Sözleneceğim ama takı (altın) sorunu var.

arkadaşlar durum şu. Bizim tarafta geline çok altın takılır altın takmayan erkeğede kız verilmez benim yengeme 1.5 kilo altın takıldı düğünde . sözde bile nerden baksan 3 en kalın bileziklerden , 1 adet kelepçe , 1 trabzon hasırı ve taki seti . Bizde sözlenmeyi düşünüyoruz ancak ben bunu nasıl söylücem bilmiyorum . Onu zorlamakta istemiyorum ama bu altın olayıda adet gbi napiçm bn

Güncellemeler:
ayrıca arkadaslar Bizde sözluyken nısanlıyken ve evlenılecegı zamn gelini alırlar kuyumcya götürürler ne ıstersın dıye sorarlar kızda ıstedıklerını söyler ve alınır .

0|0
5|7

En İyi Erkek Görüşü

• zikerim öyle adeti...damatta altını ağaçtan toplamıyo!

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• mesela ben de evlilik arifesinde sayılırım yani daha biraz daha var ama, benden böyle bişey talep etseler ben ölsem kabul etmem, ailem kabul eder mesela belki, çünkü değil bi buçuk kilo 100 kilo da altın takarlar gerekirse de benbuna asla izin vermem. babası da vermezse vermesin. dünya yüzünde bi kızdan daha değerli şeyler de var. altın gibi :)

0|0
    0|0
  • Ben 100 gram bile bulamazken 1.5 kilo ne yahu kuyumcu açılır o.O

0|0
    0|0
  • Sen soleme babalar anlaşır

0|0
    0|0
  • ne lan bu mersedesmı alıyoz ne bu altınlar okadar edermısın sence be:))))))))))))

0|0
    0|0
    • Bir kız var bıder kadın var :) Kadınla evlenmk ıstermsn ?

• :D :D yok ya ztn mumkunse kuyumcuya gıtmem onlar durumlarına göre hareket eder

• heh şimdı tutum sneı faerın kızıma böle ol hep ok bilki erkekde varsa zaten sevdiğine güneşi ayaklarına serer anladın

• efem bir gecede iki kere takacak desenize,esen kalın.

0|0
    1|0
  • bence önemli olan ailelerin anlaşması..altın birşekilde hallolur..ki zaten o altınalr sizde kalacak ailenin olmayacakki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• arnavutmusun genelde arnavutlarda böyle oluyo komşumuzun kızıda arnavutlar daha istemeye gider gitmez ellerine liste vermişler erkek tarafının,erkek tarafınında durumu buna müsait değildi kızda bişey diyemedi dediğin gibi adetleriymiş babası annesi istiyomuş yapmazlarsa laf olurmuş zartmış zurtmuş sonuç oldu seve seve ayrıldılar,bence çok kötü bi adet herkes ister evladına elinden gelenin fazlasını yapmaya ama elde olmayıncada zorlamanın sıkıntıya sokmanın alemi yok,sonuçta altınlar karın doyurmuyo önemli olan sizin evinizdeki huzurunuz ama bak daha şimdiden huzurun kaçıyo nasıl söylücem diye sonuç olarak anlayışlı olmak lazım karşı tarafında belini bükmemek lazım

0|0
    0|0
    • Aynen arnavutum ama babamdan buranın yerlısı ve köylu köyundede adet böyle . ya hepten ayrılma noktasına gelmeyız yoksada yoktur ıllada altın dıye tutturmam tabı yapabıldıklerı kdr ama ama en bastan da bi konusu acılır :S

• yok hayatım o kdrda degıl ya :S Yeterkı sözlenelımde altın benim ıcın pek önmlı degıl aslında , hadı hyrlısı

• ya o kız içinde öyleydi ama büyüklerin dediği olur arnavutlarda yani inş.sözünü geçirirsin ailene de dinlerler seni evliliğine mutluluğuna mani olmazlar demek istediğim bu yani

• Takılmayın böyle şeylere ya ne saçma sapan gereksiz mevzular. İkili ilişkilere yakışmayacak türden hem de. Sevdiğin adamla yüz göz olma bu konularda ileride hiç hoş olmaz inan. İyi ki ailem böyle şeyleri önemsemeyen biri..

0|0
    0|0
  • Maşallah altına doyarsın artık :) Söylesen iyi olur damat bey para ayarlamalı :)

0|0
    0|0
    • ama bu sözde :) dugunde bunun 2 katı :))) nasıl söylucem blmıorum ılk onun haberı olsun kı ona göre aılesını ayarlasın

• maşallah umarım maddi gücü buna yeter :)

• Kelepçe ne ya benim bildiğim pembe olur o kelepçeler

0|1
    1|0
  • Tamam ben solerim

0|0
    0|0
Yükleniyor...