13 yıl önce bugün,11 ağustos 1999

13 yıl önce bugün ay tutulması olacaktı o zamanlar orta okul zamanlarım vede köydeyim güneş tutulmasının ne olduğunu bilmiyorum bile,merakla güneş tutulmasını beklerken babaannemle yengemin aralarında bu güneş tutulması hiç iyi bişi değil hayırlısı diye konuştuğunu duydum ve hemen lafa atladım ne olucakmışki dedim,yengem bakalım sel mi olur kasırgamı olur depremmi olur Allah'tan hayırlısı dedi,ben birazca ukala bi şekilde ya bırakın bu batıl inançları demiştim belkide hayatta çok fazla güvenip söylediğimin ve ardından pişman olduğum bir laf idi,

güzdüz kırık camı mumum isiyle simsiyah yapıp güneş tutulmasını izledim,tam güneş tutulması olurken hava akşam üzeri gibi karardı gökte 3 yıldız belirmişti en parlaklarından akşam karanlığında ilk çıkanlar,haberlerde güneşe çıplak gözle bakıp kör olanların sayısı oldukça yüksekti,yurt dışından ülkemize sırf güneş tutulmasını izlemek için turistlerin geldiğini hatırlıyorum

çok geçmeden 17 ağustos 1999 da gece yarısı (amcamlarda köyde kalıyorum)uyurken yatağımdan kaldırılıp kalk evler yıkılacakmış denildi bende şakamı yapıyorsunuz diyerek kalktım hiç bişi duymamışım kalkıp evin dışını çıktığımda gerçek olduğunu anladım zonguldak ilinde pek etkili olmamıştı ama o gece adapazarında izmitte ve bir çok ilde bir çok insan hayatını yitirdi kimisi annesini babasını kaybetti kimi evladını kimi eşini kimi çocuğunu hepsine allah rahmet eylesin diyorum

siz 14 yıl önce bugün ve 1 hafta sonra yani 17 ağustosta neler yaşadınır biraz paylaşabilirmisiniz?

0|0
5|4

En İyi Kız Görüşü

• bende ck ıyı hatırlıyorum 9 yasındaydım abımle fot.makınası fılımlerınden hazırlamıstık butun mahalledekı arkadaslarımızla ızledık aradan kısa bı zaman gectı telefon caldı teyzemdı deprem olmus dedı anneme bende yarı uyur bı selıde anneme baktım annem teyzen aradı deprem olmus dedı bende teyzen ölmus dedı anladım bı an yataktan cıktım sonra komsular kaıyı caldı dısarı cıktık sabaha kadar komsumuz yusuf dedenın el radyosu ıle haberlerı dınledık sabah eve gırdık haberlerde ahh o gun ne aglamıstım habelrde golcugu ızledık o afet bolgelerını ne canlar yandı allah hepsını ganı ganı rahmet eylesın hala tuglerım dıken dıken

0|0
    0|0
    • günlerce telefonlar calısmadı elektrikler gitti hep televizyonlarda yıkılan evlerin goruntulerı olu sayısı hergun her dakıka gectıkce artıyordu ne gunlerdı

• maalesef bu soruyu sormamın bır anlamının oladıgını soyleyenler bıle var ınsan en azından bı anısını paylasır ne bılıyım bısı der sankı buraya her bısı yazan kız tavlamak ıcın yazıyor ne sığ insanlar var yaw

• herkesın dusncesıne saygı duyuyorum ben ama ısmını hatırlamasamda yasadıklarını cok ıyı hatırladıgım ınsanlar gordum cocugun bırıısı kac gun babasının cıkması ıcın umutla bekleemıstı aglamıstı da ve babası cıkmıstıda sagydıda babasını ve sag oldugunu gorunce sevınc goz yaslarını hıc unutmam mesela

Kızlar Ne Diyor 4

Erkekler Ne Diyor 4

• Bence bu gün sorman anlam ve önem taşımıyor ... Ben depremden sonra gebzeye gittim hala rüyalarımda van depremini haiti depremini gördüm hala hepsi gözümün önünde... Allahım sen bizi şerrinden koru...

0|0
    0|0
  • çocuktum

0|0
    0|0
  • Duygusal Takılmak Kızları Etkiler Ama Çok Kötüydü O Günler,Gitsin Birdaha Gelmesin...

0|0
    0|2
  • sarhoştum hatırlamıyorum

0|0
    0|0
Yükleniyor...