İnsan olmak. Ne düşünüyorsunuz?

Almanya'da bir lise müdürü,her eğitim öğretim yılı başında öğretmenlerine şu mektubu gönderirmiş:Bir toplama kampından sağ kurtulanlardan biriyim.Gözlerim hiçbir insanın görmemesi gereken şeyler gördü.İyi eğitilmiş ve yetiştirilmiş mühendislerin inşa ettiği gaz odaları,iyi yetiştirilmiş doktorların zehirlediği çocuklar,işini iyi bilen hemşirelerin vurduğu iğnelerle ölen bebekler,lise mezunlarının vurup yaktığı insanlar.eğitimden bu nedenle kuşku duyuyorum.Sizlerden istediğim şudur.Öğrencilerinizin insan olması için çaba harcayın.Çabalarınız bilgili canavarlar ve becerikli psikopatlar üretmesin.Okuma yazma matematik çocuklarınızın daha fazla insan olmasına yardımcı olursa ancak o zaman önem taşır.

Katılıyor musunuz?

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• Toplumda buna örnek, sembol ve delil olacak bir çok kişilik vardır. Hastanelerde yapılan bilinçli vahşetler, toplumun sözde huzur ve istikrarı için mesai ile görevli olanların mesailerini sırf para kazanmak adına farklı şekilde değerlendirmeleri, öğretmen olarak bilinen eğitimcilerin, aslında ahlak düzeyini sıfıra indirme politikası içinde görev yapanlarla dolu. Elbette görevini kötüye kullananları saydığımda istisnaların olduğunu söylemek gerekir. Ancak konuyla bağlantılı olarak düşünceleri ifade etmek gerekirse, asrın hastalığı haline gelmiş durumla karşı karşıya kalıyoruz.

Gerçekten de söylendiği üzeredir. " Okuma yazma matematik çocuklarınızın daha fazla insan olmasına yardımcı olursa ancak o zaman önem taşır."

Ahlak ve insanlık kavramı toplumdan matematikle sökülecek ise, öyle bir matematik " N " değerinde yıllarca kaybolsun daha iyidir...

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Hiç bir insan katil olmak veyahut piskopat olarak dünyaya gelmez içinde bulunduğu şartlar ve çevre onu bu hale getirir.Öğrendikleri hiçbir zaman daha insan olmasını sağlamaz kişi nasıl bir yapıdaysa onu daha arttırır.İnternet bir bilgi kaynağı insanlar bomba yapımını da öğrenir ilkyardım tekniklerinde tüm olay insan zaten suça meyilliyse o yönde geliştirir kendini.

0|0
    0|0
  • kesinlikle! okumuş hayvan dolu etraf!

0|0
    0|0
  • İnsan olmada okumanın etkisi çoktur tabi ki ama ben insanı insan yapanın duyguları ve bilinçliliği olduğunu düşünen biriyim.

0|0
    0|0
  • senin bu dediğin nazi kampı adollf hıtler zamanı dünya savası dönemi :) sen bence günümüze dön kronolojik tarihi bırak

0|0
    1|1
    • He bende bilmiyordum o zamana ait olduğunu.şuanda üniversite mezunu psikopatlar mevcut zamanımızda ona ithafen sordum.

• atar yapma canım :)

• sen soruyu anladın mı

• Onlar sadece emirleri uyguluyorlardı.

0|0
    0|0
    • Ben o insanları eleştirmek için yazmadım. Konunun özüne katılıyor musunuz diye sordum.

• Bak yukarıda cevabım herşeyi açıklıyor işte.

• çok güzel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Katılıyorum..İnsanlık bitti ona hiç bir lafım yok..Bilgi desen o da az kaldı naaşını kaldırmak üzereyiz.Çok haklısın artık canavar yetiştirmek için amansız bir rekabete girilmiş.Allah sonumuzu aydınlık kılsın.

0|0
    0|0
  • doğru öncelikle insan yetiştirmek lazım ırk ,din ,zengin,fakir ayrımı yapılmaması gerektiği karşıdakine insan olduğu için saygı göstermek gerektiği anlatılmalı eğitim öğretim diyoruz fakat sadece öğretim kısmını uyguluyoruz ..sıfatlara göre saygı gösteriyoruz bir yada iki kişinin suçu değil bu tabiki ondan sonrada ah bu yeni nesilin hali ...

0|0
    0|0
  • Duvardaki diplomalar yetmez insan olmaya..

0|0
    0|0
Yükleniyor...