Kas yapmak için hap ve protein tozu şart mı?

Konuyla ilgili lutfen bilgisi olan cevap versin, ortada laf cumbusu gormek istemiyorum. Kas yapmak istiyorum, triceps glutes, biceps, agirlik squatta yapiyorum ama gymdeki cogu kisi haplardan kullaniyor, hepsi kullanmak zorundasin diyorlar ama ben boyle seylere karsiyim. dogal sekillerde beslensem kas olmaz mi yani?

Güncellemeler:
Sagolun arkadaslar yorumlariniz icin, almama tariftariyim almiyorum. Onun yerine beslenmeme daha dikkat ediyorum. protein, saglikli carbo, denge kuruyorum, spordan once muz sonra ise balik ya da tavuk gogsu salatayla. Agirliklara gelince haftanin 4 gunu agirlik yapiyorum, kollarda fark var aslinda, sonucta 3 aylik gecmis de var ama karin kaslari daha zorluyacak squat kalca icinde daha sabretmek lazim... esim homegym aldi, squat rack cok iyi geldi, 30 kilo squat yapabiliyorum.

0|0
7|36

En İyi Erkek Görüşü

• Ben takviye almadan 100 günde iyi bir sonuca ulaştım , illaki suplement kullanmak gerekmiyor.

0|0
    0|0
    • protein shake filanda mi yapmadin? before after workout peki beslenmeyi nasil yapiyorsun?

• esimde zaten istemiyor, gymdeki kizlar hep tozlari kullaniyor almak zorundasin filan diyolar bende acaba hic kas olamayacakmi diye dusunmeye basladim, ama evet protein agirlikli besleniyorum. Guzel bir lifting programi ve beslenmeyle 4 ay sonra belki biraz sonuc gorururum kollarda ama karin bacak sanirim daha uzun suruyor

• Kollarda kısa zamanda sonuç görürsün , karında kısa sürede sonuç görmek istiyosan çok sık karın çalışma sana bir tavsiye.

Erkekler Ne Diyor 35

• Doğal şekilde beslenmen en sağlıklısı. Geç olur belki ama, olur. O tozların hiçbir yararı yok, şişirme sadece. Sen doğal kas elde etmek istiyorsan doğal ve sağlıklı beslenmeye devam ^^

1|0
    0|0
  • bence alma
    ilk başta iyi geliyor zannediyorsun ama sonradan zararları çıkıyor. bence çalış. hiç bir şey çalışmanın yerini tutamaz. bol bol balık vede tavuk eti ye.

ancak şunu belirteyim marketteki o tavuklar falan sağlıklı değil. hiç bir zaman doğal tavuk bembeyaz olmaz.

çünki;doğal tavuk her zaman derisi sarı yani yağlı olur. derisini yüzer butunu göğsünü salata eşliğinde yiyebilirsin.

malum kış ayındayız , domates biber bunlardan uzak dur, bunların yüzde95 i hormonludur. marul en güzeli ben çok seviyorum ancak onunda hormonsuzunu bulmakta zor. gerçi ben yalovada yaşadığım için kendi bahçemizde yetiştiriyoruz.

bol bol c vitamini alabilirsin. mandalina portakal gibi. ancak bunlarında sarısını değil turuncu renkli vede parlak renkte olmayanlarını tercih et. onlarda da hormon var. Allaha şükür bizim bahçede var da aç kaldığımda gidip ağaçtan koparıp yiyebiliyorum.
    benim önerim bunlar. bence sen biraz balık ağırlıklı diyet vede ilaçsız spor yaparak kendini form da tutabilirsin.

0|0
    0|0
  • olur ama daha uzun süre gerekir. doğal olmayan yoldan yapılırsa vücut yapısını eninde sonunda bozacaktır.

protein tozu kullandım. eğer onu çalışarak kasa dönüştüremezsen yağ olarak döner sana

0|0
    0|0
  • hapçımı olacaksın, kasmı çıkartacaksın?
    Bayanlar için protein tozu önermem
    Çünkü erkekler;
    Protein tozunu kullanarak ve sporla aldıkları tozu vücudun yakmasını sağlayacak çalışmayı yaparsa, yağları erir ve kasa dönüşür, Protein etkisi ilede kasları şişer ama sizde böle değildir.
    Bence vücut yapmak istiyorsan;
    Kesinlikle vücudunu incelmeyecek ağırlıklarla uğraşacaksın
    Daha sonra ve en önemli;
    Beslenmeni çok ama çok iyi yapacaksın!
    Ben sana şunu söyleyeyim;
    Vücut yapmanın %80'i BESLENME!
    Örneğin her sabah, en az 2 haşlanmış yumurta ye, beyaz peynir & süt eksik olmasın..
    Öğle et, balık, kıyma özellikle nohut, kurufasulye, bezelye onları çok tüket
    Akşam çok az ye, gerekse meyve, sebze
    Ama gün içi ekmek 0!
    Ekmek yememeyi öğren
    Doğal yollarla, protein ağırlıklı beslenirsen, kendi vücuduna inanamıyacak bir hal alır kasların.

0|0
    0|0
  • erkek bünyesinde doğal yollarla da kas kütlesi artılırır ama kadın bünyesinde aynı şey aynı hızda olmayabilir.. o nedenle eğer düzenli olarak fitness çalışacaksan ilk 2 ay mutlaka sağlam bir protein tozu kullan.. zaman ilerledikçe zaten değişimi görürsün.. ama fazla abartma derim :)

0|0
    0|0
  • Ben de protein tozu ve amino asit hapı kullandım. Onlar takviye sadece. Protein oranı yüksek olan besinleri tüket, spordan sonra da amino asit hapı ve protein tozu iç. Spordan yarım saat önce de iç derim, bütçe gücüm yüzünden ben sadece spordan sonra kullanıyordum. Yemekleri de bol ye. Bol su tüketmen şarttır!

0|0
    0|0
  • protein tozu kızlar için gereksiz ve kötü abartı durur. Senin doğal beslenmen gerek normal spor yaparak protein tozunu vs şöyle olmak isteyenler kadınlar kullanır

media.santabanta.com/.../bodybuilding-12832.jpg

0|0
    0|0
    • kollar degilde karin kaslari cok iyi

• karın kaslarının gözükmesi için gerek yok bunlara karın kası düşük yağ kasıdır. Yağ oranı dusuk herkesde kolayca çıkar az bir çalışma ile :)

• Kullandığın her türlü ilaç vb sonuçta idrar yoluyla böbreklerden atılıyor. Sonuçta doğal olmayan hiç bir şeyi kullanma eğer Body Building yarışmalarına hazırlanmıyorsan

0|0
    0|0
  • hap falan hikaye bak bulaşma o tür şeylere onlar da ne yaptığının farkında değil toz işi herşeyde avr onda da abartmazsan sıkıntı yok ama hergün doğal yollardan yumurta beyazı ya da ton balığı tavuk gibi şeylerden karşılayabilirsin günde kilon başına 1 gr protein alman lazım ve sen kızsın miden bir kerede en fazla 28 falan sindirir ona göre beslen ;)

0|0
    0|0
  • Kızların kullanmaması taraftarıyım kas yapmak derken spor yapıp kas yapın çok güçsüzse ve yeterli beslenemiyorsan kullanabilirsin toz, ama ne kadar kas istiyosun ki, vücudunun sıkı olması yeterli bence kas kütlesinde gözle görülür bir artış istiyorum dersende orta düzey bir fiyata protein tozu takviyesi alabilirsin

0|0
    0|0
  • Dengeli beslenerek yapabilirsin. Protein tozuyla yaptığın 2 ay sürmez erir. Sana tavsiyem Crossfit yap.

0|0
    0|0
  • Abartmıcaksan değil.

0|0
    0|0
  • Weider Premium Whey Protein Tozu 2300 Gr - 250 TL
    MultiPower BCAA - 80 TL
    Optimum Glutamine Powder 600 Gram - 100 TL
    Amino 2700 - 180 TL

TOPLAM : - 610 -TL-

son 3 unu 2 aydan sonra ama ılk proteın tozunu antremandan 45 dakıak once antremandan hemen sonra içiceksın 3 5 ayda bomba gıbısın tabı 1 gun aralıklarla duzenlı beslenırsen antreman gunlerı kılonun 2 katı proteın alman lazım

0|0
    0|0
  • Kasın yapı taşı proteindir yani protein girmeden vücüduna kas yapman mümkün değil tozlar haplar shakeler bu protein ihtiyacını karşılamak için konsantre hale getirilmiş peynir altı tozları falan gibi yani saplam bir idman programıyla günde 8yumurta ye protein ihtiyacın kalmaz hemde doğal olur ama miden biraz fazla çalışır tabi..

0|0
    0|0
  • Sart degıl proteın agırlı beslenırsen tabı kı ama beslenmen yetersızse proteın tozu kullanabılırsın

0|0
    0|0
  • herşeyi at bir kenara kas yapmak veya vücut çalışmak iyi dir devam et... takviye hiçbir şeye gerek yok doğal spor yap çok uzatma herkez birşey söyler durur...

0|0
    0|0
  • @Soran Kanks eğer alman gereken günlük proteini besinlerden alabilirsin mesela bende kilo alamıyorum metabolizma çok hızlı balık yağı hapı var onu içiyorum + aminoasit ilacı var yani bu ilaçların bir zararı yok kardeşim sadece 6 ayda yapacağın kası 2 ayda yapmana yarıyor... doğal şekillede istediğin vücuda sahip olabilirsin fakat bu senin vakitini alır.

0|0
    0|0
  • hapa iğneye steoridlere bulaşmam ama hızlı bir başlangıç ve davamı için protein tozu şart ben kullanıyorum ama içip içip evde yatmakla kas çıkmaz salona gidip çalışacaksın

0|0
    0|0
  • protein hapları vücudunu yağlandırarak kas oluşumunu hızlandırır. Yani protein hapı alırsan oluşan yağlanmalar, sen çalıştıkça kasa dönüşür. Şart değil ama kas oluşumunu ciddi derecede hızlandırıyo tabi :)

0|0
    0|0
  • Tabiikide olur. zaten bayan olarak bide onları kullansan erkek gibi bişi olursun çok itici. Fit bir vücut için protein ağırlıklı beslenmen yeterli.

0|0
    0|0
  • Toz alıcağın parayla tavuk göğsü al bol bol yumurta yoğurt ye süt iç daha iyi aynı şey hemde zararsız

0|0
    0|0
  • Sen günlük protein besinini miktarını çıkarabiliyorsan alma doğal takviyesiz beslen.

0|0
    0|0
  • Doğal şekilde beslenirsen cok daha iyi bir vücuda sahip olursun. Hap tavsiye etmem. Yeterli seviyede beslenmiyorsan protein tozu öneririm

0|0
    0|0
  • Zararlı oldugu tartısılan biseyi neden kullanmak istiyosun ki cok mu ihtiyacin var kaslara napacaksin ki dogal yollardan yapman daha saglikli bence protein agıriıklı beslenirsin. Buradan kasli olmana laf etmiyorum ben yakistiriyorum hatta

0|0
    0|1
    • ben tartisiyorum demedim, soru olarak soruyorum

• evet zararlilar ama nete baksaniz okadar cok alin diyen yorumlar varki, ama bir yandan da islenmis hersey zararli, yani haplarla tozla 3 ayda olacaksa, ben 1 yil ugrasirim dogal ve saglikli olsun.

• Aynı dusunuyoz

• Kas Yapmak İçin Kullanacağın Tek Hap, SABIR... Sabret ve Yediklerine Dikkat Et Başka Birşeye Gerek Yok

0|0
    0|0
  • Sart değil onlar destek sadece

0|0
    0|0
  • İnsandan insana değişir. Bünyeye bağlı

0|0
    0|0
  • Igrenc kas. . Bir bayanda olmamalı iyyy

0|0
    0|0
  • Hormon bozukluğun olucak yapma sakın :D

0|0
    0|0
  • uzun vadede bircok zararlari oldugunu ogrendim...

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 7

• Yapacaksaniz dogal yollarsan deneyin bence bunlar zararli olabilir, sagliginizi terlikeye atmayin ve fazlada abartmayin..

1|0
    0|0
  • tatlim gencvefit. com a git sana cok yardimci oluyorlar. sadece protein tozu degil beslenme ve sporda onemli. cok yardimci oluyorlar protein agirlikli besleniyorsun. illede kullanmak zorunda degilsin agirlik barfiks squat mekik sinav yapman lazim protein agirlikli beslenmen ve duzenli uyuman lazim kaslar dinlenirken gelisir birde aksam yemegi ile oglen arasinda spor uapman lazim ne merak ediyorsan sor cevap verebilirim

0|0
    0|0
  • baaynlar bu konuda genetik ve hormonel olarak erkeklerden daha gerideler erkekler bile supplement kullanmadan uzun sürede yapıyorsa senin işin cok daha zor ve uzn olur hap kullanmasanda protein tozu kullanabilirsin bence

0|0
    0|0
  • Kas yakışmaz yapma

0|0
    0|0
  • Ben toz kullanmadan yaptim ama toz kullanarak daha kisa surede yapabilirsin fark bu

0|0
    0|0
  • protein ağırlıklı beslenirsen zaten gerek kalmaz takviyeye.

0|0
    0|0
  • doğal yollarla beslen

0|0
    0|0
Yükleniyor...