Protein toz kullanan arkadaşım ve protein tozu kullanmayan ben?

Protein tozunu kullanmayı bilmiyorum pek bana göre olmadığından kullanmıyorum, işte süzme peynir muz ne varsa elime ne geçerse makarna felan yiyorum. Diğer arkadaşım ise protein tozu kullanıyor ve yemek çok az yiyor.
Sizce hangimiz daha iyi bir vücüda sahip oluruz? Yani güç bakımından da yazabilirsiniz, estetik bakımındanda?

0|0
2|4

En İyi Erkek Görüşü

• 5 senedir aralıklarla spor yapıyorum

arkadaşlarım benden görüp spora başladı

ben kullanmıyorum , kullanmam ama onlar 2. ayda hemen protine yapıştı :D

biri şimdi saldı , diğeri devam ediyo , diğerinden haberim yok

yani kısaca protein kullanmadan da onun heves edeceği bir vücut yapabilirsin. sadece sıkılma bütün herşeyden önemli olanı bu

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Protein tozu olayını sen ve burada cevap yazanlar çok yanlış anlamışsınız :))

Protein tozu bir steroid, bir iğne vs değil. Adı üstünde sadece protein. İnanmazsanız denk geldiğiniz bir ürünün içindekiler kısmına bakmanız yeterli.

Profesyonel anlamda vücut yapacaksanız arkadaşın senden daha başarılı olacaksınız. Çünkü senin protein aldığın besinler sana proteinin yanında şeker, karbonhidrat yağ vs de veriyor. Özellikle muz, glisemik indeksi yüksek bir besindir.

Vücut yağ oranını o sabit tutabilir. İzole protein tozu kullanır. Protein tozundan sadece protein alır, başka bir şey almaz.

Protein tozu kullanmak zorunlu değildir. Sanki zorunluymuş gibi düşünülüyor. Bu ürünler mucizevi ürün değil ki, sadece takviye. Vücut geliştirme ve sporla ilgili bilim adamlarının belirttiği şey şu ki : Günlük alman gereken protein miktarı kilonun iki katıdır. Hele spor yapıyorsan 2,5 - 3 katıdır. 70 kilo olsan günlük ortalama 150 gram protein alman gerekiyor. Bu 150 gram proteini yediğin yemeklerden alabiliyorsan, ki alıyorsan helal olsun, kesinlikle kullanmana gerek yok. Ama alamıyorsan o eksiği kapatmaya yardımcı oluyor protein tozu. Başka bir etkisi yok. Kası protein tozu yapmıyor, vücudundaki proteinler yapıyor.

ANLAYIN ŞUNU ARTIK BE

0|0
    0|0
  • Sorun biraz saçma hevesini kırmak istemem ama. Öncelikle beslenme bu sporun %70 dir. İstediği kadar supplement kullansın beslenme yoksa düzgün antrenman yoksa pek işe yaramaz.

Güç ve gelişim olarak genetik daha ön plana çıkar. Genetiğiniz vücut yapınız önemlidir.

Genetiği es geçersek, hanginiz antrenmanları düzgün yapıyor, hareketlerin doğruluğu ve aksatmadan yapmak. Hanginiz daha iyi antrenman çıkartıyor. Kimin beslenmesi, dinlenmesi daha iyi?

0|1
    0|0
    • Ben onceden 4 sene box ve iste yeni heveslendigim 2 3 aydir fitness gecmisim var ben ondan kat kat iyiyim suanda, soru biraz sacma ama sorayim dedim sagol

Erkekler Ne Diyor 3

• Kullanma boşver.

0|0
    0|0
  • Protein tozu yardimcidir. Tozsuz tabii ki kas yaparsin, ancak uzun vakit alir ve kalici olur.

0|0
    0|0
  • O...

0|0
    0|0
Yükleniyor...