Usain Bolt doping mi yaptı?

Evet arkadaşlar eğer eski efsane atlet Carl Lewis in bu lafını duyan varsa düşüncelerinizi bekliyorum.

Usain Bolt doping mi yaptı?

Sizi biraz bilgilendireyim carl lewis usain bolt daha önce 10.3 koşarken 1 senede nasıl olurda 9.65e iner demişti bir de şunu söyliyeyim bazılarımız usain boltu kıskandığı için söylediğini düşünebilir ama daha önce carl lewisin ezeli rakibi Ben Johnson (jameika asıllı kanadalı sprinter) carl lweisi geçip dünya rakoru kırmıl Carl lewis ben johnsonun doping aldığını söylemişti bütün dünya senden iyi diye onu kıskanıyorsun deyip yu lamışlardı ama sonra adamın haklı olduğunu anladılar sonra n mi oldu ben johsunn madalyasını allıp 5 yıl atletizm sporunu yapmaktan men ettiler

0|0
9|24

En İyi Erkek Görüşü

• bence hepsinde doping var... hiçbirine güvenmiyorum

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• Abi olur mu öyle şey ya. Hepsimi doping aldı. Aralarnda uçurum fark war sanki. Sadece çok başarıli we gerçek anlamda hırslı. Adam hobi olarakta sürekli rakipli oyunları seciyor. Sürekli kenedeni yarış halnde hissedyor. Ayrıca ciddi anlamda denetlemeler yapılyor artık. Daha saygın bi iddiada bulunulmuş olsa onada test yaparlar. Ama ynede belli olmaz tabi. Daha önce bi kadn atletin belgeslni izlemştm baştan sona yaptığna kmse inanmazken kendsi itiraf etmşti.

0|0
    0|0
  • olablr

0|0
    0|0
  • İnanmıyorum hadi diyelim Bolt aldı Blake de mi aldı.adamlar ömürlerini adıyolar olimpiyata yapmayın etmeyin..

0|0
    0|0
  • iide bakılıyo zaten alıp almadıklarına

0|1
    0|0
  • aralarında saniye değil salise farkı var çoğunun, diğer sporcularda iyi koştular. bence bold çok hırslı bir insan bu yüzden daha başarılı oluyor

0|1
    0|0
  • yinemi basladı bu doping mevzuları

0|0
    0|0
  • bolt yeni duydum

0|0
    0|0
  • usain bolt

0|0
    0|0
  • Usain Bolt Musluman mı

0|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 23

• Doping belki enerjinin ve gücün daha uzun süreli tüketilmesine yardımcı olabilir ama doping hızı arttırabilir mi?

Bence Bolt dünyaya yeni rekorlar armağan etmeye devam edecek... Siz dopingi tartırşmaya devam edin...

1|0
    0|1
    • doping seni bir anlık güçlendirirde hızlandırırda dayanıklı da yapar öyle olsa serbest olurdu

• usain bolt mudur ne boktur kesin bişeyler yapıyolar ona. herif beygirden hızlı koşuyo lan ne o öyle. yeni hormon geliştirmişlerdir doping falan. görülmüyodur. herşeyi yaparlar bunlar.

0|1
    0|1
  • Usain bolt zaten bu koştugu dereceden daha iyisini yapabilecek durumda.. Ama her kırdıgı rekor icin ayrı para, şan, şöhret kazandıgı icin büyük patlamayı yapmıyor henüz. Her yıl bir öncekinden daha iyi kosuyor. Ve bir dahaki olimpiyatlarda cok daha cılgın bir rekor görecegimizi düsünüyorum. Ayrıca Bolt un kariyerini incelerseniz nasıl hırslı oldugunu nasıl calıstıgını ve buralara gelmeden önce ne mücadeleler kaybettigini görüceksiniz.. Bu adam kaybede kaybede buralara geldi. Hırsı fizigi onu cok daha ilerilere götürücek... Bu kadar gözler üzerindeyken doping yapmak intihar demek

0|0
    0|0
    • adam daha önce haklı çıktı ama

• bilmıyorum ama milletin gözünün önünde böle bi cılgınlık yaptıysa kariyeri biter.. ve bunu haketmiş olur

• onu yakında göreceğiz umarım yapmamıştır

• öyle birşey olsa kan alırlar. kötü manada değil kontrol amaçlı :)

0|4
    0|1
  • işin arka planını kimse bilmez cünkü dopingi silen maddeyi bile silen kimyasal var o yüzden eger tahlil temizse adam da temizdir gerisi hikaye

0|0
    0|0
    • bazı özel kimyasallar var ama anlayamassın dopingli olup olmadığını

• Usain Bolt yarışın sonunda bilerek yavaşlıyor, bence her yarışta yeni bir rekor kırmak için yavaşlıyor kariyerini bitireceği zaman da bu süreyi daha aşağıya çekip bırakacak.

0|0
    0|0
    • çok saçma çünk son kariyerinde yaşllı olcak yaşlıykende hızlı koşamaz

• yarış öncesi ve sonrası testler yapılıyor zaten bunlar eskidendi şimdi anında öğreniyorlar ama kim bilebilir ki?

0|0
    0|0
  • O zaman diğer atletler 9.70 e yakın koşmaya nasıl başladılar?Herkes mi doping?Doping kontrolü denen birşey var ayrıca.

0|1
    0|0
    • koşamayan atletlerde var ama sen hep en iyi atletleri izlediğin için bilmiyorsun ilk elemelere bak 10.6 10.7 lik dereceler vat her atletin 10 saniyenin altına inebileceğinimi sanıyorsun

• E tamam, bak işte sen de dediğini yanlışladın

• ama doping alarak da oralaraa gelen var

• Bolt'un fan sayfasını takip ediyorum uzun zamandır sürekli çalışıyor paylaşımlarda bulunuyordu, Bence doping değil Allah'ın verdiği yeteneğin çalışma ve disiplinle zirve yapması..

0|0
    0|0
  • eğer usein bolt amerikalı olsaydı senin bu soruyu sormak aklına gelmicekti mesela

0|0
    0|0
  • yok la o insan değil :D

0|0
    0|0
  • o riski göze alacagını zannetmıyorum dunya yıldızı bu kadar basıt ve kucuk bı sekılde kendını harcamaz ...

0|0
    0|1
  • bolt biraz tembelliğinden 10.3 koşuyodu bence.

0|0
    0|0
  • Hayır gidicem boltu felan ezip gelicem o olucak :D Ama imkanlar el vermiyor işte :P

0|1
    0|1
  • her yarış sonunda şampiyonlar doping testine giriyor.

0|0
    0|0
  • meyve veren ağacı taşlarlar dostum bırak vıdı vıdı etsinler adam takmıyo bile

0|0
    0|0
  • Usain Bolt :Uçan Adam

0|0
    0|0
  • kesinlikle hayır :) bir dizi testten geçiyor sporcular bunu düşünmez bile :)

0|0
    0|0
    • O zaman niye her olimpiyattat dopingli atletler çıkıyor mesela bir biskletçi atina oliöpiyatlarında doping kullandı 3 gün önce yakalandı haberlerde gördüm

• bahsettiğimiz Usain Bolt adam 2008 damgasını vurdu :)aynı şekilde 2012 sonuçta hem başlamadan hemde koştuktan sonra testlerden geçiyor

• bazı özel dopingler var ama anlaşılması zor oluyor

• Usain Bolt insan değil mübarek sürat motoru .Ama çalışınca olur ya doping değildir sanmam

0|0
    0|0
    • carl lewis daha önce haklı çıkmıştı ama

• Doğrudur.Ama adam koşuyor be abi.

Benimde birşey garibime gitti.Bolt yarışın başında geride kalıyor sonradan yarışmacıları geçerek rekorlar kırıyor.Onu nasıl yapıyor bende anlamadım.

• sn açıklayayım onu bende merak edip araştırdım uzun boylu atletlerin avatajı vardır koşarken ama çıkılta değil çıkış esnasın atletler ufak ufak adımlar atıp sonra adımlarını uzatıtırlar çünkü yerdeyken adımlarını uzun atamazlar bu durumda kısa boylu atletler avantajlıdır(çünkü bacakları kıssadır) usain boltun boyuda 196 olduğuna göre... anladınmı ama çıkış bittikten avantaj uzun boylulaara . AMA BANA GÖRE USAN BOLT DOĞİNG KULLANDI.

• maçlardan önce idrar testi yaılıyor diye biliyorum sanmıyorum meyve veren ağaç taşlanır

0|0
    0|1
  • hayır

0|0
    0|1
  • yok daha neler

0|0
    0|0
  • onun zamanındaki antrenmanlar bambaskaydı. şimdi herşey bilimsel ölçümlerle her nanosaniyesini bile görüyorlar vucüt reaksiyon ve tepkimelerinin. boltun ve birçok sporcunun artık her gramı için vucudunda neyden nekadar alması gerektigi miligramı miligramına hesaplanıyor. Lewisin zamanında şu andaki sporcu besinleri dahi yoktu. Artık sadece sporcular değil bilimde yarısıyor olimpiyatlarda. Bence bosu bosuna haksızlık edilmiş, basarısını kıskanmıslık olur. Birşey olsaydı, bütün gözler onun üzerindeyken ve yıl boyunca onlarca kez farklı tarafsız lablarda testleri yapılırken elbetki birşeyler çıkardı.. Uluslar arası doping örgütünün olimpik branşlar için kullanımı yasak maddeler mevcut, birde performansı etkileyen en en basiti bir protein tozu, bir amino asit ve türleri maddeler de kullanımı serbest olanlarda yazıor. Tabii ki ek besinler kullanıorlar kullanmak zorundalar da. yüzde 60 yetenek yüzde 30 inanmak ve motivasyon zihnen hazırlık yüzde 10 ise bilimsel metodlara uygun çalışma ve beslenmedir bu işin sırrı. yetenek kısmı da dogru ve etkili antrenmanı, antrenman çeşitliligi ile sporcunun kas koordinasyonunu ve kas direnç, patlayıcı hız ve patlayıcı kuvvetlerini de içerir. birçok parametre var. Ben inanmıyorum doping yaptıgına da. Yine gündeme gelmek için yaptıgı, baskasının basarısını çekememeye baglı olarak çocuksu yorumları olarak bakıyorum.

0|0
    0|1
    • ben johnson olayındada aynı şeyi söylemişlerdi carl lewisin johsonu kıskandığı için yaptığı düşündükleri için alya etmişlerdi sonra adama lewis ısrar eti diye bir doping testi daha yaptılar ve yakalandı daha önce adam haklıydı şimdi niye olmasın

Yükleniyor...