Kick boks kendini savunmak için iyi bir seçim midir?

Gençlik öncelikle merhaba. Fitness ve yüzmeyle uğraşıyorum. Fitness yerine kick boks a başlamayı düşünüyorum. Herhangi bir kavga da karşımdakinin kilosu önemsiz olacak şekilde çok rahat savunmam lazım ve de tabiki biraz kaşımam lazım. Bundan dolayı kavgacı zannetmeyin bir durumdan dolayı böyle soyluyorum. Sizce bu gerekçelerimi karşılamak için uygun bir spor mu? Kick boks la uğraşan ve bana önerisi tavsiyesi olan var mı? Yardımcı olursanız çok sevinirim

0|0
3|48

En İyi Erkek Görüşü

• Aikido öneririm. siyah kemere kadar gelip iş sebebiyle geçici olarak bıraktım. 65 yaşında bile olan bir insanın yapavileceği bir savaş sanatı. Bak spor demiyorum. Karşındaki insanın kalıbı önemli değildir. Onun enerjisini ona karşı kullanırsın. Bayanlar aikido da daha başarılıdırlar erkeklere göre sebebi daha esnek olmalarındandır. 3 - 5 aylık kursla birşeyler öğrenirim mantığıyla gidersen hüsrana uğrarsın. Harakatler sık tekrarlarla mükemmelliğe ulaşır. Hareketi tam yapabiliyorsan karşındaki nekadar kuvvetli olsada kurtulamaz. Güçlü oyunu bozar lafı burada gecerli degildir. Aikidoturkey. net isimli domain bana ait yakında bir egitim sitesi yapacam internete insallah. Videolar ve yazılar hazır. Gerçek anlamda aikido eğitimi sşyah kemerde başlar. Biraz sabır işidir ama beynini kullanarak dövüşdüğün için çok zevklidir. Videolarını izle ve arastir derim. Japon samurayların silahsız savas tekniklerini içerir. Genelde kafes dövüşlerinde kullanılabilir, sna saldıran adamı paket yapıp kelepçeyi vurabilirsin. Ama tüm teknikleri uygularsan adamın röntgen masraflarını ve mahkeme masraflarını karşılamak sana baya sıkıntı yaratır. Tek basit bir hareketle kolunu 3 yerden kırabilirsin. Ben olsam sokakda kullanmam. Hayatım tehlikeye girmedikçe.

0|0
    0|0
    • Ömür boyu yapabileceğin bir spordur. Diğer dallardan aikidoya geçen sporcu çoktur. Tekvandoyu 50 yaşında zor yaparsın ama aikidoyu kolay. Tekniktir çünkü.

• aynen çok doğru söylemişsin aikido karşındakinin enerjisini ona karşı kullanmaktır

Erkekler Ne Diyor 47

• Evet 2-3 yıl kick boks yaparsan sokaktaki 3-4 kızı ayni anda dovrsin ve bazı erkekleri de alirsin yani ;) kavgayı çok seven biri olarak söylüyorum tecrübelerin var

1|1
    0|0
  • sokak savunmasında kravmaga kesinlilkle buna git
    hem kısa sürede öğrenilebiliyo hem uygulaması kolay

1|0
    0|0
  • öncelikle kick box bir saldırı sporudur. savunma sporu olarak aikido yu öneririm ikisinide zamanında icra eden biri olarak söylüyorum aikido dediklerine bakarak senin için daha uygun gibi sanki

1|1
    0|0
  • www.uzmantv.com/kimler-kung-fu-wing-tsun-yapabilir

Wing Tsun
    kadın bir rahibenin geliştirdiği savunma sanatıdır güce ve ağırlıga bağlı değildir

1|0
    0|0
  • kadinlar icin tekvando oneririm mantikli olmak lazim siz sokakta yumruk atarsaniz eliniz kirilir kavgaya devam edemezssiniz en guclu oldugunuz yer ile yani tekme ile baslayin

1|0
    0|0
  • Spor konusunda en iyi seçim

1|0
    0|0
  • Kick boksu tam anlamıyla yapacaksan o güzel burnunu feda etmen gerekir. benden demesi.

1|0
    0|0
  • Tek yumrukla indirmek istiyorsan tam adresindesin :)

1|0
    0|0
  • Bende fitness ve yüzme lyle uğraşyorm bir ara kickboxta yapıcm da biraz vücudmu sağlamlaştrcm ondn sonra kickboxla devm bnce güzel bir spor savunmak içn yanlz kickboxda savunmadn çok saldırı var % 60 saldırı % 40 savunma gbi ben seviyorm :)

1|0
    0|0
  • dünyadaki en iyi savunmayı söyliyeyimmi sana?

1|0
    0|0
  • Wing Chun daha iyidir sadece savunma istiyorsan. Kick Boks , Boks, Muay Thai Taek won do gibi sporlar saldırı ağırlıklı lisanslı sporcuyum.

1|0
    0|0
  • 5-6 ayda ustalasabilecegin bir spor dali. Diger dallarda 2-3 sene calissan bile ogrenecek bir dunya sey vardir. İdare eder seni kick boks..

1|0
    0|1
  • Kesinlikle ise yarar ;)

0|0
    0|0
  • @snowww kardeş haklı kick box saldırı için daha uygun ayrıca sokakta boks kick box vs kullanarak karşı tarafa müdahelede bulunmak ateşli silah kullanılmış gibi değerlendirilir yargıda, aikidonun zaafları olan bir savunma sporu olduğu kanıtlanmıştır. judoyu tavsiye ederim ama eğitimlerde yakın temas gerektirdiğinden taciz edilebilirsin. biber gazı taşı bence :D

0|0
    0|0
    • karşındaki kişi profosyönel güreşçi değilse aikido uygun bir spordur bence kanka güreşçilere karşı senseilerin bile yenildiğine tanık oldum. olasılık dengesi kurarsak bence judo da yapmasın güreş yapsın :D

• @snowww olabilir :D :D direk bıçak taşısın ya daha öğrenicek de adamı dövecek de uzun iş :D

• Hahah :D aynen bıçak mantıklı :D

• evet iyi bir savunma sporudur

0|0
    0|0
  • Boks ve Kick boks yapmış biri olarak söylüyorum birini öyle indirebilmen için cok calısman lazım derim ama sana tavsiyem wing tsun (wing çun) kick boks kas ister güçlü yumruk ve tekme için ama bu spor dalı kas yerine hız ister ustalaşırsan kız veya erkek rakibini saniyeler içinde alt edersin hatta 2-3 kişiyi aynı anda kafa tutarsın :)

0|0
    0|0
  • hsngi sporu yaparsan yap iş sende bitiyor. Ne kadar disiplinli yaparsan okadar çabuk ve ço işine yarar. Bu yüzden ille kickboks yapmana gerek yok. Ben taekwondocuyum ama muay thai daha iyi derim.

0|0
    0|0
    • Tekvandoyu oldum olası sevmem. Buyuk ihtimal kick boksa başlayacağım. Teşekkürler

• aslında taekwondo da güzel bir spor. Esneklik kazanmak için bire bir

• kick box yaptım daha önce adamı tek yumrukla yere serebilirsin ama seni sakinleştirdiği için kick box kavgayı sen başlatmazsın karşıdaki başlatırsa ancaki dövüşürken bile sakinliğini koruyor olursun en azından bende böyleydi

0|0
    0|0
    • bu arada budakaido veya wushu da önerebilirim özellikle wushu çünkü en kapsamlısı o

• daha iyileride var

0|0
    0|0
  • Kickbox, muay thai, kung fu, karete, teakwondo vs bunlar atack dövüş sanatlarıdır yani saldırı tarzı ama wing chun ve aikido savunma içindir, daha doğrusu wing chun hem saldırı hem savunma ama aikoda tamamen savunma sanatı

0|0
    0|0
  • Aikido ve kick boks en uygun seçimler olur ;)

0|0
    0|0
  • ağzının ortasına tüm gücüyle yumruk attımı nasıl karşı duracaksın cüsse , kilo ve kas çok önemli gerisi boş.

0|0
    0|0
  • yes güzel bir savunma sporu bence

0|0
    0|0
  • Kick Boks değil muay thai bu işlerin başı dır ve kendi kilonun üstündeki ler ile de dövüşebilmeni sağlar

0|0
    0|0
  • Bence Boks daha etkili

0|0
    0|0
    • Boks ve kick boks arasında ne fark olduğu konusunda hiçbir fikrim yok, biraz daha ayrıntılı anlatır mısın?

• Boksta sadece yumrukları konuşturursun,
      Kick Boks ta bacakalarda çalışır.
      Ama her iki sporu dikkate aldığında indirici darbelerin %80 i yumrukladır.
      Sokakta bacaklar çok etkili olmaz, mini giymediysen tabiki:))

• Teakwondo savunma için en iyisidir bence :)

0|0
    0|0
  • sokak dovüşü gibi bir şey istiyorsan wing chun derim :) ama antremanlarda yumruk yemeye hazır ol :D

0|0
    0|0
  • geçen yolda bir kızı taciz ettim fena benzetti beni. nefes aldırmadı. meğer kick boks ile uğraşıyormuş.. beni döverken kulağıma fısıldadı.. yani sen de git kursa bence.. işe yarıyor... erkekleri sıraya dizersin

0|0
    0|1
  • Aikido eniyi savunma sanatı bence kilo önemsiz :D

0|0
    0|0
  • Muay Thai yap o daha etkili ben yapıyorum onu çok memnunum :)

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    17

Kızlar Ne Diyor 3

• Judo öneriyorum sana.. Judo + Yüzme. Balla kaymak gibidir.

1|0
    0|0
  • Bir kadının çenesine karşı koyabilecek bir savunma sanatı, bir silah henüz icat edilmedi :)))

1|1
    0|0
  • Kickboks iyidir ama full kontaktı seçmelisin

0|0
    0|0
Yükleniyor...