Cumartesi mesaisi hakkında

Cumartesi ve pazar günü çalışmayı sevmem, klasik haftaiçi çalışmayı severim şeklinde mi düşünürsünüz ya da karışık nöbet usulü, haftaiçi mutlaka boş günüm olacak şeklinde mi?

0|0
5|6

En İyi Erkek Görüşü

• özel sektörsen 6 gündür calışman ve haftalık 45 saat mantıgı yoktur.

Devletteysen 8:30 17:30 dur genelde mesaiye kalırsan kaldııgın kadar para alırsın. yani devlette 45 saat calışırsın hafta sonun tatildir cogu yerde.mesai paranı da alırsın

Ama özeldeysen 9-7 yani ortalama 10 saat carpı5 = 50 hafta sonu da 14:00 da cıksan 55 saat calışırsın.

nasıl bir mantıksa artık. özel sektöre hükmedilmedikce ve serbest bırakıldıkca refahın ne kadar yükeselecegi malum

medya gibi sektörlerde 1 gün hafta ici 1 gün hafta sonu izin oluyor bazı yerlere göre.mesai genelde yok.yani mesaiye kalsan bile para vermeyebilirler

Fabrikalarda da mesai olacaktır. para da alırsın

Bu durumda da 3-5 milyon insan ddevlete kac para olursa olsun girmek ister.

Devlet 45 saat calışılacak haftada dese de özel sektör yemek saatlerini 1 er saat ya da 1.5 saat degerlendiriyor: böylece hafta sonu da getirtiyor işcisini.kanuna uygun. ama nasıl bir vicdan ?

klasik kölelik. özelin verdigi para da malum genelde 800-1000-1400 degişiyor. tabi mevkii de önemli.

Devlette en düşük memur 1400-1500 son zamlarla 1700 e cıkıyor daha da fazla belki. bu da yerine göre degişiyor.

Bu durumda da kpss denen olaya hücum normal. Belki de özel sektör daha az paraya calıştıracagı işci için çinden getirtirim diye işçilere şantaj mı yapıyor nedir...

Neyse olay böyle. kapitalizmin köleligi.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• Birkaç gün boş günüm olsun

0|1
    0|0
  • cumartesi pazar tatil olsun yeterli..hafta içi tatil olunca ne olcak herkes çalışıyor..

0|1
    0|0
  • cumartesi çalışmama için eylem yapalım:/

0|1
    0|0
  • C.tesi günü çalışmayı sevmiyorum..:(

0|1
    0|0
  • Cumartesi günü çalışmak istemiyorum arkadaş!

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 5

• Pazar günü oldukça sıkıcı ve monoton oluyor. Bu nedenle Pazar günü çalışmayı seviyorum.

0|1
    0|0
    • bahçelerde maydanoz

bu ne biçim hıyar?

ben köyümü özledim.

yaşasın 19 mayıs

• Tatil haftasonu olur arkadaş

0|1
    0|0
  • C.tesi çalışıyoruz...Nalet olsun

0|1
    0|0