Sizce nasıl ? yorumlarınıza ihtiyacım var .. :)

Şimdi gözünün önünden gidiyordu birer birer her kare.. Hayatının kareleri.. Yalın ayak İstanbul'a adımını atmış bir bakmış mısır satıyor, hayatının kadını ile evleniyor bir bakmış yok, eroin , kadınlar , rakı , şarap ve ve torunu.. İşte her şey burada başlıyordu. Evine girdiği günden beri hayatını değiştiren bu torun ister istemez her şeyden değerli oluvermişti. Nur gibi girmişti evlerine. Oğlunun durumu pek olmadığından torununa o bakıvermişti birden.. Her gece çilekler , kutu kutu sütler bebekler gezdirmeler .. Bir dede torununu en iyi hediyeyi alarak sevgiyi gösteremez aslında. Bunlar sadece paran varsa bir göstergedir. Sevgi bakışta biter, bir kucağa alıp sevmek haykırır sevgiyi. O günden belliydi her şeyin bir farklı olacağı .. Şimdi torunu bir hastanede tümörle mücadele veriyordu ölmesi gereken kendisi de ona bakıyordu yaşlı gözlerle. Hiç ağlamazdı kendisi herkes öyle bilirdi eşinin ölümünde bile ağlamamış, öyle diyorlardı yani.. Ama bu torunu görmüştü ya 11 yaşında otobüse binerken oradan yere çökmüş dolu dolu ona baktığını bir o bilirdi işte , o bağdı onları sımsıcak tutan ama çekemeyenler de var elbet .. Dedesini anne babasından çok severdi torun , Aydan.. Onla büyümüştü.

Bazı ilişkiler vardır olması gerekenin yerine seversiniz hani. Boşluğa düşersiniz de biri el uzatır çeker alır sizi oradan. Bazen de öyle olur ki ne maddi ne manevi güç hiç bir çirkefliği örtemez. Bazen bir sevgi yeter mutlu olmaya bazen para bazen sadece bir kase yemek her şey bir yana bir TORUN .. O sadece bir torun değildi ona göre işte olay burada bitiyordu bir çok insanınkinden farklı bir durum pek kimse anlamaz öyle.. Babandan dayak yiyeceksin diye dedeye kaçıp gözyaşlarını silip seni koruduğu arkasına sakladığı kişi dedeniz ise okula dedeniz verdi ve erkek arkadaşınızı bile ona anlatıp rakıyı onla içiyorsanız bir de buna 17 seneye eklenecek tonla anıyı eklersiniz bunu kelimeler dökemez işte. Öyle bakıyordu dedesi ona. Herkes dedesine bakıyordu anlamsız. Herkes üzülüyordu dedesi başka üzülüyordu. Herkes gözlerine bakıyordu o ona başka..

Şimdi mezarında duruyorlardı. Kimin mi ? dedesinin. Bunlar beyaz ışığa giderken önüne gelenlermiş meğer. Şimdi torunu onun acısını görmeden hastanede yatıyor oda öbür dünya ya ayak atıyordu. Seviniyordu bir yandan hafızasından asla silinmeyecek bir sahneye tehşis etmemesinden Şimdi el sallıyordu oradan , ve bir gülümseme torunundan ..

0|0
27

En İyi Erkek Görüşü

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 6

• özet geç

0|0
    0|0
    • bunun özeti pek olmuyor tretman çünkü

• Okudumda soru değilki bu silerler güzelim yazıyı .. Ama bravo ... Güzelmiş

0|0
    0|0
  • İdare eder.

0|0
    0|0
  • Bence çok güzel

0|0
    0|0
  • vaov paragraf sorusu gibi. sorunun cevabı içinde :)

0|0
    0|0
  • Böyle Uzun Yazılar Yazarsan Kimse Okumaz Ve Yardımcı Olmaz...

0|0
    0|0
    • kimse diye genelleme yapma okuyan okuyor .. yinede sağol

• Bak Bakalım Herkes Beni Destekliyor Gibi Cevaplar Yazmış...Ben Senin İyiliğini İsterim..

• okuyanlarda var onlar bana yetti az çok.. sadece paylaştım herkesin keyfi bilir..

Kızlar Ne Diyor 2

• hikaye bolumune yazsaydn daha iyi olurdu :)

0|0
    0|0
  • ohaa ohaaa okumam ben bunu nasıl üsenmeden yazabildim bravo bir adet ücgen kazandınız

0|0
    0|0
    • sinema tv okumak istiyorum normaldir çok var böyle

Yükleniyor...