Kapat

Kavga etmeyi öğrenmek istiyorum?

Dövüş kurslarına gitsem olur mu? Yoksa bir iki kere dayak yedikten sonra mı öğrenirim? Boyum da kısa 1.60
Güçlü olmak için uzun olmak şart mı?

Güncellemeler:
Bir şey daha soracağım. En ufak bir darbe alsam canım çok yanıyor. Bunun sebebi kassız vücuda sahip olmam mı? Kavgaya karışırken canım çok yanar mı? Sizinde canınız çok yanıyor mu? Zamanla alışıyor mu? Lütfen bunları da cevaplayın.

0|0
5|17

En İyi Erkek Görüşü

• Güçlü olman için uzun olma şartı gibi bir şey yok. Çünkü sokak kavgalarında öyle boks ya da karete de olduğu gibi kurallı bir dövüş olmuyor, dövüşün içinde bazen yumruk sallıcaksın bazen boğuşacaksın bazen gelen darbeleri savunacaksın.. vs bir çok kuralsız bodozlama dalacaksın. Bazı anlarda boy acantajken bazı anlarda dezavanjat olabiliyor. Ama bana göre kesinlikle öncelikli olarak kas gücüne dayalı, sonrasında ise zekaya bağlı iyi bir sokak dövüşü yapabilmen için.

Bir kızın vücut yapısı erkeklerinki gibi kaslı ve sert değildir. Biraz da bünyenin etkisi var bunda. Bazı kızlar vardır ki gayet sıkı kaslı bir altyapısı olabiliyor, biraz da kas ve dövüş sanatlarında çalıştıklarında erkeklere yakın bir performansı olabiliyor en azından kızlara karşı çok güçlü olabiliyor. Ufak darbelerde canın çok yanıyorsa bence bünyan çok dayanıklı olmaya bilir istersen kavga etme olayını bir daha düşün..

1|0
    0|0
    • ya kapının koluna çarpsam bile canım nasıl yanıyor anlatamam. En azından bir kavga etmesini öğrensem özgüvenim gelir korkak olmam diye düşünüyorum. kas yapsam o acımalar gitmez mi? Bu arada çok güzel bilgilendirmişsin teşekkür ederim:)

• Başaramama olayı yukarda bahsettiğim gibi, bünye yani anatomik yapılarına biraz ters gelmeleri yani her spor dalının biraz sert bir evresi oluyor vu burada dayanıklılık ön plana çıkıyor artık.
      Bir yerini morartma, inciltme tabiki var :) Sonuçta bulaşık yıkamaktan farklı :) Bunlar olacak ki deneyim kazanılsın, bünye alışsın.. vs

Teşekkürler bu arada eig için :)

• acı çekmeden güzellik olmuyor yani :)) ben de çok teşekkür ederim :)

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 16

• Tekvando kursuna yazil

0|0
    0|0
    • o çok spor gibi geliyor bana ya?

• Kavga iyi birşey değil etme boşver. Soruna gelirsek evet ede ede yiye yiye öğrenirsin eğitim almadıysan.

0|0
    0|0
  • evet beyin veya kaslar darbe aldıkca tecrübe kazanır gibi bir alışma söz konusu eğer gerçekten agız burun dalayım diyorsan whing chun tavsiye ederim zaten antremanlarda dayak yemeğide öğreniyorsun bazen dudagın patlayabilir ya da morluklar olabilir ama gecici durum

0|0
    0|0
  • öncelikle sokakta ettiğin kavgayla musabakada veya salonda ettiğin kavga bir değildir haberin olsun ama dövüş sporlarını yapman yinede sana fayda sağlıyıcaktır.

Muay Thai öneririm, sokak dövüşü gibi (tekme, yumruk, diz, dirsek) herşey var. Bu arada güçlü olmak için uzun boylu olmak şart değil. Ben 1.73'üm kendimden uzun kaç kişiyi bayılttım :D

0|0
    0|0
    • muay thai de sizden öğrendim önerdiler aşağıda da bana. ben de onda karar kıldım galiba :)

• Kick boks yap

0|0
    0|0
    • ona benzer bir spor önerlerdiler o da iyimiş galiba. ama kick noksu ben de hep düşünmüştüm

• aikido kursuna gidebilirsin ya da tai chi

0|0
    0|0
    • bu isimler de hep çince gibi geliyor kulağa. hep çekikler mi bulmuş bu dövüş sanatlarını :))

• sanırım ama aikido güzeldir tavsiye ederim

• Boks sağlam olursun sağlam dövüşürsün 😉

0|0
    0|0
  • Bir bayana yaksmaz kauga falan ama boyla alakasi yok hizli darbelerle cok iy doversn

0|0
    0|0
    • yakışmazda öğrenmek şart oldu işte, teşekkürler

• bak bu da 160 lık adam:

http:// www. youtube. com/watch? v=RFPsvF3UOdo

(boşlukları sil)

0|0
    0|0
  • Muay Thai yap dayanıklılık katar sana. Tuttuğun kemiği eklemi kırarsın :)

0|0
    0|0
    • neymiş bu ya bri daha övdü bunu =)

• İstanbul'da her yerde var mıdır bunun kursu?

• Tabi ki var hatta bizim buradakilerden çok daha profesyonel olduklarını düşünüyorum biraz araştırırsan bulabilirsin :)

• Kimle kavga ediceksin

0|0
    0|0
    • çirkef kızlara anladığı dilden cevap vermenin zamanı geldi onlarla

• yani şunu demek istedim. ben kursa gitsem dövüş öğrensem. dövüşü bilmeyen bir erkeği alt edebilir miyim?

• Biraz zaman alması lazım bir erkeği dövmen için süt cocuklarını döversin ama :)

• kurslara git öğrenirsin boy önemli değil okdar

0|0
    0|0
  • acı yok rockyy :d

0|0
    0|0
    • :)))

• bence kavga etme. onların seviyesine inmek sana yakışmaz. yinede illa dövücem dersen siz kızların dövüşlerinde önemli olan ayağı yere sağlam basmakta. ilk düşen dayağı yiyor yani. sağlam dur düşme sonra yapış saça :d

• Ben sana ucretsiz vereyim kurs disk alicaksin hem

0|0
    0|0
  • dayak yiye yiye öğrenirsin

0|0
    0|0
  • muay thai, kickbox ikisinden biri muay thai daha gelişmişi tabi ortalığı dağıtırsın

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• aslında kısalar daha avantajlıdır kavgada :) boksa git çok yararlı

0|0
    0|0
    • hadi ya ciddi misin? ama güç meselesine gelince boylu iri kemikli olmak yeterli değil mi?

• Ne demek istediğimi anladınmı vücudunu iyi kullanabilen birisi bir adım öndedir kısa boylu olupda ne narin insanlar var ya da uzun boylu olupda ama kısa insanlar dövüş sporlarında daha başarılı olur çünkü kısa insanlarda refleksler daha cabuk gelişir daha seri olur

• Uzun boylunun kısa boylunu avantajları vardır kullanmasını bilirse

• cat fight var dediler geldik :D

0|0
    0|0
  • Ablandan öğren şimdi:D

0|0
    0|0
    • Dövüş kurslarına gidebilirsin ama iyisini bulmalısın. Araştırmalısın. Birde kemdini savunmayı öğrenmek için kursa gitmen şart değil. Boy ve güç hiç önemli değil. Önemli olan duruştur. Kavga etmek için bir amacın olmalıdır. Gereksiz yere kavga edilmez. Sadice kendini savunmak içşn olmalıdır. Sana saldırırsa tabikide karşılık vericeksin. Altında kalınmaz. Kavga ederken vurucağın yeri bilmelisin. En önemlisi budur. Tek hamleyle karşındakini indirebilirsin.

• oo sen baya tecrübelisin galiba?:) peki tek yumrukla indirmek olayı var ya. Allah korusun öldürme gibi bir şey olur mu? öyle bir şey başıma gelsin istemem

• Olur. Dikkatli olmak gerek. Mesela birinin gözüne vurursan çıkabilir:D

• Muay thai ve ya kickbox yap, erkeklere bile ayaklarını öptürürsün.

0|0
    0|0
    • hahah o nasıl bir yorumdur :) teşekkür ederim sen yapıo musun? =)

• kick boksa git

0|0
    0|0
Yükleniyor...