Kürtaj hakkında ne düşünüyorsunuz?

evet arkadaşlar kürtaj hakkında ne düşünüyorsunuz?kürtaj serbest olsun mu olmasın mı ?neden serbest olsun neden olmasın?açıklamasıyla beraber alalım cevapları

0|0
15|5

En İyi Kız Görüşü

• Serbest olmalı bu konuda 3.bi kişinin yasak koymasına gerek de yok hakkıda yok.. Sanki kadınlar çok severek isteyerek kürtaj oluyolar kendi çocuklarından vazgeçiyolar bundan kötü ne olabilirki ama bunun bazıları tarafından keyfi bişeymiş gibi gösterilmesi saçmalık.. Onlara göre sadece çocuk aldırmadır belki ama bi kadına göre öyle değildir.. Kendi sağlığın tehlikede çocuğundan vazgeçiyosun üstüne bazılarında tekrar çocuk sahip olamama gibi durumlarda oluyo.. Bi kadın bunlara rağmen bu kararı tek başına yada eşiyle veriyosa buna kimse karışamaz.. Çok nadir insanlarda vardır belki basit olarak görme oda onların bileceği iş sonuçta buna kimse karışamaz..

2|0
    0|0
    • Aşağıdaki yorumlarda dini açıdanda bakılmış.. Dini yönden yasak mı değil mi bilmiyorum ama dini yönden yasak diye de bunu yasaya koyamaz kimse herkesin günahı kendine insan bu vebali üstüne alabiliyosa millete ne.. Allah ile kulun arasına karışılmaz yasak koyamazsın..

Kızlar Ne Diyor 14

• Serbest olmalı..Burası sonuçta " demokratik, laik bir hukuk devleti " olduğuna göre (!) kürtajın serbest olup kadının insiyatifinde olması gerektiğini düşünüyorum.Herkesin günahı, sevabı kendine kime ne bundan? Başbakan yatak odasına girmesin bir zahmet.

3|1
    0|1
    • en iyi cevabımsın aklımdan geçenleri yazmışsın(:

• yukarda bir kızda kürtaja karşı fakat dinimizin kürtaja karşı olmadığını söylüyor sense dinimiz kürtaja karşı diyorsun?

• @waka herkes Müslüman olmak zorunda değil, bunu kafanız bassın...

@soran kimi diyorsun allasen? Dini öne sürerek bir yorumda bulunmadım.Sakat çocukları söyledim.

• serbest olmalı. burası demokratik,laik bir ülke.sanane milletin yatak odasından?!

0|0
    0|0
  • Haram "benim inancıma göre" ...

0|0
    0|0
  • Serbest olmali. Kadinin vucududur, kadinin kararidir.

Ancak kadin erkek herkes seks egitimi almali. Boylece istenmeyen hamilelikler ve kurtajlar en aza indirgenebilir.

0|0
    0|0
  • kürtaj ile ilgili zaten yasal haklar mevcut bu haklar çerçevesinde kimsenin kalkıpta bıdı bıdı yapmasına gerek yok kimsenin bacak arasıda kimseyi ilgilendirmez korunma yöntemleri konusunda halk bilinçlendirilir yasalar çerçevesinde de istenmeyen gebelikler ortadan kalkar döngü budur değişmez

0|0
    0|0
  • Bir şey düşünmüyorum.

0|0
    0|1
  • 0|1
    0|0
  • Aslında karışık bir durum..kürtajı yaptıranın medeni haline bakılıyor mu bakılmıyor mu bu önemli..

0|0
    0|0
  • hicbir korunma yontemi %100 garantisi vermez. rahim aldirmak haric. e bu durumda yasaklanmasi sacmalik.

0|0
    0|0
  • link

Nedenlerini sorumda okuyabilirsin.

0|0
    0|0
    • Ben de uzun bir cevap yazmıştım son kısmına kırılmadın umarım insanlar o gece ters gitmişti sana ben de olabilidğince dikkatli seçtim sözcükleri

• yok yorumları okumadım :)

• Kürtaj kalkmasın ama verdiğim sebeplerle kürtaja gidenleri doğru bulmuyorum.

• Bu bizim hakkimiz :)

0|1
    0|1
  • serbes olmasın bir çok korunma yöntemlerı varken neden ufacık cana kıyılsın ki

0|0
    0|0
    • Sakat çocukların doğma ihtimali de var, onlara acı çektirmek niye ki?

• öle olunca tabıkı mecburen alınacak ama bır cok ınsan cocuk sahıbı olamamaktan yakınırken kürtaja hayır ..!

• O da yasak malesef..Sakatsa sakat olsa dahi doğuracaksın yasaya göre..

• Serbest olmalı bence

0|0
    0|0
  • Mecburiyet varsa kürtaj işlemi uygulanmalı. Aksi takdirde haram

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Aptallık... Ben çocuk öldürme, cenini çıkarıp alma gibi konular yüzünden değil, düpedüz aptallık olarak görüyorum.

Yani bir kolda kangren ilerlerse ancak kolu kesmek gerekir. O süreye kadar bir şey yapmadıysan, önlemi almadıysan müstahaktır o kolun kesilmesi. Aptallıktır yani... Eğer sevişen adamlar korunmuyorsa, ki bin türlü korunma yolu var hap, prezervatif bilmem ne, bütün bunları es geçip "yanlışlıkla oldu" diyebiliyorlarsa ben onların aptal olduğunu düşünürüm.

Zaten böyle bir ana babanın çocuğu olacağıma hemen orada ana rahminde yok edilmek isterdim, öylesi o çocuk için daha iyi bence.

0|0
    0|0
    • hicbir korunma yontemi %100 garanti vermez.

• Tecavüz ve abzürt durumları araya karıştırmıyorum... %100 vermese bile %99(hadi %90 oluversin) veriyordur heralde. Kürtaj yasaklanmamalı ama ben kürtajı bireyin aptallığı ile paralel olduğunu düşünüyorum.

Başta dedim, karşı değilim, 2 aylık ceninin hayatını da sokmuyorum araya. Ama o kadar yöntemi geçip kürtaja kaldıysa kişi, cidden kafada bir takım sorunlar vardır.

• Cinayet, vahşeti vicdansızlık. Sanki o çocuğu baban sana verdi de harcama yetkisi sana aitmiş gibi isterdiğini yapamazsın. Dİnimizce insan öldürmek büyük günah olduğuna göre elbette buna serbest kalsın diyemem ancak Türkiye'nin gündemi bu değil. Daha büyük meseleler üzerinde tartışılmalı.

0|0
    3|0
    • Herkeste sakat çocuk büyütemez.Kişi " ben bakamam " diyorsa aldırılmalı.İlerde çocuk maddi, manevi çevresine yük olduğunu gördükçe daha büyük üzüntü duyacaktır.

• şimdi şöyle bir yanlış anlaşılma var ortada bir cinayet yok kürtaj yapılan kadının çocuğu daha fetüs yani insan olmaya başlamamış tıp buna izin veriyor fakat 1 aylıksa zaten kürtaj yapılmıyor cinayet yerine geciyor

• Canlı canlıdır arkadaşım. İster bir aylık, ister 10 aylık fark etmez ve dinimizin kesin hükmü vardır ve günahtır, insan öldürmek sayılır.

• bu soruda moda oldu, baydı yaa, sanki neyine yarıyacaksa.

0|0
    0|1
  • Karşı değilim.

0|0
    0|0
  • 10 hafta olayı duruyor hala biz sadece klavye eskitiyoruz konuşarak :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...