Asiri fit bir vucut icin bana yardim edebilecekler detay uzun?

Merhaba. Ben 184 boyunda, 108 kilo, yuzde 21 yag oranina sahip bir erkegim.5 aydir fitness yapiyorum 133 kilodan 108'e indim. Simdi amacim yag oranimi 15 e indirmek ama ayni zamanda kaslarimi da kaybetmek istemiyorum. şu an kasliyim ama yag tabakasi var ustte. Simdi bana gore guzek bir beslenme programi nasil olmali? Bakin simdi ben kahvaltida 4 yumurta aki ve 1 balli ekmek yaninda da yarim yagli sut iciyorum. Oglen vaktinde elma yiyorum ya da hicbir sey yemiyorum. Ara ogunlerde soda iciyorum ya da makarna yiyorum. Full su tuketiyorum. Aksam yemeginde her 3 gun farkli yemekler yiyorum. Mesela balik, tavuk gogsu, brokoli corbasi ve ispanak, somon baligi. Simdi ben boyle besleniyorum ama hic kalori hesabi yapmadim. Sizce beslenmemde degisiklik yapmali miyim? Bu arada spordan sonra protein tozu iciyorum. Eger bu sekilde devam edersem asiri fit bir hale gelebilir miyim? şu an hala gobegim var da ben gobek istemiyorum. Kaslarimin daha belirgin olmasini istiyorum. Yorumlarinizi ve sorularinizi merakla bekliyorum ♡

Güncellemeler:
Ara ogun degil oglen vakti makarna olucakti pardon*
Cevap yorumlarini incelerseniz ve yanlis fikirler gorurseniz lutfen uyarin.

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Tek protein tüket veya karbonhidrat tüketme gibi öğütlerde bulunmayacağım. Kahvaltıda seni doyurabilecek kadar yemelisin. 4 yumurta akı bana göre fazla ama senin ne kadarla doyabileceğini bilmiyorum. 4 yumurta, 1 ballı ekmek yedin diyelim. Bunun yanında domates peynir yeşillikte yemelisin. O yüzden 3 beyaza indirip menüye yeşillik veya domates ekleyebilirsin. Öğlen de makarna yemek yerine daha yararlı bişeyler yiyebilirsin. Akşam olabildiğince az yemeni öneririm. Spor salonuna da gidiyormuşsun. Beslenme için oradan yardım alabilirsin. Fakat en doyurucu kahvaltı sonra öğle yemeği en son akşam yemeği olmalı ve 8'den sonra birşey yememelisin. Vücuduna koyduğun her besinin karşılığını alıyorsun. O yüzden yedikten sonra pişman olmadan önce yiyip yememe konusunda doğru karar al. Kararlı ol. Umarim en kısa zamanda istediğin vücuda ulaşırsın. Çok olmasa da 10 kilo vermiştim. Ama kilo azaldıkça vermek bir o kadar zorlaşıyor

0|0
    0|0
    • Spordan sonra eve gidiyorum aksam yemeginde tavuk gogsu vs.. yukarda yazdim bunlari spordan gelince saat 7 gibi yiyorum. Kahvaltiya yulaf 2 yumurta aki olarak degistirmeyi dusundum ama malesef domatese alerjim var yesillikte tek basina gitmiyor. Simdi soyle dusundum yulafta yogurt olucak biraz puding tozu ile tat katicam ve yaninda 2 yumurta aki tuketicem. Boylece peynir tuketmek yerine yogurt tuketmis olucam ki pek bir fark yok. Kahvaltim boyle olucak. Oglen ise ne yiyebilirim okulda hala emin degilim. Sen ne yiyorsun? Ve ara ogunlere neler katsam hala kararisizim ama aksam yemekleri mecburen ayni kaliyor. Zaten spordan sonra yiyorum birde protein agirlikli oldugu icin parcalanan kaslar icinde faydali oluyor. Sabah balli ekmegi cikardim. Oglen makarna spordan once enerji icindi ama onu da cikarsam sorun olmaz ama yerine yiyecek bir sey bulmam lazim. Kisacasi karbonhidratlar cikarildi. Dedigim gibi oglen icin yiyecek ne yiyebilirim okulda :/

• Yazdiklarinin hepsini okudum evet balli olarak bende yedim ama bana tadi biraz garip geldi videodakini bir deneyim begenmezsem farkli alternatifler ararim. Okula yemek mi goturucem diye dusunmuyorum cunku okula getiriyor cogu kisi yani sorunda olmaz zaten benim icin.
      Karbonhidratlara gelince hepsini cikarmiyorum ama en minumum boyuta indiriyorum. Hic kalori hesabi yapmadim yapmiyorumda goz karari yiyorum ve sorun olmuyor sadece biraz daha zaman lazim bana. Yorumlarin icin tesekkurler. (Ogle yemegi icin atacagin alternatifleri bekliyorum :))

• http://youtu.be/U5p2kUuDJOQ
      http://youtu.be/-fg0l_UaXnM
      http://youtu.be/IlLZo1NyyVo
      Zamanım olmadığından incelemedim videoları fakat altlarında zaten alternatif videolari var ordan kendine uygun olanı bulabilirsin. Hiçbir zaman yabancıların yedikleri kadar az yiyerek doymayacağımdan 2 farkli şeyi yapıp götürdüm hep. Yapması çok zor görünenler aslında çok kolay olanlar. Bununla mı uğrasayım ya demeden yap çünkü çoğunun tadı da güzel. Videoları izlerken başları geçmeni öneririm 😂. Umarim damak tadına göre uygun bir şey bulursun. Dediğim gibi gönderdiklerim pek iyi değil alternatif videolari da izle

Kızlar Ne Diyor 2

• protein tozu vb tozların uzun vadede yarardan çok zararı olacaktır. tamamen kimyasal bir şey alıyorsun neticede vücuduna. naçizane fikrim doğal olmayan her yoldan uzak durmanı tavsiye ederim.

0|0
    0|0
  • Karbonhidratı bir süreliğine hayatından çıkarmalı, derinin altındaki yağların gitmesini istiyorsan da definasyon diyetlerinden yapmalısın, fazlasıyla zor ama değer şimdiden söylemesi

0|0
    0|0
    • Ya kas var altta ama oyle abartli degil ben hem kas yapip hemde yag tabakasindan kurtulmak icin ugrasiyorum. Mumkun mu bu bilmiyorum ama cabaliyoruz iste :)

• Aslında fitness yapanlar kışın bulk uygular yani spor yapıp kas kütlesi olarak kilo almaya çalışırlar kendilerine uygun bir diyet ve beraberinde antrenman programı ile, yaza doğru da cardioya agırlık verip definasyon diyeti yaparak yağlarından kurtulurlar kaslar belli olur iyice. Öyle yapabilirsin bence, ama yağ oranın biraz fazla olduğu için ağırlık antrenmanlarının yanına aşırıya kaçmamak kaydıyla cardio da ekleyebilirsin. Tabiki bir antranörden yardım almak senin için daha faydalı olacaktır

• Aynen bulk doneminde oyle ama kas kutlesi olarak kilo almaya calisiyorum bende ama yag kutlesi de var tabi bu yuzden ayni anda iki isi yapmaya calisiyorum neyse hayirlisi..

Erkekler Ne Diyor 3

• Yediklerin iyi fakat öğlen öğünün çok yetersiz. Yemek yersen daha iyi olur. 4-5 öğün sorun olmaz. Ağırlıkları ve kardiyoyu arttırırsan yağlara veda edersin. Ayrıca kahvaltıda yumurta ve yulafı karıştırıp yemeni öneriyorum gün içi enerji ve lifler için önemli bir kaynak. Antrenman sonrası 15 dk koşu çok iyi yağ yakıyor.

0|0
    0|0
    • Oglen okul veya dershane oluyor sence ne yemeliyim? Bir de yumurtayla yulafi karistirip derken onu nasil yapicaz? 15 dk kosu iyi fikir tesekkur ederim. Bide soyle bir sey var her spor gunu 30 dk kosu yapiyorum ve her spor gununun sonunda 15 dk bisiklet biniyorum.

• Yumurta 3 oldu 3 yumurta akı ve aynen bulgur hep bayar makarna da enerji veriyor oglen yiyince spor oncesi zaten uykusuz kaliyorum bazen gece gec saatlere kadar ders calisiyorum enerji lazim oluyor bana programimi hazirladim gibi birazdan mesaj olarak atarim sana istersen son bir kez inceleriz ne dersin?

• Olur tabiki

• Simdi ilk olarak yag kutlesini azaltmanin kad kutlesine etkisi olmaz ikisi farkli seyler sonucta. Yağ oranin azalinca tabiki zayiflicaksin 1 kg yag 1 kg kasın 4-5 katı kadar buyuktur. burada sana akil vermekte pek saglikli olmaz spor hocan ile konusman lazim bu konuyu.. Senin icin en iyisini o bilicektir.

0|0
    0|0
    • Peki beslenmem dogru mu yoksa yanlis mi sana gore yorumun lazim hocayla da konusuyorum merak etme

• Ekmek yemeyi minimuma indirip ogle arasinada birseyler eklemen iyi olur. Genelleme yapip yaziyorum bunu ustune alinma, gunde 2 ogun yiyen insanlar cogunlukla kilo alirlar sebebi ise vucut kendini savunmak icin devamli depolar yaga donusturur bunu.

• Ekmegi cikardim sabah muzlu yogurtlu yulaf tuketip 2 yumurta aki tuketicem.2 ogun yemem asla ama ara ogun olarak tavsiyen varsa aliyim ben lutfen :)

• vücut yağ oranını nasıl ölçüyoruz

0|0
    0|0
Yükleniyor...