Türkiyede spor yapan kız?

Sporu yaşam biçimi ve kendine saygı olarak gören biriyim ve türkiyedeki kızların büyük çoğunluğunun spor yapmaması beni çok üzüyo :( sizcede türkiyedeki kızlar sporu az mı yapıyor ve bunun nedeni nedir?

0|0
2|14

Erkekler Ne Diyor 14

• -Birinci neden babalar, babalarımız.
    -Zor geliyor, tembel bir milletiz.
    -Ülke geneline oranla kabiliyetli insan yüzdemiz çok az.
    -Özellikle outdoor spor yapmak barzo popülasyonunun yüksekliği nedeniyle sıkıntı veriyor.
    Bu böyle uzar gider.
    Kısacası: BURASI TÜRKİYE!

1|0
    0|0
  • Turk kızlarının genetiginde yok kodlari bozuk da ondan. Ama ileri yaslarda onceden yapılan sporun onemi o kdar ortaya cıkıyo ki. Gosterisi degil de kendilerini duaunselerde yapsalar bari

1|0
    0|0
  • haydi kızlar spora diyelim erkek, kız fark etmez herkes spor yapması gerektiği kanaatindeyim... fakat bir türkiye gerçeği kızlarımızın spora ilgisi ne yazık ki daha az.. herhangi bir kızımıza bunu söylediğimizde: of snna be slk şey cevabını duymakda mümkündür.

0|0
    0|0
    • tabiki erkeklerde az yapıyor ama yinede bu oran erkeklerde bu kadar düşük değil :) hahah bilmiyorum bence kendilerini ve sağlıklarını düşünmüyor insanlar

• kas falan yapsın demiyo kimsede yaşlanınca falan ne biliyim insan biraz düşünür bunları bence en azından hergün koşu falan yapsa o bile yeter

• Az yapıyor çoğu üşeniyor

0|0
    0|0
  • Beni üzen salon sporlarından başka bir spor bilmeyen kızlar. Genellikle gösteriş odaklı spor yapıyorlar. Ben doğru düzgün doğa sporlarıyla ilgilenen bir kız görmedim. Genellikle kırkını aşmış kadınlar ilgi gösteriyor bu sporlara.

0|0
    0|0
    • soga sporu genel olarak az yapildigi icin cogu insanin yapmamasi bir derece normal bence ben mesela cok arastirmistim ama oyle duzgun bulamamistim arada denk geliyorum sadece

• Doğa sporundan kastım sadece sörf, yamaç paraşütü değil. Bir bisiklet alıp, turlar yapsan bu da doğa sporu sayılır. Yani illa bir yere bağlı olmak gerekmez. Dağcılık, kampçılık, trekking turlarına katılabilirsin. Dalgıçlık yapabilirsin.

• Bende ondan bahsettim zaten dagcilik trekking yapan kisi sayisi bence cok az yoksa dalismis sortmus falan onlar zaten genelde yaz sporu oldugu ve populer oldugu icin cogu kisi biliyor onun disinda ama bildigim boyle turlar duzenleyen cok az yer var

• Sadece kızlar değil geneli böyle. Türkiye'de bir spor var oda futbol ki onu da düzgün oynayan yok. Gazetelerde hep futbol haberleri yer alır. Ancak önemli bir basketbol ya da voleybol maçı olursa en köşeye sıkıştırırlar. Kaldı ki buradan bile anlaşılır kilo vermek için hap ya da kusarak kilo vermeyi amaçlayanlar var. Buda tembelliği gösteriyor.

0|0
    0|0
    • kesinlikle katılıyorum sadece futbol değilde başka sporlarıda gündeme getirseler belki insanlarda etkilenebilir :)

• kızlar değil genel olarak üzülsek daha iyi.. iş yerinde 40 yaşında biri var her öglen sınav mekik çeker herkesin alay konusu.. toplumumuzun bazı konularda cok eksiği var malesef

0|0
    0|0
  • kızlar kesinlikle spor yapmalı ya.
    özellikle dövüş sporları.

0|0
    0|0
  • uşenmedir kesin

0|0
    0|0
  • üşeniyor herkez

0|0
    0|0
  • Severiz. Yapın spor :) hele squat,

0|0
    0|0
  • Sanki erkekler çok spor yapıyor da kızlar neden yapmıyor diye tartışıyoruz :D

0|0
    0|0
  • Helal olsun bırakma aynen devam

0|0
    0|0
  • tayt giymeli bence ilk olark tayt sponsorluğunda yapılıyor yapılan spor da bizim kızlarımızı :D

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 1

• Onu gel birde bana sor.. kızın fotoğrafta göbeğinden yağlar fışkırmış bana laf atıyor. Ben ''Kezban'' deyince, demediğini bırakmıyor. Türkiye'de spor anlayışı şu biçimdedir;
    -Spor yapıyormusun?
    +Evet spor yapıyorum..
    -Neden yapıyorsun yaa. s. s. s çok zayıfsın fitsin bırak bence..

İşte !! Türkiye'deki spor anlayışı bu... spor onlar için sağlık değil burada gördüğümüz gibi kilo sorunu. Hatta bunu erkekler içinde söyleyebilirim. Burada binlerce soru görüyoruz ''Fiziğim kaslarım nasıl? kızlar nasıl sever?'' diye.. Çoğu kızları etkilemek için yapılmış vücut, kızlar için kilom yok olsun bırakacağım... kafası.

Fakat bunun geneline bakarsakta en çok üşenmekten kaynaklanıyor. Yıllar boyunca mideye kedi kokmuş gibi dolmaları herşeyi mideye doldurup ilerde sorunlarla karşılaşınca ne yapacaklarını şaşırıyorlar.
    O değilde yabancı ülkelere bayılıyorum gerçekten. Adamlarda ''SPOR'' yaşam kaynağı ve hayat parçası olmuş. 80 yaşındakiler bile yapıyor.

1|0
    0|0
    • Daha iyi anlatamazdin heralde malesef oyle insanlar sporu baskalari icin yapiyor guzel goruniyimde gerisi onemli degil diye dusunuyolar bundan 10-20 sene sonrasini hic dusunmuyorum cok uzucu

• Dusunmuyorlar*

• aynen Katılıyorum ben sporsuz yapamam ama bizim kızlarımız Günlerden Yemek Yemekten zaman bulamazlar spora.. bu soruyu okurken bile yiyorlardır :D

0|0
    0|0
    • hahah kesinlikle katılıyorum ve spor yaptığın için ayrıca tebrik ediyorum bizim gibi kızlar çok yok malum :D

• ben de seni tebrik ederim, aynen çok azız ve inadına devam ediyoruzz :D

Yükleniyor...