Karın kası yapmak için uğraşıyorum fakat bazen programımı aksatıyorum ve her seferinde kemiklerim ağrıyor neden?

Gülerken bile ağrıyor ağrıdığı için sonraki gün mekik vs hareketleri yapamıyorum ağrının geçmesini bekliyorum sonra yine ağrıyor squat yaparken de aynı problemi yaşıyorum merdiven çıkarken bile ağrıyor bacağım.

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• İşlenmeyen demir paslanır hesabı bir olay olabilir.

Mesela gün içinde çalışan birisi, sürekli aynı hareketleri gerçekleştiriyorsa ağrı, sızı hissetmez, bir süre sonra iş basit hale gelir. Ancak dinlenmeye çekildiği vakit ağrı sızı ortaya çıkar, çünkü vücut artık o rutinden çıkmıştır ve soğumuştur.

cut.

1|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun da ağrı kısmına dayanamıyorum işte

• O halde aşağıdaki arkadaşların dediği gibi tempoyu azaltacaksın, vücut alışmalı öncelikle...
      Vücut çünkü belli bir rutinin üstüne çıktığı zaman bu hareketliliği tanımaz, sancı yapar, tanıdıkça da sana sıkıntı yaşatmaz.

Erkekler Ne Diyor 16

• Tempo ağır gelmis süreyi az tut zaman geçtikçe arttır alıştıra alıştıra gidersen ağrı olmaz şu an devam etme 1 2 gün bekle ağrı gecsin sonra hafif hafif basla tekrar..

1|0
    0|0
  • Aslında agrimasi iyi önemli olan devam ettirmek sadece bir hafta zorlanirsin araliksiz yapman gerekiyor.

1|0
    0|0
    • Böyle bir gün ara verip yapmam faydalı olur mu oeki yoksa aralıksız yapmam gerekiyor mu?

• Mutlaka olucak ara verdiğin günler düz koşu yapabilirsin.

• Ara verirsen ağrır.

1|0
    0|0
    • Ağrıdığında hareketi yapamıyorum ki ama squat yaparken birincisini yaptıktan sonra yıkılıp kalıyorum :D

• Böyle devam et olur:)

• Tamam inşallah teşekkür ederim :)

• Hamlıktan dolayı, Bir kaç hafta aralıklı yap sonradan sorun olmucak zaten

1|0
    0|0
  • Agrimasinin sebebi kaslar olusuyor o yuzden 1 kac gun dinlen tekrar yapmaya basla hic biseyin kalmaz ne kadar agrirsa bilki okadar cabuk kas olusuyordur. Ben kendimden biliyorum :)))))

1|0
    0|0
  • İlk Başladığında Bunlar Normal,
    Zamanla Geçicektir, Bir Programa Sok Kendini Hiç Aksatmadan Yapmaya Çalış.
    Benimde İlk Başladığımda Baya Ağrılar Falan Oluyordu.
    Zamanla Geçiyo Tabi. Şimdi Günde 350-400 Mekik Çekiyorum Bişey Yok.

0|0
    0|0
    • İşte mutlaka bir gün hiç yapmıyorum gülemiyorum bile o derece squat yüzünden oturup kalkarken ağrı çekiyorum robota döndüm :D

• Zaten Hergün Spor Yapılmazki Dinlenme Günüde Yapıcaksın.
      Hergün Çalışırsan Vücudunu Çok Yorarsın.
      Kendine Program Yap Dinlenme Günlerin Olsun.

• Lastik asiti alamıyorum kas ağrısı yapar ama kemik için bilmiyorum doktor görsün

0|0
    0|0
  • Yeni başladıysan normal

0|0
    0|0
  • ya cok yapiyosun ya yanlis yapiyosun ya hergun ust uste yapiyosun ya vucudun hazir degil isinman lazim ya da kaslarini spor icin daha hazirlayamamissin bunlari artik sen bulucaksin seni tanimiyoruz dogal olarak

0|0
    0|0
    • Doğru söylüyorsun ama normal bişey mi değil mi Merak ettiğimden sordum :)

• tabikide normal ama sen dogru yamaya calis herseyi beslenme de dahil... sen iyi beslenemessen kaslarin daha cok zayiflar daha cok sakatlik olur

• İlk baslarda hamliktan agrir. agri için sicak suyla sabunla birlikte ovman seni bir nebze rahatlatacaktir. bununla birlikte agridigi zaman biraz kendini zorlayip bir kaç tane mekik daha cekersen hic biseyin kalmaz.

0|0
    0|0
  • Iyi beslenmen lazim. Protein agirlikli... ayrica spordan sonra duş iyi gelecektir. Ve hareketleri yanlis yapmadigina emin ol...

0|0
    0|0
  • Sen onları geç şunu unutma karın kası mutfakta yapılır. Bunu araştır sen ne demek istediğimi anlarsın. Kolay gelsin

0|0
    0|0
    • Yağlı yeme falan mı demek istiyorsun anlamadım :D

• Boyum 1.70 kilom 53 ve Zayıflamak istemiyorum sadece kas yapmak istiyorum diyet de ister istemez kilo verdiriyor :D

• Önemli olan kas kütlesini arttırman 1 kg yağ ile 1 kasın kapladığı alan aynı değildir

• No pain no gain bro..

0|0
    0|0
  • Düzenli yapmiyosun d3mek ki

0|0
    0|0
  • hamlıyosun demekki

0|0
    0|0
  • Bös ver

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Ağrısa bile bırakma sporunu , ağrı sen spora devam ettikçe geçicektir ilk başladıgımda bende de aşırı kas ağrısı oluyordu artik bana misin demiyor

1|0
    0|0
    • Ya gerçekten çok ağrıyor hareketi tekrar yapamıyorum sonra da sıkıntı oluyor :))

• 3 ay oldu inşallah düzelir :D

• Bırakma sakın sonuc cok güzel oluyor :D

• Ara verdiğin için spor böyle birşey işte

1|0
    0|0
  • İlk başlarda çok normal. Hatta ağrı olması yaptığın hareketler işe yarıyor demek zamanla alışırsın.

1|0
    0|0
  • agır geliyordur

0|0
    0|0
  • Daha vücudun alışmadı spora devamlı yap hızlı yap alıştığında ağrılar olmaz

0|0
    0|0
Yükleniyor...