Cüzdanınızda her zaman ne olmalı?

cüzdan denince aklımıza hemen para gelir.bunun haricinde ne yada neler olmadan cüzdanınızı eksik olarak görürsünüz.mesela benim cüzdanımda rahmetli ananem ve dedemin resimleri olmadan olmaz,devamlı yanımda taşımam lazım.peki sizin cüzdanınızda neler bulunur?

*para,kredi & banka kartları felan hariç.

Güncellemeler:
para zaten koyuyoruz ondan hariç dedim niye hep kuralları çiğniyorsunuz ki gıcıklar :)
bu prezervatif bulunduranlar geceleri dükkanlar kapanınca otel,pansiyon gibi yerlerin önünde karaborsacılık yapıyor sanırım :) abi lazım mı abi yengeyle iş var mı gibisinden midir ne bileyim çok komik bir görüntü sergiliyorlar :) zavallı ergen gençliği ne zaman adam olacaksınız hayırlısı bakalım ..

0|0
21|55

En İyi Erkek Görüşü

• Cüzdanımda , sevdiğimin ve ailemin resmi olmadan cüzdanı eksik değil.Cüzdanı yok sayarım.

Cüzdandaki sevdiğimin ve ailemin resimleri , para , kredi kartları vs'den daha önemlidir..

1|0
    0|3

Erkekler Ne Diyor 54

• fermuarlı bi cep. bozuk paraları nereye koyucağımı bilemiyorum resmen. bugün saydım 14 lira bozuk para var cüzdanda. valla patlicak gidicek sonra başına dert al.

sonra liseden bazı arkadaşlarımın fotografları, taksicinin telefon numarasının yazdığı bi kart, korunma, en önemlisi: kan kartım. eğer o olmazsa dışarıda üzerime meteor yağdıktan sonra kan kontrolü yapılırken ölücekmiş gibi hissediyorum. o olunca ise savaşa bile giderim :D

1|1
    0|0
  • Cüzdanımda saklayacağım kadar değerli eşyam olmadı daha:/ olur da bir gün olursa, işte o zaman cüzdan kullanabilirim.

1|0
    0|0
  • Nüfus cüzdanı, ehliyet, Alman Kültür Merkezi Kütüphane Giriş kartı ve 20 yıl önceki Üni kimlik kartım(hatıra diye) ve ıvır zıvır not kağıtları.

1|0
    0|0
  • Cüzdan kullanmıyorum :( Kimlik falan ceplermde öyle dağınık para falan orda brda özel bişy taşımam zatn ..

1|0
    0|0
  • Bir küçük birde yarımlık altın, görevli kartım, prodüksiyon yetkili kartım, ehliyet, öğrenci kimliği, ha bide sakız.

1|0
    0|0
  • Hurma çekirdeği mutlaka olması lazım.

1|0
    0|0
  • kimlik,ehliyet, kredi kartıları. bir miktar döviz, birkaç çek, kendi karvizitim var şuan bide sevgilimin resmi var okadar.

1|0
    0|0
  • cüzdan kullanmam.

1|0
    0|0
  • çüzdan taşımaktan nefret ediyorum polis kimlik sorup da ben göstermedikten sonra taşımaya başladım nekadar az okadar iyi olur düşüncesi ile

kimlik -banka kartları -sevgilimin ve benim vesikalık fotosu

1|0
    0|0
    • kontrolden sonra ne oldu ? ben de kimlik taşımam da cüzdan da :D

• belediyeye binilen öğrenci kartı vardı biraz konuşmadan sonra ikna oldu

• condom olmadan sıkıntı

3|4
    3|5
  • ehliyetim yeter başka hiç birine ihtiyacım yok :D

1|0
    0|0
  • ehliyet olmalı .

1|0
    0|0
  • evet haklısın sadece para olmaz,çünkü parayla saadet olmaz dediğin gibi benim öyle resim takıntım yokta sonuçta dijital çağda yaşıyoruz fakat ben genelde aile planlaması taşırım yanımda nede olsa gün doğmadan neler doğuyor.

1|0
    0|0
  • cüzdanımda babamla annemin resimleri var. birde güvenlik kartı. bunlar olmadan cüzdanım olmaz.

1|0
    0|0
  • otobüs pileti hani kart olanlardan varya pampa onsuz çıkmam

1|0
    0|1
  • Ticarete dökmüyoruz cüzdanda bulundurdugum bana anca yetiyor zaten.Ergen derken hiç utanmadın demi :)) Yaşına bak bi ya

1|0
    1|0
    • afedersin akıl yaşta değil baştaydı değil mi pardon ya ..

• Soran moruk.. Belki sana saçma gelenler başkalarına mantıklı geliyordur olamaz mı?

• o zamn soru sorma :D işine geliyosa (:

• Kimlik tabikide

1|0
    0|0
  • Para diyecektim ki hariç demişsin zaten:) İyi de cüzdan başka bir iş için kullanılmaz ki. Bu konularda bizim Türk milletinin yaratıclığını saymazsak tabi.:) Ben bu tür konularda o kadar yaratıcı değilim malesef:)

1|0
    0|0
    • ben parayı cüzdanıma koymam mesela ;) çalınma riskine karşı çeşitli taktikler geliştiriyorum ;)

• şuan tarafımızda olan sorunlar nedeniyle para alımı kabul edilememektedir.etmem mi zaten konu açmaya korkuyorum artık bizim evin kapısına zırhlı banka aracı yollayacaksın yakında :)

• en az 1 dal sigara

1|1
    0|1
  • senin merakını gidermedi sanırım prezervatif taşımaları ki,otel pansiyon önlerine yakıştırıp karaborsaya döküyorsun olayı dahamı özele girilmesi gerekiyor merakını gidermek için.

0|0
    1|0
    • erkekliğinizi ispat peşindesiniz oldukça komik durumdasınız farkında değilsiniz aslında.

• hiç birşeyin ispatında değilim ve komik duruma düşen bu cevabı yazarak siz oluyorsunuz sanırım sizin anlayışında erkeklik prez... taşımaktan ibaret ise cinsel hayatında çok kez tavan yapmış birisi olmalısınız ki bunuda merakımdan sormuyorum,konuyu açışınızdan itibaren para kredi k...banka kartları hariç demenizden anlaşılıyor ki bu konunun içinde bir kaç özel şeyler senin merakını giderdiğini umuyordum,aksine bir kişi cüzdanında para kredi kartı,banka kartı haricinde ne tür şeyler taşırki?

• Ehliyetim, Havuz giriş kartım

1|0
    0|0
  • tek sarımlık cigara olmazsa olmaz :D

2|0
    0|0
  • Son kullanma tarihi geçmiş kondom (:

0|2
    2|1
  • Kimlik, Kent kart, Müze kart ve 3 adet resimim olmadan yola çıkmam.

1|0
    0|0
  • para para para :D

1|0
    0|0
  • Ada çayım vardır itiraf ediyorum :/

1|0
    0|0
  • Para olmadan olmaz

1|0
    0|0
  • Hmm fotograflar,arkadaslarımın fotografları:)

1|0
    0|0
  • para olmadan adım atamazsın

1|0
    0|0
  • cüzdanda hazır prezarvatif bulundurmazsan otelde tanesi 5 tl ye Çin malı prezarvatif satın alırsın. Not : Çin malı prezervatif i takması zor oluyor ebatları cinlilere göre oluyor.

0|0
    1|0
  • Erkekler Devam
    24

Kızlar Ne Diyor 21

• Yedek kentkart ve ehliyet.

1|0
    0|0
  • ehliyet - ve bu en önemlisi ... resimin cüzdanimda isi yok ki, sonucta 24 saat elimde olan birtek telefonum, ve orda görmek istedigim ve sevdiklerimin resmi zaten bolca var. CÜzdanima sanki her dakka boyu bakiyorum ...

1|1
    0|0
  • annemin babamin sevgilimin ve benim tel no larimizin yazili oldugu bi kagit.arkasaindada ev adresim var

1|0
    0|0
  • kimlik olmadan asla

birde sultanımla peder beyin resimleri her açtığımda görmem lazım

1|0
    0|0
  • 10 yıllık efsane bi ankara haritam var,cüzdanımdan her çıkardığımda yanımdakiler gülme krizine giriyo

yön bulma yeteneğim içler acısı :(

1|2
    0|0
  • nedir bu erkeklerin cüzdanda prezervatif taşıma merakı?

2|1
    0|1
    • ya bişi yapıcağımızdan değil diğer erkeklere gösterip övünüyoruz mal gibi :D

• oscar +1 :) güzeldi

• kendilerini kabul ettiren ergen düşüncelere sahip olma egosu diyebiliriz kısacası.sanki her önüne gelen onlarla beraber olmak istiyormuşçasına farklı bir popülerlik kazanma uğraşı ama farkında değiller ki gülünüp geçildiklerinin ..

• Ailemin&Sevdiklerimin vesikalık fotoları

Kimlik

1|0
    0|0
  • kimliğim, ehliyetim ve kontörlü telefon kartım olmalı..

onun yanında hesap kartım ve kredi kartım olmalı...

1|0
    0|0
  • Uğurlu bi misketim vaar. 12 senedir hep yanımda. Rahmetli babaannem vermişti. Sana uğur getirsin diye. Uğur getiriyor mu bilmiyorum ama ben hep taşırım. :)

1|1
    0|0
  • nüfus cüzdanı, sürücü belgesi, çeşitli üyelik kartları (D&R, Shell kart vb.), sevdiklerimin vesikalık fotoğrafları, acil durumda aranacak kişiler listesi, kan grubumu belirtir bir kart.

1|1
    0|0
    • kan grubu kartını taşıman hayatına ne derece önem verdiğini gösteriyor.tebrik ediyorum seni ..

• teşekkür ederim, bence herkesin cüzdanında acil durumda aranacak kişiler ve telefon numaraları ile kan grubu kartı olmalı. hayat bu ne olur, ne olmaz...

• Yorumunun cevabı :)

Hurma Bereket ne demektir. Cüzdanında hurma çekirdeği taşırsan paran bereketli olur.

• ailemin resimleri:)kartvizitler,kentkart,bide hurma çekirdeği:)

1|0
    0|0
  • kimliksiz asla

1|0
    0|0
  • hurma çekirdeği bereket getirirmiş ..:)

1|0
    0|0
  • Kimlik.

1|0
    0|0
  • cüzdanımda bazı arkadaşlarımın ailemin ve özel birisi varsa onun resmi ile bazı hatırası olan notları hep taşırım..

1|0
    0|0
  • Ehliyetim sonra banka kartim en önemlileri gerisi olsada olur olmasada ama nedense anlam veremiyoum bende cüzdanim hep doludur bir sürü seyle :))) aradigimi zor buluyorum

1|0
    0|0
  • Sevdiklerimin vesikalık fotografları ve tel tokaa :)

1|0
    0|0
  • Nufus cüzdanı, 2-3tl bozuk para,migros money kart.

1|0
    0|0
  • cüzdanımı unutmaktan korkan ben bir de içinden eksik etmeyeceğim bişi mi bulucam :) aman yarabbi!

1|0
    0|0
  • kartlar,kimlik,faturalar,fişler...

1|0
    0|0
  • paradan hariç;

nüfus cüzdanı..

akbil

müze kartım

vesikalık foto falan

1|0
    0|0