En işe yarar dövüş sporu hangisidir?

2 ay boyunca MMA kursuna gittim sokakta dövüş anlamında en yararlı olanı olduğuna kanaat getirmiştim. Sakatlandığım için ara vermek zorunda kaldım fakat şimdi başka bir dövüş sanatıyla ilgilenmek istiyorum, hocaların kalitesi vs. gibi etkenlerden dolayı mma'den beklediğim verimi alamadım.

Kick-boks ya da muay thai'ye başlayayım diyordum fakat ben kapsamlı bir şeye gitmek istiyorum sadece yumruk-tekme üzerine de çalışmak istemiyorum. Kilitleme, fırlatma vs. hepsinden olsun istiyorum.

Bulunduğum yerde gidebileceğim jeet kune do var bunlardan farklı olarak. Bir de kung fu karateye çok iyi diyenler var. İyice kafam karıştı sizce hangisinden daha iyi verim alabilirim? Sürekli alan değiştirmek istemiyorum sonuna kadar gitmek istiyorum artık.

0|0
4|119

En İyi Erkek Görüşü

• taekwondo tavsiye ederim güçlenirsin ve çok teknik olursun. ne öğrenirsen öğren, karşındaki erkekse tekniği falan bırakıp o güçlü bacaklarından kuvvet alarak apış arasına var gücünle tekme at. zaten o dövüş başlamadan biter. yani sokak dövüşünde sakın risk alıp da adilce dövüşmeye kalkma. tabii ki kazanırsın ama hiç canın yanmadan kazanmak kulağa daha cazip geliyor. tekvandoda uzmanlaşmış kız arkadaşlarım bile her kavgada ilk olarak o bölgeye tekme atar ve çoğunlukla kavga ilk saniyede biter. karşındakine acıma, dövmeni hak etmiş ki vuruyorsun zaten.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 118

• Bence en etkili ve bir bayan için en iyi olan "wing chun" mucidi bir bayan zaten. Öyle güce dayalı bir spor değil. Odak noktaları üzerinden hareket ediyorsun. Ki ilk bir kaç dersi anatomi. Hiç bir şekilde öldürme ve sakatlamaya yönelik bir spor değil ( zor da kalmazsan ) mantığı En basit şekilde düşmanını nasıl etkisiz hale getirip ordan uzaklaşırsın. Iyi öğrenirsen aynı anda bu sporu bilmeyen 6 7 kişiyi etkisiz hale getirirsin. İpman var film o film de ki dövüş sanatı. Bence baya etkili ve güzel. Bayan için ideal.

0|0
    0|0
  • Karate -do

0|0
    0|0
  • Win Chun'u tavsiye ederim. Attığım yumrukların hızını ve sayısını izlemek çok güzel. Ayrıca başlangıçtan itibaren 30 saniye içerisinde rakibimi yere indirebiliyorum. Kavga etmek için iri yapı veya üçgen vücuda sahip olunmayacağını da kanıtlıyor.

0|0
    0|0
  • Aslında mantık şöyledirki , her dövüş sanatının ayrı bir avantajı vardır,
    Ipmanında dediği gibi önemli olan dalın değil , o dalda kendini nasıl geliştirdiğindir.
    yani sana en çekici olan dalı seç sürekli onun üzerinde yoğunlaş , ama kapsamlı diyosan eğer
    zaten en kapsamlısı MMA dır.

0|0
    0|0
  • Kung fu sanat için yapılır daha çok. Karate Kick-Box benzeridir, daha çok savunma ağırlıklıdır. Ben öncelikle yumruk atmayı öğrenmek için boksa gitmiştim orda yumruk atma ve yumruktan kaçma konusunda iyi oluyorsun, daha sonra karete de gelen hamleleri nasıl savuşturacağımı öğrendim. Zayıf noktalara çalışma konusunda kung-fu dan sonra karate gelir.

0|0
    0|0
  • kadınlar için aikido ya da judo sanırım çok güç harcamadan güçlü hamleler gibi.

0|0
    0|0
  • muay-thai ya da kickbox iyidir. Kısa sürede çok şey katarsın kendine. Wing Tsun, jeet kune do , kung fu gibi uzak doğu dallarında verim alabilmen için uzun süre devam etmelisin. Benim zaman sorunum yok herşeyi öğreneyim diyorsan iyi bir Wing Tsun varsa tercih edebilirsin. Wing Tsunda dövüşte tekme mesafesinden yerde güreşe kadar her pozisyonda eğitim var. Kural yok.

0|0
    0|0
  • Avrupa şampiyonu olarak kesinlikle kung fu öneririm. Burnum bile kanamadan bir araba dolusu adamı evire çevire dövmüşlüğüm var. Ama bu işi felsefesiyle yapman lazım. Şaolin şart. Yoksa ring için dövüşürsen bir horozdan farkın kalmaz.

0|0
    0|0
    • Ha bir de ninjutsu var ki off.. ninja dövüş sanatıdır. Hakkı verilerek yapıldığında bunun üzerine dövüş sanatı ya da sporu yoktur. Bendensel eğitimden çok zihinsel eğitim verilir. Çevrendeki her şeyi silah olarak kullanabilir hale gelirsin (muzla adam öldüren vardı). En temel güdü rakibi etkisiz hale getirmektir. Yani savunma yapman bile saldırı odaklıdır. Merhamete acımaya yer yoktur. Türkiyede bunun ciddi anlamda eğitimini veren tek bir kişi vardır. O da izmirde yaşıyor. Varsa imkanın öneririm.

• Ben mma sporuyla ugrasiyorum avrupada eğitim aldim turkiyede ogretmeni felan yok kafalarina gore takiliyolar bir İstanbul'da bikac yer var konumuza gelirsek aslinda bütün aradigin şey mma da var ama kungfu demissin ozmn erdal karaal a basvurcaksin bu ülkede ki en iyi kung fu hocasidir banada ringde yapamadiklari hali sahada basima geldi menüsküs yirttim antremanlara ara verdim :))

0|0
    0|0
  • Öğrendiğin bu sanatın ve diğer hepsinin temeli güçtür. Kas gücün yani kondisyonun var ise işe yarar yoksa traş..

0|0
    0|0
  • taekwandoya git ben 4 sene yaptım 2 sene sonra siyah almıştım 2. dan da bıraktım türkiye finallerinde sakatlandım ama o güne kadar girdiğimiz kulüp maçlarında tüm branşlardaki insanlarla dövüştük kazanan hep ben oldum taekwan doyu aklınla kullanabilirsen karşında kimse duramaz kilitleme değil ama intikam için öğrenirsen başın çok belaya girer tamamen savunma zihniyetiyle git

0|0
    0|0
  • Kali, ama sanırım öğretilmesi yasaktı onun hiç araştırmadım ama sanki öyle birşeyler duydum. Kendim box yapıyorum öneririm.

0|0
    0|0
  • Muay thai git diz ve dirsek var extradan kadınlar yumruğu iyi kullanamaz. dirsek iyi işini görür nence muay thai

0|0
    0|0
  • Sen bir kızsın ne işin var böyle sporlarla

0|0
    1|0
  • bir erkek icin en iyisi mma dir ancak kadin icin benim onerim tekvando olur sokakta kizlarin yumruk atmasi sakatlik dogurur en guclu yerinizle yani bacaginizla vurmalisiniz

0|0
    0|0
  • Kick boks

0|0
    0|0
  • Krav Maga uzmanı olarak tavsiye ederim. Ama Türkiyede tam etkin feğil sanırım genede arsştırmakta fsyda var. Youtube tan bskın. Bayanlar arasında baya populet. Spor değil çünkü, reality system. Bütün döbüş sanatlarından en iyi lerfen karma yapılmış. Yanı her sene teknikler yenileniyor

0|0
    0|0
  • judo kızlara yakışıyo

0|0
    0|0
  • Dövüşün sporu olmaz... Eleman herkül gibiyse senin elinde kürek sapı da olsa elemana ya abi şeklinde yatıştırıcı cümleler kullanacaksın ya da kaçmanı tavsiye ederim... :D

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • ay bu ne güzel cevap çok tatlısın teşekkür ederim uzun uzun anlatmışsın :D ben de şimdilik muay thai düşünüyorum bakalım fikrim değişmezse ona gidicem

• sağol tşkler :)) ona git bncede"

• Muay thai hepsinin atasıdır bence

0|1
    0|0
  • Jeet kune do ya git türkçe anlamı sokak dövüşü Bruce Lee bin çıkarttığı bir spor içinde 1 den fazla spor içeriyor bunlardan bazıları box , kick boks , karete , kung fu , aikido falan araştır çok iyi bir kere Bruce Lee çıkarttı :)))

0|0
    0|0
  • BJJ yap

0|0
    0|0
  • Ben itici buluyorum bir kızın dövüs sanatlarıyla ugraşmasını ama eger hevesin varsa kareteye git nede olsa savunma sporudur :)

0|0
    0|0
  • Yav al bir bezbol sopası yaz üstüne haydari geceler en kabadayısının kafasına bitane oturt dertsiz tasasız :)

0|0
    0|0
  • Kick boks ama çok yerin yanar heryerin ağrıma olur 2 ay sonra alışırsın 2 ay 2 yıl gibi gelir :D

0|0
    0|0
  • Wing Chun ama felsefesiyle yapacan azimle sabırla saatlerce çalışçan yok ama ben istemem öyle diyorsan boks kick boks vs daha kolay oğreniliyor hem :) 6 7 yıl wing chun yapacağıma 2 3 yıl boks eğtimi almayı tercih ederim şahsen :)

0|0
    0|0
  • Jeet Kune Do içinde herşeyden bir tutam olan savunmadan çok saldırı sanatı:)

0|0
    0|0
  • brezilyan jutsu diğer dövüş sporları sokak kavgasına döküldüğünde veya kafese girdiğinde etkisiz kalır sonucta sporcu yere düşecek ve yere düşünce yapacak bişeyi kalmayacak brezilya jutsusuda bu konuyu ele alıyo yerdeyken dövüşme imkanı verıyo

0|0
    0|0
  • Ne gerek var ya. Hiçbiri işe yaramaz. Kuzenim siyah kuşaktı Türkiye 3. sü oldu. 150'lik adam kalktı bunu komaya soktu. 10 yıl eğitim almıştı. 10 yıllık eğitimi bir cücenin tornavidası kadar olamadı.

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    88

Kızlar Ne Diyor 4

• Tırnak

0|1
    0|0
  • Sen ilk temeli ögren sonra hepsini yap temelden başla kick boxa git

0|0
    0|0
  • Ben 10 yıl taekwon-do yaptım.. Harıka bır savunma sporudur.. Denemenı tavsıye ederm

0|0
    0|0
  • Bilmemm

0|0
    0|0
Yükleniyor...