Kadir gecesinde ne yapıcaksınız?

biliyorsunuz bu gece müslümanların en özle aylarından biri ve bu gece yapılan her duanın Allah katında önemi çok büyük.. Allah bu gece bütün duaları kabul ediyor. ne dileyeceksiniz bu gece Allah çin neler yapacaksınız ?

0|0
15|25

En İyi Erkek Görüşü

• Önce vakit namazlarını kılıp sonra kılabildiğiniz kadar geçmişte kılmadığınız namazların yerine kaza namazı kılın..Kat kat fazlasıyla sevap alıyorsunuz..Ve bu gece sabaha kadar göklerdeki rahmet kapıları açık..Abdest alıp namaz kılıp duanızı yapın..Ne isterseniz isteyin...Sabah güneş doğana kadar isteyin.Günahlarınıza tövbe edin...Bu geceyi boş geçimeyin..Gösterişten uzak açık kalple yapılan bütün dualar kıymetlidir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 24

• bugün özel bir gün tabi ki orucumu tutuyorum vakit namazlarını kılabilirsem kılıcam akşam teravih namazına gidicem ve kuran okuycam ve en önemlisi gece çok dua edicem.

0|0
    0|0
  • Sağolasın güzel kardeşim. Nasipse akşam teravihe gitcez.Ondan sonrada Kuran okuruz muhtemelen.

0|1
    0|0
  • sezonun ilk teravihini bugün kılmayı planlıyorum :D

0|0
    0|0
  • evde biraz poker atarız 2 70 lik te içtikmi saat 11 den sonra namaz dua tövbe böle bi gün işte

0|1
    1|1
  • cami

0|0
    0|0
  • Evde olurum

1|0
    0|0
  • bu kadir gecesi bi nevi bonus gecesi galiba...bi nevi günah çıkarma bi nevi yap-et-bu gece yırt gecesi

0|0
    0|0
    • kilisede günah çıkartmıyoruz. İnancınız olmamış olabilir ama size bu durum dinimizdeki en özel günle dalga geçme hakkını vermiyor.Kuranın indirilmiş olduğu gün buyüzden Allah bugün kullarına tüm kapılarını açıyor ve edilen tüm dualar kabul oluyor. Saygısızlığın gerçekten yeri değil inancın yoksa bile olanlara saygı göster biz kimseyi kınamıyoruz ayıptır ya yazık gerçekten yazık... Az başın sıkışınca kime dua ediceksin? kimden yardım isteyeceksin tabiki yaratandan

• Dalga geçme hakkını vermediği konusunda yanılıyosun. İkinciside eğer daha hafif kelimelerle eleştiriyo olsaydım nolucaktı, söylemek istediğim sonuç değişecek miydi? hayır. yazdıklarımı anladığım kadarıyla kabul ediyosun ama sığındığın tek şey saygı...asıl buna yazık.

• dalga geçmenin ağırı hafifi olmaz sonuçta amacın belli

• Degerlendirmiyorum oturup tv izliyorum

0|0
    0|0
  • sevdigime kavusmak icin dua edeceyim

0|0
    0|0
  • Tüm İslam Alemi'nin Kadir Gecesi kutlu olsun :)

0|0
    0|0
  • Hazırız inşallah. Cümlemizin Kadir gecesi mübarek olsun.

0|0
    0|0
  • Kadir geceniz mübarek olsun lazkopatbaci :)

İnşallah dualarımızın kabul olan bir gece olur

0|0
    0|0
  • Normal bir gün benim için. İnancım farklı.

1|0
    0|0
  • kabahatte,ibadette gizlidir,

0|0
    0|0
  • Ellerimi açacam...

Şınav çekecem :D

0|0
    0|0
  • Camii bu yıl hep kandillerde camilerdeydim Kandiliniz mübarek olsun

0|0
    0|0
  • bilmiyorum herkesin kadir gecesi mübarek olsun

0|0
    0|0
  • Oruçluyum zaten birde Tvdeki duaya eşlik edicem

0|0
    0|0
  • hazırız...

Senin de mübarek olsun...

0|0
    0|0
  • hiç düşünmedim.aklıma gelen bişeyler dilerim artık.

0|0
    0|0
  • Ummeti muhammede dualar edecez insallah rabbim bagislasin cok gunahkarizz coookkk

0|0
    0|0
  • oruç tutuyorum gecede tvdeki duaya eşlik edicem

0|0
    0|0
  • Tesbihat ve namaz.

0|0
    0|1
    • Seni ilgilendiren bi tip mi lazım sana ? SENIN ibadetinden bir fayda olmuyorsa bana verdiğim cevaplara zararın da olmasın arkadaşım önünden yersen sevinirim yok ille senle uğraşmak istiyorum dersen o zaman özel ilgilenirim

• Hayır kardeş. Özel hayat ihlali yapmıyorum. Keyfine bak.!

• Hazır değilim.

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 15

• Ben her gece ayni duaları yapıyorum onun için bu gecede ayni duaları yapacağım.Tüm sevdiklerime özellikle ailem için , kendim için ve hiç tanımadığım insanlar içinde bu her gece uyumadan önce dua ederim.İlkin şükrederim bana verilen her şey için, allah olmayanlarada vermesini dilerim ve sonra ailemi, sevdiklerimi kazalardan belalardan korunmasını ve hayirli insanlarla karşılaştırmasını isterim .Sonra tanımadığın tüm insanlar içinde kendime dilediğim ve aileme dilediğim herşeyin onlarada olmasini dilerim.Ben her gece bu duaları yaparım ve bu gecede aynı duaları yapmayı planlıyorum :)

0|0
    0|0
    • her gece dua etmen örnek alıncacak bir davranış ne güzel ..

• Küçükten gelen bir alışkanlık.Annem her gece uyumadan önce şükretmemiz için bu duaları bize yaptırırdı.Annemden bana kaldığı bir rutin ve ayni zamanda bana huzur verdiği için dua ediyorum.Kendime istediğim herşeyi başkalarına 1000 kat dilemeyi seviyorum.Alllah hepinizin hepmizin dualarini kabul etsin

• aminnn canımm amin..

• Yalan Dünya'yı izleyip erkek arkadaşımla kavga ederim büyük ihtimal. Ama farklı şeyler de olabilir. Babama da iki çift lafım var onla da kavga edebilirim. Ya kadir gecesinde ne yaparsan bütün yıl öyle mi geçiyordu yoksa o yılbaşı mıydı? Sakata gelmeyelim.

0|0
    0|0
  • Evde kitap okurum çayımı da demlerim..mis :) Annemle karşılıklı otururuz.

İsterdim aslında Eyüp'e filan gitmek kısmet olmadı bu sene..://

0|0
    0|0
  • evde olucam.Dua edicem ve tövbe edicem en önemlisi.

1|0
    0|0
  • umarım ettiğim dualar kabul olur bu gece..

0|0
    0|0
    • Eğer hayırlısı olsaydı bitmezdi buna emin ol. Allahın sevgili kuluymuşsun sen o tip bir insansan kurtarmış seni. Daha fazla yürümezdi ki zaten baştan bitemsi en güzeli senin içinde dua edicem ;)

• onun devamıda gelirdi burak kutun öyle bir şarkısı var ya " aldatmanın tadına varınca " aynen öyle. Birde öyle bir adamla evli olduğunu düşün şükür borçlusun bense

• haklısın ama gucume gıdıyor yani..

• işlediğim günahlara tövbe edecem

0|0
    0|0
  • inşAllah ..

0|0
    0|0
  • allah için saçlarımı kesicem.çok tutkulu bi hediye olabilir bence bu.evet.

1|0
    0|0
  • O zaman sadece bugün dua edin istediğiniz her şey için madem hepsi oluyor:)

0|0
    0|0
  • Evde olucam..Saatlerce dua edeceğimi düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • hazırız sizinde

0|0
    0|0
  • Inşallah.. Hayırlı kandiller..

0|0
    0|0
  • her zaman yaptığım şeyleri yapacağım,inancım farklı olduğundan benim için ekstra bir anlam ifade etmiyor.tabi ki ibadet eden diğer inançtaki insanlara saygı duyuyorum,duyacağım da.

0|0
    0|0
    • tabiki inanç meselesi herkes reşit yadırganamaz.. Saygı duyman çok güzel herkes aynısını yapabilse keşke

• sanki 2 gün öncesi kadir gecesiydi ..neyse evde olacağım

0|0
    0|0
  • mesaiye kalıcam bu gece. çalışmak da ibadet dimi lan?

0|0
    0|0
Yükleniyor...