2012 de kıyamet kopacak mı?

Maya kehanetleri tam 3 gerçekleşmiş sonuncu ise 21 Aralık 2012 de zamanın sonu olacağını yazmış yazmışlar, işin garip yanı sümer takviminde de 2012 de son olunacağı söyleniyor.

Marduk adlı gezegenin 2012 de dünyanın yakınından gececeği ve büyük etkiler bırakacağı hatta NASA nın bunları bildiği ama dünyada bir kaos çıkmaması için açıklamadğna dair söylentiler var.

Sizce bunlar safsatadan mı ibaret, yoksa hepsi gerçek mi?

Güncellemeler:
kuranın şifrelerini çözen prof.dr.Ömer Çelakıl programı var TNT de hayatın şifreleri diye bunu orda tartıştılar,kimsenin kesin bi tarih verdiği yok zaten.

0|0
8|15

En İyi Erkek Görüşü

• Evet aynı martavalı 08.12.08'de de duymuştuk... Hatta dur, 1999 yazında, birileri çıktı dedi ki, Kur'an-ı Kerim'de ebced hesabına göre 2000 yılı yok! 2000'de kıyamet kopacak, birşey olmadı... Sonra mayaların takvimi 08.12.08'de bitiyomuş dediler, yine bişey olmadı... Baktılar olmadı tarihi 12.12.12'ye çektiler...

Geçiniz bunları efendim... Geleceği Yüce Yaradan Allah(c.c)'tan başka bilen yok, ancak ve ancak O bilir, O gerçekleştirir. Mayaları kim yarattı? Yüce Yaradan bunu net tarih olarak bildirmiyor da, O'nun yarattıkları mı bildiriyor? Safsata...

2|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• İnanmıyorum

0|0
    0|0
  • Allah bunu Kuran-ı Kerimde de belirttiği gibi hiç bir tarih vermemiştir.O yüzden ben inanmıyorum.

2|0
    0|0
  • bu kehanetlerin çoğu hatta hemen hemen hepsi tutmuş kehanetler..

ama o gün gelmeden bilemeyiz ne olucağını..

o yuzden inanıp ınanmamak gibi bir düşüncem yok sadece bakıyorum ne olacak

0|0
    0|0
  • Kesin tarihi kimse veremez.. Allah bilir..

0|0
    0|0
  • Kopmalı :)

0|0
    0|0
  • ALLAHın işine karışılaz bunu kimse bilemez elin mayasının saçmalığı hiç sanmıyorum .

1|0
    0|0
  • gelince görürüz

0|0
    0|0
  • 12.12.12'de kopsaymis ya neden 21.12.12? uyum yokki? 21.12. 21 de olabilir.

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 14

• 1999'da da kıyamet kopacak diyorlardı, nooldu hiçbir şey. İnanmayın hepsi safsata bunların. Kıyamet tarihini bir tek Allah bilir. Hem daha Mehdi ve Mesih gelecek, yahudi ve hıristiyanlara galebe geleceğiz, daha yapacak çok iş var. Kehanetten çok daha sağlam ve güvenilir kaynaklar(hadisler) var.

0|0
    0|0
    • 99 evet hatırlıyorum. Birçok tarikat (yurtdışı) toplu intihar eylemleri yapmışlardı.

• adamların kalemi bitmiş o devirde de zaten zor bulması.hangi ikisi çıkmışmış bende merak ettim.marduk falan da geçmiyo yakınlardan

1|1
    0|0
  • kop kop kop kıyamet kopacak kopmaya devam.Biraz dini bilgim varsa 2012 kopmayacak ama biz kopmaya devam edelim kop kop kop

0|0
    0|0
  • kıyametin ne zaman kopacağını Allah'tan başkası bilemez. Ama kıyamet alametleri gün geçtikçe görülüyor.. Kuran'da geçen ahir zamanda olduğumuzu düşünüyorum.

0|0
    0|0
  • ya git işine .dünkü çapulcu ne zaman profesör olmuş kafa mı buluyosun .çapulcu iki yılda bir kıyamet koparıyo

0|1
    0|0
    • o adamı hafife alma dostm kuranda birçok şifreyi çözdü kendisi kendisin tabiriyle şifre.

• neyi çözmüş bide bu yahudi bozuntuları çıktı başımıza .bin yıldır kimse bişey çözmemişte bu adam mı çözmüş .bunun adı kabala.yahudi zırbalığı .sayılardan saçma sapan bişeyler çıkarmaya çalışırlar

• arkdaşlar sizden tek ricam kendi günahınızı bizlerede bulaştırmayın yaradandan başka kimse bilemez bunu lütfenn tövbeye gelin rica ediyorum şu mübarek ayda lütfenn

2|0
    0|0
    • kardeşim tabiki geleceği allahtan başka kimse bilemez ama tahmin yürütülebilir prof. ömer çelakıl la hayatın şifrelerinde bunu tartıştılar

• ben hiç inanmıyorum biliyormusun nasaya felan b..k yesin o... çocukları allaha inanmayan adamlar böle uyduruyorlar aklımızı karıştırıyorlar güzel allahım bize verebileceği en büyük hadiyeyi vermiş kuran-ı kerim abi aç oku okuyamıyorsan bende okuyamıyorum okuyana hatim etmiş birine sor aklını böle şeyler karıştırmasın en büyük günah dini bütün birimiyim değilim ama inancım çok fazla

• dünyanın sonu hiç bir zaman gelmeyecek insan nesli sona erecek tıpkı dinazorların neslinim sona erip insan neslinin başladığı gibi. insan nesli sona erdikten sonrada dünya başka nesillere ev sahipliği yapacak. ben insan kıyametinin çok yakında gerçekleşeceğini düşünüyoru. kuranı kerimde gecen alametlerden gerceklesmeyen sadece mesih kaldı oda yakında gelir diye düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • Keşke kopsa ama hikaye olur o da diğerleri gibi.

0|0
    0|0
  • zamanın sonu olucak,dünyanın sonu değil...

0|0
    0|0
  • can simitlerini hazırlamaya başlayım ben :))

0|0
    0|0
  • Onlar halt etmis kiyamet birazdan bizim evde kopacak

0|0
    0|0
  • gelsede kospsak ne olur:p

saka bı yana daha kıyamet alametlerı tamamlanmadı sen kafanı yorma

0|0
    0|0
  • hıhı sen de haklısın... kopacak kopacak... sen hazırlan marsa git ok:D

0|0
    0|0