Hergün 20-25 dk workout yapıyorum kas kaybı yaşarmıyım? Workout sonrası protein ağırlıklı besleniyorum?

Genelde kahvaltıdan önce yapıyorum fitness gün içinde yapıyorum ya da akşam bu konuda emin değilim kahvaltı öncesi kas kaybı olma ihtimali nedir... bunu yapmamın sebebi depolanmış yağlar ile ilgili sabah yapmak daha doğrudur inancı birkaç fitness eğitmeninden duydum fakat emin olamıyorum...

0|0
0|10

En İyi Erkek Görüşü

• Kas kaybı yaşamazsın ama kas geliştirenler protein takviyesini gece yatmadan önce ve sabah kalkar kalkmaz alırlar Çünkü gece vücudumuz dinlenirken aldığımız besinleri kullanırız sabah midemizde besin kalmadığı için mide asitleri vs midemize girecek her hangi birşeyi çok çabuk hazmedecektir yediğimizden maksimum verimi ancak bu şekilde alabilirz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Workout kas kütlesi çalışmasıdır. Kaslar 48 saatte dinlenir. Birgün yapıyorsan birgün dinlenmelisin aksi taktirde kask kaybı yaşarsın. pazartesi yap , salı dinlen , çarşamba yine yap. Gün içinde ne zaman yaptığın önemli değil. Kas kaybını önlemek için dediğim gibi dinlenme zamanlarını ayarla ve günlük protein ihtiyacını karşıla.

1|0
    0|0
    • Aslında dediğin çok doğru fakat nedense 20 dk az gibi geliyor çok yüklenmiyorum ve psikolojik olarakta hergün normal geliyor... süreyi uzatmam ve bir gün ara vermem daha iyi olacak sanırım teşekkürler:)

• Bütün vücudu çalıştırıyorsan 1-1.5 saat yeterli. Bölüm bölüm çalışıyorsan 45 - 60 dk yeterli.

• Kahvaltıdan önce değil kahvaltıdan 1.5-2 saat sonra yapman gerekir. Aksama bırakma egzersizleri. Workout sonrası proteinin yanında karbonhidrat da alman gerekir. Ayrıca yatmadan da zor sindirilen protein almalısın ki gece vücut protein harcadigindan almazsan eger kas kaybı yasarsin. Lor peyniri yiyebilirsin gece yatmadan.

1|0
    0|0
    • Gerçekten kafam karışıyor sabah akşam diye o kadar farklı fikir var ki... lor peynirini gerçekten çok tüketiyorum özellikle spor yaptığım günler...

• Kahvaltıdan sonra yap aksam yorgun olursun. Ac karnı da spor yapma. Yumurta tüketiyosan eger sadece beyazını ye sarısı yağ yapar.

• yaşamazsın

1|0
    0|0
  • Protein agirlikli ve dogal yaglarla beslenirseniz tam istediginiz sey olur. Protein ve dogal yaglar biriken yaglari parcalar.

1|0
    0|0
    • Aslında genelde yiyeceklerin kendi yağlarını tercih ediyorum fakat kahv. bazen tereyağı yemektende çekiniyorum :))

• Tere yağını ekmeğe sürmek :)))) şekeri azalttım buna da sıra gelecek :)

• Ekmege surmek yerine iki uc yumurtayi tereyagda pisirebiliriz

• Sen zaten araştırmışsın, doğru yoldasın. Amino aside devam :)

1|0
    0|0
  • Sana güveniyoruz.

1|0
    0|0
  • Sabah öğlen aksam fark etmez de aksam yapmak daha mantıklıdır vücut uyuma modundayken gelişim gösterir. Sabahta olur da beslendıkten 1 2 saat sonra yapman gerek aç karnına yaptığın spor birsey kazandırmaz adele kaybedebilirsin

1|0
    0|0
    • Peki vücutta depolanmış yağlar konusuna ne diyorsun fark etmez mi yani?

• Evde yapıyorum dolayısıyla çok zamn harcamıyorum yoksa gerçekten yapamıyorum...

• Bende evde yapıyorum ama vakit harcıyor emek veriyorsak doğru şekilde yapmamız lazım bırak çikolata şekeri ben yağlı peynir bile yemiyorum tereyağ ekmek adı üstünde yağ çok kötü :)) bu arada ben aksam yemeğinden 1 2 saat sonra gece 10 12 arasında yapıyorum kılo sorunu yok bende fitnes yapıyorum

• workout nedir bilmiyorum anlatta kültürümüz artsın?

0|0
    1|0
  • Kahvaltı öncesi yaparsan marsmelow olursun.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...