimdi araştırıyorum.

• Sade şık ve aynı zamanda moda renkleri kullanabilen kapalı bayanların hoş olduğunu düşünüyorum.

1|0
    0|0
  • yakışana yakışıyor. islami açıdan caiz olduğunu sanmıyorum; şatafatlı rengarenk tesettürün. benim düşüncem şekilci yaklaşılmaması gerektiğidir. herkes zevkine göre takılmakta özgür.

2|1
    0|0
  • vucut hatları belli olmadıgı yani amacından sapmadıgı surece iyidir

1|0
    0|0
  • arada kalmış insanların ortaya çıkardığı moda. dine uygun değil

2|0
    0|0
  • o güneş gözlüğünü o kafada inanılmaz saçma görüorum tamamen görgüsüzlük açık yada kapalı fark etmez

1|0
    0|0
  • modern kapalıları, ''kapalı'' olarak görmüyorum..modern kapalılık nedir ya ?

1|1
    0|0
    • hani milleniumda gelen kapalılık

pardesünün olmadığı olsada zaten eski pardesüleri arattığı kapalılı

anlayabildinizmi

pardesü olmadan bol giyinerek dikkat çekmeden desem yalan olur çünkü o kafadaki şal gayetde dikkatleri topluyo hangi renkte olursa olsun yapcak bişey yok

• bence başa takılan şallar hiç hoş durmuyor bide onun üzerine güneş gözlüğü takmakta...Sokakta ''modern'' kapalılık adı altında öyle ''kapalılar'' görüyoruz ki altında kot başı kapalı, elleri ojeli, suratta 1 kilo makyaj işte buna milleniumla gelen kapalılık diyorsunuz...işte ben böyle kapalılara ''kapalı'' diyemiyorum maalesef...

• herkesin giyimi kendine , ben kapalı değilim ama kapalı olsam hakkını vererek örtünmek isterdim. çok fzla süse gerek yok dikkat cekmek anlamsız

1|0
    0|0
  • Çok seksi.

1|0
    0|0
  • sahtesin demi sen

0|1
    0|0
  • kapalı olmak şıkı şıkır giyinip rengarenk gösterişte olmak değildir...

0|0
    0|0
  • kırbaçlarım kız seni:D

0|0
    0|0
  • yapsınlar hatta islamın içini daha bi boşaltsınlar istiyorum.

0|0
    0|0
Yükleniyor...