Kapat

Windows 7 sorun çıkarıyor. Bilgisayardan anlayanlar bana yardımcı olabilir mi?

Merhabalar. Benim bilgisayarımla dünden beri süren bir problemim var. Windows 7 kullanıyorum ama orjinal windows 7 değil. Dün bilgisayarı kapatırken 8 tane güncelleştirme olduğunu gördüm. Normalde daha önceden de oluyordu ama 8 tane değil 1 yada 2 tane oluyordu. Herneyse işte dün 8 tane güncelleştirme vardı. Bir yarım saat beklememe rağmen bir türlü kapanmadığı gibi 8'de 1 ile dolmadı en sonunda laptopun bataryasını çıkarmak zorunda kaldım. Şimdi de her 10 dakikada bir önemli güncelleştirmeleri yüklemek için bilgisayarınız yeniden başlatın yazıyor. Ben fazla bilgisayardan anlayan bir insan değilim.

Ne yapmalıyım beni bu konuda bilgilendirir misiniz? Bilgisayarı kapatayım yeniden açayım diyorum ama yine dünkü gibi olur diye korkuyorum. Şimdiden hepinize çok teşekkür ederim...

Güncellemeler:
birde bu güncelleştirme dediği şey nedir? ben bişeymi yaptımda çıktı?

0|0
2|13

En İyi Erkek Görüşü

• Orjinal yapmak için yama bul netten ya da güncelleştirmeleri kapat. ya da xp kur :)

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 12

• Orijinal yazılım (Özellikle işletim sisteminde) iyidir ve gereklidir. Orijinal yazılım satın almanı öneririm. Zaten bazı güncelleştirmeler yüklendiğinde korsan yazılımları işlemez hale getirebilir veya sürekli yazılım korsanlığı uyarısı vererek seni hayatından bezdirebilir.

0|0
    0|0
  • yakınında bulunan bilgisayardan anlayan birine götür derim ama şunu vurgulaman iyi olur otomatik günelleştirmeleri kapatsın zaten ürünün korsan birde internetten bir yandan onları indirip yukleyerek hantallaştırmasın bilgisayarı artı bilgisayar acıkken arka planda gereksiz programlar acılıstan itibaren calısır halde olabilir onları program ekle kaldırdan kaldırabilirsin bu dediğim işlerimlerin hepsi denetim masasından olur ama dediğim gibi sen yakınındaki anlayan birine göster burdan yazı ile anca bu kadar yardımcı olunabilir kendince birseyler yaparsan hepten karmasıklasabilir olaylar

0|1
    0|0
    • evet haklısın götürmek lazım çok teşekkür ederim yinede

• dün korkumdan çıkardım kapanmıo die :)) bidaha yapmam öyle bişey bu arada evet göürcem bilgisayarcıya artık o napar bilemem formatmı atar güncelleştirmelerimi kaldırır ama ben dokunmıcam bilgisayarıma...

• eğer bilgisayarcı format atılacak buna derse içindeki önemli belgelerini yedeklemelisin bir flash bellek yada cd dvd olabilir unutma format atılırsa içindeki hersey gider bilgin olsun

• Şimdi win7 kullanıcısı olarak bende karşılaştım.

1 orjinal degil diyorsun guncellestirme yapmaman gerek yoksa sahte oldugu icin kullanamazsın.

2 guncellestirme yaparken bilgisayarını kapatırsan bilgisayar sistem dosyaları bozulur. ( benimde basıma geldi ve format atmak zorunda kaldım onemli verilerim silindi mecburen hiç acılmıyordu laptop )

3 format at atamıyorsan attır eger bilmiyor ve format atmak istiyorsan yardımcı olabilirim

4 format attıktan sonra guncellestirmeleri kapa yoksa hem boyle sorun cıkarır hem sahte oldugu anlasılır

5 canım sıkıldı bu maddeyi ondan yazıyorum :)

1|0
    0|0
    • :)) format atmayı bilmiorum ama en yakın zamanda hem orjinal windows sahibi olmak hemde sah yazılımdan kurtulmak için attırmayı düşünüorm. peki suan için yapabileceğim bişey varmı ( yani şey için soruorum hani ileti çıkıo ya bana kapatın die onu ortadan kaldırmammı gerekio)

buarada çok teşekkürler. :)

• orjinal windows 7 de stabil degil orj ilgisi yok aynı bu şimdiki cıkan marka motorlar mesela honda simdi çogu seyi eskisi gibi dayanıklı degil. ama 1999 sonrası hepsi çin eskiler madein japan ve dayanıklı xp de öyle

• xp en kullanıslı olanı ama oralıkta 100 hacker virus uretiyorsa bunun

%95 i xp için dir

geri kalanı

win7 wista mac os vs.. içindir.

xp kullananları hala anlamıs degilim win7 bence gayet başarılı bir surum olmus

• sırasıyla söylediğim işlemleri yaparsanız bir problem kalmaz

başlat / tüm programlar / windows update / soldaki menüden ayarları değiştir / önemli güncelleştirmeler başlığını açıp / güncelleştirmeleri hiçbir zaman denetleme (önerilmez) i seçersen sorun muhtemelen kalkacaktır

0|0
    0|0
  • Windows 7 kullanacağınıza ücretsiz olan Linux Mint kullanın.. ben 2-3 aydır kullanıyorum ve memnunum..

0|0
    0|0
    • ilk önce sor kullanabilecekmi ben bile zorlanıyorum :) pardus mac os ve linux ' u denedim bir turlu alısamadım

• Linux Mint ile bu zorlukları çözmüşler.. Diğer Linux sürümlerine nazaran çok basit bir kullanımı var.. Mutlaka deneyin..

• Pardus ile Linux aynı şey zaten

• aynı sorunu ben bi kaç saat önce yaşadım.tek yapman gereken bilgisayarı açılışta güvenli modda başlatman.sonrasında windows sorunu kendi kendine çözüyor.

0|0
    0|0
  • güncelleştirme microsoftun sistemin eksiklerini buldukça eksikleri kapatmak ve yazılımı geliştirmek için çıkartmış olduğu yazılım paketleridir.

0|0
    0|0
    • hmm yanlız suan erteleye erteleye çıkan yazıda kayboldu bakalım en kısa sürede orjinal windows yüklemeye karar verdim ilginiz için teşekkür ederim

• bilgisayarı eksi ayarlarına döndürürsen sorun çözülür herhalde.

denetim masasına gir

sistem ve bakımdan bilgisayarınızı yedekleyin i seç

sonra solda görevler bölümünde sistem geri yüklemeyi kullanarak windows'u onar ı seç

(vista için yol böyle)

0|0
    0|0
  • Xp kur devam ett :))

0|0
    0|0
  • Bilgisayarı aç kapat bakalım. Burada tahmin yürütmek çok zor.

0|0
    0|0
  • güncelleme yaptıkça agırlasıyor linüxse gec kurtur gözlüklü pis mikroptan yani misrosofttan

0|0
    0|0
  • he de geç. Bişey olmaz.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• denetim masası

otomatik güncelleştirmeler

guvenlik duvarı ayarlarını değiştirmelisin ki onlar cıkmasın karsına..

he virus de gırebılır tabı onları kapadıgında bende bu kadarını bılıyorum

0|0
    0|0
    • yararlı bişeyse kaldırmak istemiorum aslında bırakiyimde güncelleşsinmi ona karar veremiorum güncelleşince ne olucak onu biliomusun?

• sahte windows uyarısı alıcaksın muhtemelen (= yakalanıcaksın yanı

• güncelleştirme olur bilgisayarda düğmesine basılı tutarak 5 saniye kapat aç düzelir güncelleştirmeleride yükle sonra kapa aç düğmesinden bilgisayarı düzelir

0|0
    0|0
Yükleniyor...