Başlangıç olarak fitness mı pilates mi?

Arkadaşlar spora başlayalı iki ay olcak Zayıflamak için değil skilasmak için spor salonuna gidiyorum ama belimi kullanmakta sıkıntı yaşıyorum belimi kontrol edemiyorum. Hocamız bunun için istersen pilatese başlayalım dedi ama bu konuda bir fikrim olmadığı için guvenemedim? Sizce başlangıç olarak pilates iyi bir seçim mi?

• fitness
    33% (3)57% (4)44% (7)Oy Ver
  • pilates
    67% (6)43% (3)56% (9)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• fıtness antranörü ile platesinki ayrıdır... senin amacına göre bu iki farklı spor dalını seçebilirsin.. hiç bir fit görünümlü pilatesci fıtness çalışmadan o esnekliği kazanamaz fıtness ile vücuttaki yağ oranını parçalayıp ardına kasları esnetmeye girer.. eger ki fıtness yapmadan pilatese girersen kas doku zedelenmesine yol açar fıtnessın vücut problemleri açısından da artısı çoktur kimi doktorlar ilaçla onaramadıklarını hastalarına fıtness çalışmalarını önerir

0|0
    0|0
    • Bu en iyi ve en açıklayıcı cevaptı tesekkur ederim.. Peki ne kadar sure fitness yaptıktan sonra pilatese yonlenmeliyim?

• önemli değil ortada sabır gerektiren birşey yok ben özel dersler veriyordum benim için işimi icraa etmek ve anlatmak çok memnun kılıcı birşey İstanbul'da oturmuyorsanız yardımcı olamadığım için üzgünüm. ama olduğunuz şehir büyük bir yerse elbet prof. elit bir yer olmalıdır. araştırın belinizdeki kamburluğu fıtness üsulu sırt çalışarak muhakkak düzeltirsiniz birde yatarken yastağınız yüksek olmamasına özen gösterin dik oturun dik yürümeye çalışın yatağınız sert ise yapabiliyorsanız yastıksız sırt üstü düz yatın fıtness çalıştığjnız dönem belinizi düzeltmeyi hızlandırmak isterseniz uyurken kullanışlı medikal yastıklar var onu kullanmayı deneyin %100 sonucunu görürsünüz...

• Çok yardımcı oldunuz çok sağolun bunları yapmaya çalışıyorum ama duyduktan sonra daha dikkate alicam tesekkurler

Erkekler Ne Diyor 10

• Fitness iyidir ;)

0|0
    0|0
  • plates

0|0
    0|0
  • plates tabikide

0|0
    0|0
  • pilates ıııııı plates

0|0
    0|0
  • Plates sanırım

0|0
    0|0
  • Pilat

0|0
    0|0
  • fitness ile yağları erit, sonra da kaslarını platesle sıkılaştır.

0|0
    0|0
    • Fitness için verebilecek bir zaman dilimi var mi acaba? Ne zamandan sonra pilatese baslamaliyim?

• Elbette bu konuda gideceğin spor salonundaki profesyonel hocalar yönlendirmede bulunurlar. Ama hem fitnes hem platesi aynı gün üçünde yapabilirsin. Örneğin 30 dakika fitnes sonra plates seansı.. Ya da ilk bir iki ay sadece fitnes sonra da ikisi bir arada

• Çok tesekkur ederim çok sagolun

• her ikisizde... pilates esneklik kazandırır ve fitness çalışmanı destekler...

0|0
    0|0
    • Sanırım belimde oluşan ağrı esnek olmadigimdan kaynaklanıyor diye düşünüyorum? Çünkü bazı hareketlerde ciddi anlamda zorlaniyorum bel ağrısından yarim kalıyor. İkisininde bir arada olması bir sorun yaratmaz mi?

• Sorun olmaz. Yalnız bel ağrısı bir sorundur. Yaptığın hareketlerde yanlışlık olabilir. Hareketleri doğru yaptığına emin ol.

• A dedim eşitlik sağlandı :D

0|0
    0|0
  • Önce çişini yap ;);)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• fitness yağ yaktırır iyidir daha iyidir baslangıc için

1|0
    0|0
  • Pilates daha çok vücudu esnetmeye yönelik olduğu için fitness'a göre daha basit. Sıkılaşmak için pilatesle başlamak uygun.

0|0
    0|0
  • A sec

0|0
    0|0
  • Pilates önce..

0|0
    0|0
  • fitness

0|0
    0|0
  • fitness