Erkekler... Neden bütün kadın şoförleri acemi kategorisine sokuyorsunuz?

E-5 te sol şeritte giderken beni korkutmak maksadıyla ani bir makasla önüme geçen erkek, neden ben hızlanarak aynı hareketi yapınca korkar ve küfür eder?

Sorum erkeklere: neden bütün kadın şoförlere acemi muammelesi yapıyorsunuz? İyi ve hızlı araba kullanan bir bayan görünce de neden yarışmaya, bir şeyleri ispatlamaya çalışıyorsunuz?

0|0
5|12

En İyi Erkek Görüşü

• Araba kullanmanın bir erkek eylemi olduğunu öğrenerek büyümüş olduğumuzdandır. Kendimize, erkek egomuza ait bir alanmış gibi algılamışız o koltuğu. Çocuk gibi, oyuncağımızı kaptırmaktan korkuyoruz :)

Kötü araba kullanmanın kadını erkeği olmaz. Ben araba kullanmayı babamdan; iyi araba kullanmayı eski bir sevgilimden öğrendim. Alt tarafı basit bir makinanın idaresi işte. Bunun üzerinden ego tatminine gitmek eziklikten, kompleksten başka birşey değil gözümde. Kafaların içlerini biraz daha doldurabilsek o zaman bu tür basit gündelik eylemleri yarışa çevirmekten vazgeçeriz ama ona da pek niyetimiz yok malum :)

1|0
    0|0
    • ben de araba kullanmayı 16 yıl önce eşimden öğrendim. ben de 20 yaşındayken dayıma öğrettim.

Erkekler Ne Diyor 11

• iyi bir bayan sürücü tanımadım şu ana kadar, belki benim eksikliğim ama tanıdıklarım kadarıyla refleksleriniz yok, reaksiyonlarınız çok geç, sürprizlere açık değilsiniz, ve etrafınızda olup bitenlerden çok çabuk etkileniyorsunuz.. ve trafikde bile olsa bir gözünüz aynada, bir eliniz saçlarınızda :)

0|1
    2|0
    • bence senin eksikliğin kesinlikle... biraz daha dikkat et o zaman...

• Çok panik ve heyecanlı bayanların çokluğundan sebeb iyi olan bayan söförlerde yanıyor :) bütün olay bu :) soru süperdi bu dertten müzdarip olduğunu anlıyorum kıyamam :)

1|0
    0|0
  • o bir terbiyesizliktir.. ayrıca bütün kadınlar acemidir diyen erkeklerin aklından şüphe edilmesi gerek bence...?

1|0
    0|0
  • Geçende arabayı park ettim indim arabadan gidiyorum.arkamdan bir ses kardeş buraya parketme öndeki araba bayana ait dedi.eee nolmuş dedim.abi bayan çarpar çıkarken dedi.çarparsa çarpsın ya bende çarptım geçende bişey olmaz dedim eyvallah dedi:D

0|0
    0|0
    • :)))) ya abul ediyorum. bazı bayanlar gerçekten kötü. ama iyi olanlar da bir tutulmasın. geçen arkadaşla bir yere gittik.eşi "arabayı nasıl park edicen" diye sormuş.o da "sezen yanımda.olmazsa ona veririm o park eder" demiş.ters yola girdi. bir arabayla burun buruna geldik."terstesin.geri çık" dedim. "ben çıkamıyorum.mecbur o çıkacak" dedi. :))) koptum orda. "mümkünse sen trafiğe çıkma. hele çocuklarla hiç çıkma" dedim. bir de dik oturuyor.güldüm "boşuna uğraşma.arabanın önünü göremezsin" dedm:)

• Onlar i...e katli vacip:)

• :))))))) bu da iyiymiş :)))))

• Eski servis şöförümüz bayandı ..Gerçekten takdir edilecek şekilde araç kullanırdı..

1|0
    0|0
  • trafiği düzenini bozuyor bazı acemi kadınlar hepsine lafım yok bazı kadınlar erkekten bile iyi araç kullanabiliyor mesela benim direksiyon hocası bayandı

0|0
    0|0
    • acemiler kendini belli ediyor zaten... iyi kullananlara yapılanları anlayamıyorum :( mesela küçük bir yere park edeceğimi anlayan görevli yanıma geldi ve buraya kimsenin giremediğini başka bir yer bulmamı istedi. oraya park edince de adam bana "tabi sizin araç küçük yyaa. sığdı" dedi :))) sanki maharet kullanan da değil de arabada :)

• bütün değil de her 10 kadından 8'i diyelim

0|0
    0|0
  • dikkat çekmek için

1|0
    0|0
  • kadınlar erkekler kadar analitik düşünemedikleri için

0|0
    2|0
  • neden kendimizi ıspatlamaya çalışalım ki.acemisiniz .iki eli direksiyonda sıkı bişekil de sol gözü sol aynada sağ gözü sağ aynada yola bakacak göz kalmayınca ha bide saçı uzunsa ... ahahahahahahahah...

0|0
    1|0
    • her zaman tek elle ve hızlı araba kullanırım, iyi park ederim... aynı zamanda saçım da uzun... sizin sorununuz bu zaten... iyi kullanan bir kadın görseniz de kabullenemiyorsunuz, takdir edemiyorsunuz. takdir edince bi tarafınız eksilmez korkmayın bu kadar... (takdir edenlere değil lafım.)

• öylesiniz de ondan :=))

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Çoğu erkek her fırsatta bunu yapıyor; taciz etmek, ani sollamalar yapmak, küçük görmek.Bunlar ego tatmini sadece...Sonuçta erkekliklerini böyle ispat etmeye çalışıyorlar çünkü bağdaştırdıkları şey şu= araba bir makinedir= makineyi kullanmak zeka ister= bu analitik olmayı gerektirir= biz analitik olduğumuzdan zekiyiz ve iyi araba kullanıyoruz.Bunu nasıl üstünlük olarak kullanacaklar; tabi ki karşı cinsi ezmeye çalışarak.Ego meselesi sadece.Dikkat ederseniz saygısız olan erkeklerin çoğu ciddi olarak eğitim eksikliği olan veya kişisel olarak egolarını tatmin edemeyen tiplerdir.

1|0
    0|0
  • Bayanlar kendilerinden daha dikkatli oldukları için kıskanıyolar bence:))

1|0
    0|0
  • belki de araba kullanmayı kendi tekellerinde gördükleri içindir..mesela kadınlar da erkeklerin mutfağa girmelerinden hoşlanmazlar :) oysa en iyi ahçılar erkektir..

erkekler de trafikteki ispatlama çabasından ve tacizlerinden vazgeçseler sanki kadınlar bu denli korkmayacak araba kullanmaktan ..

0|0
    0|0
  • çünkü kadınlar erkeklere göre daha kuralcıdırlar kurallara uycam derken bütün hepsini yapçam derken akışı bozarlar..bu da erkeklerin kadınları acemi şöför görmesine neden olur..

0|0
    0|0
  • Çünkü.. Erkeklerde geçmişe de dayanan bi hırs var devamlı bayanları aşağıda görürler kendilerince tatmin olurlar

0|0
    0|0
    • geçmişe dayanan bir hırs? bence komplekslerinizden kurtulursanız bizlerin sizi hiçde aşağıda görmediğimizi anlayacaksınız..

• şu anda farklı bişey mi yapıyorsun?

Yükleniyor...