Kızlar bekarken mi hayatın tadını çıkarır evliyken mi ?

şimdi bana büyük teyzeler falan hep bu zamanlarında eğlen gez dolan evlenince imkan olmuyor diyorlar. ama evdekiler izin vermiyor evlenince kocanla yaparsın bilmem ne diyorlar

. ee eşimde izin vermezse yada işgüç nedeniyle fırsat bulamazsak? mesela ben türkiyeyi gezmek dolaşmak istiyorm akşamları hergün evde oturmak yerine sahile restorana yada cafelere gitmek istiyorum evlenince eşim otur boşver derse? ne zaman istediğim şeyleri yapabilicem

0|0
28|36

En İyi Erkek Görüşü

• şimdi kadının bulunduğu aile ve toplum yapısı bu durumda direk etkili, çoğu şeyin günah ve/veya namuzsuzluk olduğu mahalle baskısına tabi bir ortamda ki kız evliliğin kendisi için kurtuluş olduğuna inanır, zaten bu ortamda düşünceleri sığ kalmıştır, evlenip çocuk bakmak, evinin kadını olmak, pazar günleri sahilde çekirdek çitlemek hayali ve o an sahip olamadığı bir lükstür.

Bir de aşırı rahata bağlayanlar var, evlilk onlar için zamanı geldiğinde ve sadece gerekli maddi şartlar hazırsa, evlenilince sınıf atlanılacaksa gerekli gelir. Gene de genel manada evlilik onlar için ayak bağıdır. Ve çoğu 30 yaş altıdır.Takribi 30 olmuş bir kadın hormonal ve ruhsal olarak evlenmesi gerektiğini düşünür.

Son olarak ortalama değer yargıları olan, kendi içinde kapalılık tutarlılık gözlemlenebilen dünya görüşüne, namus ve ahlak kavramına tabikadınlar vardır. Seviyeli bir ilişki durumunda erkekte benzer vasıflara sahip olacağı için evlilik sadece düzeni ve hayata yeni ve farklı rutinler kazandırır. Bazı durumları kısarken bazı imkanları yaratır.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 35

• Her gün sahilde, restorana yada kafeye gidilmez. Haftada 3-4 çıkılır. Normali bu. Azıtmamak lazım gezecem diye de...

Ha, Türkiyeyi gezme konusunda...

Adamın işi var. 1 ay izni var, nereyi gezebilirsin ki o 1 ayda...

Benim gibi gelir elde etmek için çalışmasına gerek olmayan bir kocan olursa, gezmeyi de seviyorsa, alırsınız arabayı, gezersiniz kasaba kasaba sezon süresince, yılda 4-5 ay... ( Araba dizel olsun ha, yoksa çok masraf çıkarır! )

1|0
    0|0
    • hergün yazmadımki. ayrıca bende diyorum ya işten fırsat bulamazsak diye. e bu insanlar hangia ra geziyor şuraya gitin mi diyorsun evet buraya gittin mi evet. ne ara geziyorlar

• Hafta sonlarında, bayramlarda, tatillerde falan gidip 2-3 gün kalıp geliyorlar onlar. Gezdiklerinden de bişey anlamıyorlar merak etme :)

• Olur.

0|0
    0|0
  • türkiyedeki kızların hep evde kalma korkuları vardır ama buna rağmen bekarlığı severler.

0|0
    0|0
  • Sen de ona göre bir eş bulmalısın gezmeyi dolaşmayı seviyorsan gezmeyi dolaşmayı seven bir erkekle evlen ya da bir asker, polis gibi memleketin dört bir yanını gezen insanlarla evlen.

0|0
    0|0
  • evliyken cıkarır tabi. o güzel ve seksi vücudunu erkeğine verir gösterir sevişir bol bol. yoksa sadece kendisi görür mutsuz olur. kız göründükçe mutku olur. hata öpüşür

0|0
    2|0
  • Bende film gibi bir evlilik hayatı yaşamak istiyorum.

-Yemek yaparken müzik açıp arkadan sarılmak.

-Haftada bir dışarıda yemek.

-Beraber beşiktaş maçlarına gitmek

-Bir ay eve bile ugramamak.

-İlk gecede apartman dahip evin içini çiçek ve mumlarla doldurmak.

-Beraber Pes oynamak.

-Hakeme beraber küfür etmek sonra göz göze gelmek gülmek felan hayal iyidir iyi.

(Belki o şimdi hayatını yaşıyor başkalarıyla bende gelecek için çalışıyorum Where is Adalet ? )

0|0
    0|0
  • Aslında evliyken hayatın tadı çıkar, ancak gidip bir Yontulmamış odunla evlenmemeye dikkat edeceksin...! :-)

1|0
    0|0
  • kendine uygun bi koca bulursun inşallah. erkeklerde de var bu istek. bende akşamları dışarı çıkıp cafe çay bahçesi gibi yerlerde arkadaşlarla muhabbet etmek isterim ;) umarım kendime göre de bi eş bulabilirim :D

0|0
    0|0
  • Evlilikten ziyade iş hayatıyla alakalı. Bir işten çalışmaya başlayınca otomatik hayattan tad alma olayı yalan oluyo. Ben ünide ilk iki senemde deli gibi geziodum çevremdeki kız erkek tüm arklarımda. Ama hepimiz bi anda çalısalım dedik. Bütün olayımız bitti.Sabhtan akşama kadar iştesin; yorgun yorgun gezemiosunda. Ha evlisindir çalısmıosundur(bayan olarak) eşin işteyken gezer tozarsın o ayrı

0|0
    0|0
  • Gezmeyi seven bir adamla evlenmen lazım :)

0|0
    0|0
  • Tabiki bekarken özellikle erkekler için tek tavanca her zaman iyidir..

0|1
    0|0
  • sana nacizane tavsiyem ( evden izin vermedikleri için ) söz zamanı nişan zamanı ve evliliğin ilk ayları . bu aralar yaptığın en güzel günlerin olacak . sonra bütün hayatın cocuğuna adayacaksın

1|0
    0|0
  • bekarken sevgilinle veya kız arkadaşlarınla gezersin, ta ki evlenene kadar, evlenince kocanla gezer tozarsın ta ki bebeğin olana kadar. :)

0|0
    0|0
  • Hayatını olasılıklar üzerine kurma. Her gün tutturmazsan dışarı çıkmayı eşinin de hayır diyeceğini sanmam. Sen evlenmeyi bekle en hayırlısı eşinle birlikte yapman.

0|0
    0|0
  • Karşındaki kişiye bağlı hayatın tadını nasıl çıkarmak istiyosun sana göre hayatın tadı cafelerden gezmek yada şehirleri Ama belkide evlenince tercihin değişcek hayatın tadı çocuklarına bakmak olucak :)

0|0
    0|0
  • bekarken tadı evliylen canı cıkar hayatın

0|0
    0|0
  • Ben evlensem (hadi olmaz da :))

Karım aslında o zaman eğlenceye doyar :))

Ne konserler ne barlar ne mekanlar:)

Hayat arkadaşım değil mi heryerde benle olacak :)Birlikte eğlenemedikten sonra neden evleneyim

0|0
    0|0
  • eğer hayatında tadını çıkar anlamını daldan dala kon anlamında söylüyolarsa zaten evlenemezsin söyleyim:)eşinle gez çocuk geç düşünürsünüz en güzeli boşver...

0|0
    0|0
  • eşine bağlı.

0|0
    0|0
  • bekarken iyidir

0|0
    0|0
  • akıllı kızlar her ikisinde de :O)

0|0
    0|0
  • sen bana güven ver ,çıkarız gezeriz dolaşırız

0|0
    0|0
  • Sayısal oyna çıkarsa kocan yanından hiç ayrılmaz..Garantisi benden..

0|0
    0|0
  • Bekarkene :D

0|0
    0|0
  • sen evden kaçacak gibi gözüküyosun

0|0
    0|0
  • Bu devirde bekarken kavuruyorlar ortalığı evlilik kısıtlar modern afroditlerimizi

0|0
    0|0
  • kişiye göre değişir

0|0
    0|0
  • Evlenince akşamları pek dışarı çıkabilecegini zannetmiyorum :)

0|0
    0|0
  • kızlar evliyken erkekler bekarken

0|0
    0|0
  • ozmn ya kafa dengi birini bulcan yada evlenmicen zorla evlendirenmi var seni

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    5

Kızlar Ne Diyor 28

• her ikisininde yeri ayrı.Bekarlık sultanlık ama Kraliçe olmanın değeri daha farklı.Hayatın tadı mutlu bir evlilik ve çocuklardır hayatın en büyük anlamı senin çabalarınla yürümeyi ve konuşmayı öğrenen bir çocuk ve seni evinin hanımı olarak baş köşeye oturtan bir koca bence.Hayırlı bir evlilik Allahın kuluna vermiş olduğu bir armağandır İnşallah herkese nasip olur. Bekarlık çok eğlenceli hesapsız dönemlerimizden birisi ama bazen insan hesap vermeyi bile istiyor kıskanılmayı..düşünülmeyi.. güvenmeyi.. ve sevildiğini bilmeyi. Hayatı ortak yaşamayı birlikte aç birlikte tok gezmeyi istiyor.

1|0
    0|0
  • Önüne gelen bir hiyarla evlenmezsen, evlenecegin adami iyi secersen, geri kafali cimri birisi olmazsa, evlilik ne demek oldugunu, evlenecegi kiza baka bilecekse, saygiliysa sorun olmaz. Ama ILLE evlencem evde durmak istemiyom, hayatin tadini yasamak istiyorum dersen önüne gelen biriyle evlenirsen boku yiye bilirsin bebisim ;)

1|2
    0|0
  • En iyisi ünv. ailenin olduğu şehirden uzaklaşmak. Aileye ve şehre mesela benm babam kızım gitsene arkadaşlarınla gez dolaş git bir yere otur parka in cafeye git deyip duran biri ama bende evde takılıyorum salak gibi birde senn ki gibi izin vermeyenler var böyle durumlarda bekarlıkta birşeyler yapmak zor oluyor. Evlenmeyi düşündüğünün kişininde senin gibi isteklerinin olması lazım

2|1
    0|2
    • benim ünv. bitecek geçen gün iftara gidebilrmiyim dedim arkadaşlarla onada yok dediler:S

aslında sevgilim gezmeyi çok seviyor ama onunla mı evlenicem bakalım :D

• Neden bu kadar sıkıyolar ki ya :S aman bencede bul sen gezmeyi seven bi koca ohh rahat et :D

• Üniversitede yapabilirsin, aile biraz esniyor o zaman. Evlenince tekrar bu yaşına gelip bu şeyleri istemeyebilirsin, bu yüzden mücadele et, aileni ikna et, ısrar et. Gezmek en çok bekarken güzel. Evlendiğin insan da gezmeyi sevecek de senin gezmek istediğin yerlere seni götürecek de...ohoooooo çok beklersin.

0|0
    0|0
  • Ben şu an bekarım ve hayatımı yaşıyorum zaten. Hayat yaşamak derken aile baskısı yok,babamın bana sonsuz bir güveni var tabi arada sorun çıksada baskı falan yok üstümde. İstediğim zaman dışarı çıkıp gezerim,istedigim zaman evime arkadas getiririm.Ne istersem onu yapabiliyorum bu yüzden iyi hoş birşey bekarlık.

Eğer doğru adamla evlenirsem ozaman hayat daha bir hoş olur.

Sevdiğim adamla yaşamak,eglenmek,gezmek vs.

İyi olurdu :) yaklaşık bir 6-7 yıl sonra tabii :D

0|0
    0|0
  • Evlendiğinde hayatın tadını çıkarabilirsin ve anlayabilirsin ...doğru insanla tabii

0|0
    0|0
    • kocayla gezerken genelde oraya bakma buraya bakmayı kullanan adın olur

• Özgürlügünü seven birisi isen, bekarken hayatinin tadini cikarirsin. Ama gercekden sevdigin ve anlastigin birisi ile evlenirsen, kisa hayatinizin tadini cikarabilirsiniz. Sadece ' hayatinin tadini cikarmak ' nedemeye geliyor ? illa ' yasamak icin kacamak mi yapmak gerek ' ? illa özgür mü olmak gerek ? Bu tür sorulari kendine sormalisin ve ona göre ' hayatinin tadini cikarmak ' nedemek ise senin icin, ona göre yasamalisin.

0|0
    0|0
  • Senin kafadan bir esın olursa gezer dolaşır hem arkadas hem sevgili hem es olursunuz...

Önemli püf nokta odunla evlenmemek...

0|1
    0|0
  • Eşle ilgili bir durum bence.Eşin iyiyse evlenince de çıkarırsın hayatın tadını.Hem birlikte çıkarırsınız daha güzel olur ;) Ama tabi böyle değilse,o zaman hiç evlenmeseydim diyen çok ;)

0|0
    0|0
  • ya onları yapıcak bi eş bulucaksın kendine yada aile kurallarını çiğniceksin başka çaressi yok malesef bende de aynı durum var oyle bi eş umuyorum

0|0
    0|0
  • Evlenme sen de ;)

0|0
    0|0
  • aylık 3000 tl gelirin varsa kendinin hiç bekleme çık gez derim.Türkiye'yi dolaşmak kolay mı?zengin ve kafanın denginde şöyle birazda yakışıklı birini buluyosun ve evleniyorsun tamamdır :) bırak Türkiye'yi dünyayı bile gezdirir sana :)

0|0
    0|1
  • bence evlilik daha güzldir heralde sevdiğinle paylaşıyorsun herşeyi onlada gezersin ne olucak ki onu diyenler hep sevmedikleriyle evlenen insanlar bence yoksa aşk olduktan sonra evlilik çok güzeldir sanırım

0|1
    0|0
  • Bunları yaşayabileceğin, gezip tozmayı eğlenmeyi seven bir eş bulacaksın o zaman

0|0
    0|0
  • hayata senin gibi bakan biriyle evlenirsen problem olmaz. 'kocam izin vermez' nedir? o senin sahibin mi? kendine daha cok deger ver.

0|0
    0|0
  • kocayla gezilmez..oraya bakma şunu giyme falan filan..bekarken en iyisi gez...evlenince hapisdesin çünki.

0|0
    0|0
    • oraya buraya bakmayı genelde eşlerden kadınlar kullanır kocalar değil

• kocadan kocaya değişir

0|1
    0|0
  • ben her türlü istediğimi yaparım..

0|0
    0|0
  • imkanın varsa bekarken yapmanı tavsiye ederim..nasıl bir eşin olacak o henüz belli değil çünkü.

0|0
    0|0
    • sen bu konuda sıkıntıdasın :)

• ilişki içindesin ve böyle yorum yapmış birisi nerden bilebilir

• sen bütün yorumları okusan herkesin aynı fikirde , yani evlenince kocana göre değişir bu durum fikrinde birleştiğini görürdün,okuma özürlü beyin : D

mantıklı olanda bu,nasıl bir adamla evleneceği bellimi?

ayrıca ilişkimi irdelemekten vazgeç sen kendi erkeklerinin isteklerini karşılamaya devam et ?

• bekarlık sultanlıktır diye boşa dememişler:)

0|0
    0|0
    • Bekarlık sultanlıktır diye tutturmuş gidiyorsunuzda hangi sultan bulaşıkları yıkar yada temizlik yapar ?

Ancak çok zenginsen sultansın.

• ama evlendiğinde de bulaşık yıkayıp evi temizleyeceksin en azından özgür olursun.:)

• Bikez bence izin vermeyen bir eşle birlikte bile olmamalısın,kimsenin haytını kısıtlamaya hakkı yokk

0|0
    0|0
  • duruma göre değişir.

0|0
    0|0
  • Kişilik meselesi bu

0|0
    0|0
  • hayat tabiki bekarken daha rahattır ...

0|0
    0|0
  • doğru kişiyle isen evliyken..

0|0
    0|0
  • simdi bu teyzeler genelde genc kizlarin aklina karpuzkabugu dusmesin diye, sapitmasinlar diye boyle sozler verir. analar babalar da cok yapar bunu … cogu kiz bu yuzden evlendiginde "nah!" alir gerci, ama o baska konu tabiiki. pozitif bakalim olaya.

tabiiki bircok seyi esinle yasayacaksin, gezeceksin tozacaksin. ama bu esine de bagli elbette, gezmeyi tozmayi seven biriyle evlenmelisin :) hem gonuller bir olunca samanlik bisi olurdu ya hani ... size her yer balayi gibi gelecek severek evlenirsen :)

ama bisi soliim sana, bazi seylerin de yasi geciyor yani, her seyi yasinda yasayacaksin zamaninda tadacaksin. bar, cafe, disco, eglence 30 yasinda bambaska yasaniliyor 20 yasinda bambaska bir heyecandir. hevesini iyice al alabilecegin seyleden.

0|0
    0|0
  • valla bacım bana her yol paris.

0|0
    1|0
  • evlenince daha zor evin işiydi çocuktu derken hiç fırsat bulamazsın en iysi nişanlıyken gezin :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...