Erkek doktor olduğunu bile bile içeri girip, doktoru neden rencide edersin ki?

bugün eko, ekg, efor testi için kardıyoloji gittim. içeri girdim. genç bir erkek, gayet güleryüzlü, ilgili bir kardıyologtu. bilen bilir eko testi için üstünü çıkarırsın memenin etrafından ve üzerinden doopler cihazıyla fotoğraf alır. işini yaparken sohbet ettik. okuldan, derslerden vs. en ufak bir lakayıt hareketini görmedim. işini yaptı çıktım.

efor testine girdim. sonuçları göstermeye gidiyorum. kapıda beklerken içerden konuşma seslerini duydum. doktor o zaman kadın kardıyoloğa gidip sonuçları bana getirin dedi. kapı açıldı içeriden bir kadın ve 13-14 yaşlarında bir kız çocuğu çıktı.

içeri girdiğimde doktorun yüzü düşmüştü. şimdi düşünüyorum kapıda zaten isimden erkek doktor olduğu belli. niçin gidip o insanı rencide ediyorsunki. madem böyle bir takıntın var. hiç girme. o insana sapık muamelesi yapmaya hakkın var mı?

hiçbir şey diyemedim. sonuçları gösterdim. iyi günler dedim çıktım. cevap gelmedi. yani şimdi bile bile gidip o insanı niye rencide edersinki?

0|0
3|15

En İyi Erkek Görüşü

• Çünkü bütün testlerin termometre ve steteskop ile yapılabildiğini zanneden bir milletiz.

Soyun kelimesi sadece ayıpçı fıkralarda geçer ve sadece terbiyesiz insanlar buna güler. maalesef böyle öğretildik.

3|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• haklısın bide erkek jinekolog var dimi ona daha cesaret ister mesela ama sağlık oldumu erkek bayan doktor farketmez ben eczanede calısırken mesela iğne yaptıracakları zaman bayanlar utanırdı bi bayan varsa o yapsın derlerdi

1|0
    0|1
  • Doktorun ayıbı olmaz yahu. Onlar insanlara bir sosyal varlık oalrak bakmıyorlar zaten iş olarak bakıyorlar :)) Kimi insanların böyle gereksiz hassasiyetleri var. Ya kadın kardiyalog bulamazlarsa ne yapacakalr..

1|0
    1|1
    • insanlrın hayalarını edeplerini nasıl gereksz hassasiyet olarak nitelendirirsin... belkide yaslı bir doktor bekliyordu ve o an kızının yanında baska bir erkeğe acmaktan haya etti... elbett sağlık söz konusuysa ayıp olmaz ama bu çirkin tabir niye!

• kadın zaten durumunu acıklamıs doktor beyden rica etmiş doktor byde tamam raporlra bakarm demiş abrtlacak bir durum yok...

• bir insani sapik yerine koymanin abartilacak durumu yok evet. cok haklisin. senelerce tip okumus bir insanin erkek oldugunu bile bile gidip asagilamaya hakki var bu kadinin. kapida hayvan kadar erkek oldugu belliyken cok dogal bunlar.

• eğitim şart.

2|0
    1|1
  • umarım test sonuçların temizdir ve sağlığın yerindedir.. hastanın doktor seçme hakkı var .. isteyen kadın doktora, isteyen erkek doktora muayene olabilir ama dediğin gibi durduk yere doktora sapık muamelesi yapmak hoş olmayan bir davranış.. eğitim ve kültürle alakalı.. umarım zamanla daha iyiye giden bir toplum oluruz ..

0|0
    0|0
  • Bazıları da egolarını o şekilde tatmin ederler. Ne yaparsın işte...

Sonradanda " Gittim doktoru mors etti geldim. Bana işlemez kızım " ayaklarında böbürlenirler...

1|0
    1|2
  • Doktorların hasta

hastaların doktor seçme hakkı vardır

sebep önemsizdir.

Ancak her daim ön koşulumuz saygı

1|0
    0|1
    • o zaman erkek secmesin. kapida yaziyor. randevu alirken yaziyor. takildigim yeri yanlis anliyorsunuz.

• herkesin okudugunu anlayacak idrake sahip oldugunu nereden çıkardın

• anlaşılan sen de bozulmuşsun !

1|0
    0|1
    • bozuldum evet. gayet kibar beyefendi bir insandi. haketmedi.

• Türkiye de yaşadığını bi an da olsa unutmuşsun. Ben normal karşılıyorum bu tarz şeyleri artık ve gülüp geçiyorum.

1|0
    2|1
  • Manyak cok beyin bedava !

2|0
    1|1
  • geçmiş olsun ama sağlıkta utanma olmaz.

1|0
    0|1
  • tedavi olmak için geliyor böle bişi yapmaya hakkı yok

1|0
    1|1
  • Cahil olduğu için.

1|0
    1|1
  • Sen ekonu yapmıştın. Onlar egosunu

1|0
    1|1
  • KAHLO2

senin doktorun olmayı isterdim :D

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• arkdslar bu kadr acımasz olmayın kadın yanında kızı varken genc bir doktora acmaktan haya etmiş olamaz mı.. tamam sağlık ama haya içten gelir... engel olamaz..

0|0
    4|1
    • o zaman kız dışarda bekler o kadın gider muayenesini olur çıkar.ya da mu7ayene olacak kişi kızsa zaten küçük olduğu için böyle bi tatsızlığa gerek yok.kahlo nun dediği gibi zaten kapıda doktorun adı yazıyo.hatta öncesinde doktor seçme gibi bi hakkı var.özellikle bayan doktor istesin o da

• ya arkds iyi bir doktor olduğunu duymudtur.. önmli olan rapor değil mi..doktor nazikçe kabul etmş işte ne diye insanlrn terchlei abrtlyr..

• raporunu goturur o zaman. girip bunu soylemez. haya, edep budur. insanlara sapik muamelesi yapmak size gore haya, edepse. ben o edebi almayayim. ok.

• sapık muamelesi yapılıyor malesef ...ne insanlar var kadın doktor bulamayınca erkeğe gitmiyor öyle gebermeyi bekliyor ..vay sapık vay orasını burasını ellicek çok var onlardan özellikle kadın doğumcular da yaşanıyor zihniyet ilginç

0|0
    2|1
  • belki sonuçlara bakıp bakmayacağını sormak için girdiler.

0|0
    0|1
Yükleniyor...