Sınır karakolları neden böyle?

Her sınır karakolu baskınından sonra haberlerde görüyoruz Karakollar ya dağların arasında ya da dağın yamacında ve teröristler karakollara dağın zirvesinden saldırıyorlar neden dağın tepesinde değil?Öyle olsaydı yine bu kadar şehit verir miydik?

0|0
1|9

En İyi Erkek Görüşü

• Bak arkadaşım ben 2 sene Şırnak'ta sınır birliğinde çalıştım. Bu karakollar zamanında yani pkk çıkmadan kaçakçılar için yapılmıştı. Sınırı kaçak olarak geçenler için. Çünkü kaçakçılar çoğu zaman vadi tabanını kullanırlar. Pkk çıkmadan evvel kimsenin devlete kafa tutabilecek bir örgüt çıkabileceği aklına gelmiyordu. Çünkü doğu kaderine terkedilmişti. 1984 yılında Pkk ortaya çıkıp karakolları basmaya ve askerleri şehit etmeye başlayınca düşmanın kim olduğunu, ne olduğunu anlayıncaya kadar iş işten geçti. Halbuki hiç değilse tarihten ibret alınmalıydı. Tarih tekerrürden ibarettir. Neden atalarımız kaleleri hep yüsek yerlere yapmışlar. Dağların zirvelerine tepelere yapmışlar, Çünkü yüksekteki alçaktakine hakimdir. Bu düşünülemedi,

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• okadr ülke için çatışan çalşıan askerler adamlar bunu düşünemedilerde sen düşündün deyip atar yapasım geldi:) arkadaşım elbet vardır bir nedeni

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Eğer o karakollar gerektiği gibi donanımlı olsaydı, inan bana dağın zirvesinde olmasına bile gerek kalmazdı. Onu bırak malesef halen 1. Dünya savaşından kalma taktiklerle savaşmaya zorluyorlar o ana kuzularını... Bunları en iyi bilenlerden biri olarak söylüyorum bunları... Yazıklar olsun.

0|0
    0|0
  • bende güneydoğuda jandarma karakolunda yapmıştım hakim tepeye kurulmuş kale gibi bi karakoldu özel timler gelirdi aradabir hepsinin dediği burası kesinlikle basılmaz diye. ama 15 ay askerliğim boyunca gördüğüm malesefki askerlerimiz nöbette uyuyor ilk ateş anında anında karşılık verilemediği için sızmalar olup bu kadar şehit veriyoruz. gece çavuşuydum kimsenin uyumasına müsade etmediğim için kötü çavuş oldum bi çoğu bana küstü konuşmuyor. ama olsun şehit vermedik bi gün anlarlar belki beni.

0|0
    0|0
  • karakollar peyderpey ihtiyaçları karşılayabilecek arazilerde ve modern tarzlarda yenileniyorlar. 30 yıldır terör var bu memlekette... Galibe TOKİ bu işi üstlenmiş durumda. Teröristler henüz yenilenmemiş zayıf noktalara saldırıyorlar.

link

0|0
    0|0
  • dağın tepesinde kışın buz kesmesinler diye olabilir. birşey değişeceğini sanmıyorum. terörist karakoluna kadar gelebiliyosa, zaten olay bitmiştir.

0|0
    0|0
  • Dağın tepesinde olsa aşşagıyı görmek daha zor olurdu herhangi bi olayda intikal etmek çok daha zor olurdu kıbrısda karakol yokdu pek bilgim yok ..

0|0
    0|0
  • gecekondu giibiler

0|0
    0|0
  • senin yüzünden

0|0
    0|0
  • aktütün baskınını araştır.

istihbarat olmasına rağmen bile bile ölüme terkedilen askerleri oku.

kimse bu savaş bitsin istemiyor.

0|0
    0|0
Yükleniyor...