Babamın amacı ne sizce?

Küçüklükten beri üzerimde dolaylı da olsa bir baskı kuruyor. Örneklerle açıklamak istiyorum ki empati kurabilin.

Mesela 18 yaşındayken (lisedeydim) arkadaslarım iftara giderdi, beni de çagırdıkları zaman babamdan zor bela izin alırdım. Saat 10'da gel derdi. Oysa arkadaslarım serseri bir tip değildi. Zaten 22 yaşıma geldim hiç sigaraya başlamadım.

Gece eve 11'de geldigim zaman serseri misin sen, okumaya niyetin yok mu, kaybol lan gözümün önünden diyordu.

Para biriktirip arkadaşlarımla tatile gitmek istedigimde izin vermedi, kimin parasınla kime artistlik yapıyon derdi.

Ense kısmım uzun oldugu zaman okula alınmazdım. Akşama azar yerdim. Halbuki ense tırasıyla okumanın ne alakası var.

Bir şey dedigim zaman bagırarak azarlar, adamı yerin dibine sokar.

Bütün yılbaşlarını evde geçirdim.

Haftasonu ''Hadi ben çıkıyorum'' diyerek çıkamıyordum mutlaka 1 gece öncesinden izin almam gerekiyordu.

Üniversiteyi kazandım. Saolsun aylık bana 1000-1200 lira gönderiyorlar. Eğitim için dedigim zaman kurs vs'nın da parasını atar.

Ama hiç sosyal hayatım olmasın istiyor. Onun yüzünden çekingen oldum, asosyal olacaktım neredeyse. Okuldan sevgilim oldugunu ögrenmis hemen aradı beni ''Bana bak sakın derslerini aksatma serseri olma, önce adam ol, önce ders ders bla bla '' diyerek nutuk çekti.

Ben şimdi ne yapayım ? Yemin ediyorum hiç özlemiyorum onları yılda 1 gidiyorum yanlarına. Çünkü ne zaman gitsem moralimi bozuyorlar, asosyal olup çıkıyorum yanlarında.

Güncellemeler:
EK: Şimdi ''seni düşünüyor,okumanı istiyor'' demeyin. Boğaziçine, Odtüye giren arkadaslarım da var, hepsi de çok sosyaldi. Gece dışarı çıkıyorlardı, yılbaslarını dısarda kutluyorlardı. Ve benden iyi yerlere girdiler.

Milletin babası ogluna ekstra para verir ''Al erkek adamsın kız arkadasına yemek ısmarla'' der. Babam ise zırnık vermez, alman usulu ödeyin, ögrencisin, derslerini ikmal etme, ders calıs,önce ders, külahları bozusuruz der durur.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• gece dışarı çıkmazsan asosyal olmazsın merak etme.bu birazda senin içinde olmalı.baban seni düşünüyor emin ol.ben ne seni nede babanı tanırım.ama anlattıklarından babanın yaptıkları açısından bana yanlış gelen tek şey yerin dibine sokması dediğindi.evet bu yanlış.ama diğer anlattıkların asosyal olmayı gerektiren şeyler değil.( bence tabiki bu benim fikrim)

0|0
    0|0
    • Benim bu adamla omrum gecti inan bana sosyal olmami istemiyor. Universiteye geldim sosyallestim burda benim icimde var sosyallik :) sevgilim de var kiz arkadaslarim da var kluplerde aktifim, ama hala klupleri salla ders calis diyor. Deli oluyorum

• Beni klupler kurtaracak dersler değil :) Her meslek her bölüm farklıdır. Ben işletmedeyim ve dersler değil ne kadar aktif oldugun onemlıdır okulda. Yani tıp ogrencisi veya muhendıs değilim. Her meslege aynı damgayı vurmayalım lutfen ;)

• dediğim gibi ilerde anlarsın.şimdi kurduuğum cümlelere farklı açılardan bakıyorsun ama zaman gelir babanıda anlayacaksın.hadi eyvallah :)

Kızlar Ne Diyor 2

• herkesin karakteri farklıdır. bence baban görmüş geçirmiş biri olarak boş işlerle heba olmanı değil ekmeğini eline alıp geleceğini kurtarmanı istemiş. bu kadar baskı doğru mu? tabi ki değil. ama bu yüzden onu suçlamamalısın

0|0
    0|0
  • aynen benim babamm =(

0|0
    0|0
    • Ben bi de erkegim ben napiyim

Erkekler Ne Diyor 2

• bence bunun sebebi seni aşırı korumak istemesi birde kendi hayatını nasıl geçirdiğininde etkisi vardır tabiki.

sana diyeceğim babanın artık oturmuş bir benliği , bir kalıbı var , bunu değiştiremezsin. en iyisi onu böyle kabullenmen olacaktır diye düşünüyorum. zaten üniversiteye gidiyormuşsun. bir kaç sene daha sabret sonra başka eve ayrıl derim :).

0|0
    0|0
    • Zaten baska sehirde okuyorum. Kendisi tarlalarda calismis, koyde buyumus, dedemle de kavgalilar. O yuzden benim sosyal hayatim olunca direkt serseri diyor. Dershanemdeki herkesin babasi rahatti hepsi de bogazici odtuye girdiler biz 9 eylule girdik anca.

• Baban hakkında,hep olumsuz düşünürsen,tabiki sevemezsin,kendince seni koruyup,kollamak istiyor,keşke karşısına alıp konuşsa,ama emin ol,oda babasından aynı baskıyı görmüştür,Allah korusun başına bişey gelse,ilk koşacak kişi babandır...

0|0
    0|0
    • Annem kosar gelir de babam oyle degil. Diger arkadaslarimin babalarina ozenip duruyorum hep

• emin ol babanda gelir

Yükleniyor...