Bu erkek mantığını açıklar mısınız?

Dün erkek arkadaşımla taksimde bir cafedeydik. Konu nerden geldiyse kızlara geldi. ''Kızlar parayı sever.'' dedi. Sonra ''Sen de seversin.'' dedi. Sonra kasada (kendisi arada ingilizce konuşmayı sever) ingilizce olarak '' ücreti ben ödüycem kartımla '' dedi Bazen anlamıyorum o konuşurken ama bu sefer de anlamadığımı sandı heralde.Ben de durdum düşündüm. Ne demek istediğini bugün sordum çünkü kafama takılmıştı. Acaba benim ne için onun yanında olduğumu düşünüyordu diye.

'' Senle ilgili öyle düşünmedim sadece genel olarak kızlar parayı sever demek istedim herşeyi kurcalama.'' dedi. Ki şöyle birşey de var. Hesap ödemeye kalkıştığımda '' Sen öğrencisin böyle yapma. Bizde öğrencinin parası geçmez'' der hep. Kaldı ki ona hiçbirşey aldırdığım yok. Yani masrafım yok. Arada bir iki toka felan saymazsak. Onlar da 1-2 tl lik şeyler asla hesabını yapmaz. Kimsenin parasında da gözüm olmadığını da bilir. Özellikle erkek üyelerimizden bir cevap bekliyorum.

Bir erkek neden öyle bir cümle kurar? ( ''Kızlar parayı sever.'')

Güncellemeler:
neden gızlemısım kı sankı neyse

0|0
3|19

En İyi Erkek Görüşü

• Kızların parayı sevdiğini sanırız sadece.Ama kadınlar sevdikleri erkekten gelen hediyenin maddi değerine bakmaz bile.Çünkü onun değeri ayrıdır.En ufak bir hediyeyi bile saklar.Ben birlikte aldığımız aspirini bile sakladığını duymuştum sevgilimden :)Hatta kimseye ondan içirmediğini.Kızların parayı sevdiğini söyleyip genelleme yaparsak.Diğer kızların hakkını yemiş oluruz.Sadece paranoya bir yaklaşım olur.Erkek ödediklerinin hesaplarını yapmamalı.Erkek adamsın öde ne olacak.He paran yoktur.Maaş alamamışsındır,cüzdanını evde unutmuşsundur orasına tamam.Ama ödeyip birde artislenmek bir erkeğe yakışmaz.Zaten seven kız.Birlikte olduğunda bile mutlu olur.İlla biryerlerde yemek yemek,eğlence yerlerine gitmek gerektirmez onun için.Bu yaklaşımını değiştirmesi gerekiyor.

2|0
    0|0
    • Bana verdıgı bankomat kartı kagıdını bıle saklıyorum. Sırf onla beraberken aldık dıye ve adı uzerınde yazıyor diye.

İşte biz boyle en ufak greksız gordugunuz seylerı bıle saklıyoruz. Gercekten ben hesap odettırmeyen erkege kanser oluyorum. ona da söylemısdım bunu ve bana ödettırmıyordu zaten. ama 3-4 tl yı sorun etcek bır ınsan degl. zaten kızları mutlu etmek ıcın muhtesem pırlantalara ıhtıyacınız yok. zaten bız yanınızda mutluyuz. . yine de uzuuldum

cevabın ıcın tesekkur ederim.

• Rica ederim.Ben de dediğinin farkındayım.Hele o aspirin konusundan sonra :)Sende sakladığın şeyleri söylebilirsin.Belki onun da bu düşüncesi değişebilir.

Erkekler Ne Diyor 18

• alış-verişi dolayısıyla parayı seversiniz genele konuşmuş işte..

1|0
    0|0
  • açıkçası ben parayı sevmem çok sorun çıkıyor onda vallaha bak...

parasızlık iyidir kimse borç istemez çaldırma dolandırılma derdin olmaz dostların olarak gördüklerin sadece muhabbetine gelir... işin içine para girince her şey karışıyor ha çok güzel bir söz var

kadının huyu para yokken, erkeğin huyu para çokken anlaşılır...

şimdi bende para olsa burada sana cevap yazmak yerine çatır çatır yiyor olurdum o yüzden sevmiyorum yani...

1|0
    0|0
  • hepimizin etrafında örneği çok da ondan. okulda görüyoruz öküzün arabası var her gün başka kızla gidiyor ama öküz işte. ya da arabası olmasın parası olsun kız buna ne isterse aldırıyor tabi erkek de kızdan alacağını alıyor açık konuşmayayım şimdi. eğer seni o kızlar gibi görüyorsa ileride senden neler talep edeceğini az çok anladın ama dediğin gibiyse sen o kızlardan değilsin onu sen tanırsın ama sen bilirsin ona göre davranacaksın

1|1
    0|0
    • Anladım sağol. Ama o bahsettiğin şeylerle hiç alakası yok. Talep etmesine luzüm yok. Her insanın duyguları vardır sadece erkekler talep etmiyor. Zaten biizim ilişkimiz öyle birşey değil.

• Zannediyorum uzun bi ilişki değil,uzunsa iyi tanıyamadığın kanısıdayım hala durumdan emin değilsin çünkü. Tavsiyem geliyor:

Kazara sana bidaha öyle derse "Ne demek istiyorsun sen" diye bağır, huyunu da iyice görmüş olursun. Ya da baktın olmayacak hala için kemirilmeye devam ediyor,sabredemedin,aynı soruyu dobra ve net bir şekilde sor "O gün böyle diyerek sen neyi kastettin bana bunu bi açıkla". Böyle söylerken gözünü kapa ve elin sık sık sinirliymiş gibi hareket etsin.

1|0
    0|0
    • Yaklasık 2 yıldır tanıyorum. 1 yıldır birlikteyız. Uzunluk değil daha cok yogunluk onemlı degıl mıdır? Ben ona karsı sınırlenemem cunku bır nazık bır ınsanım. kımseyı ıncıtmek ıstemem. O da hıcbır zaman benı ıncıtcek bır sey yapmadı. zaten sebebını ıyıce sormusdum ama br de sızden dınlemek ıstedm tesekkur ederım zaman ayırdgınız ıcın.

• Tabi ki de yoğunluk önemlidir. Kastettiğimi zaten anlamışsınız.

Önemli değil.

• önyargı cümlesi bu parayı herkes sever ama bazı kızlar aşırı sever.eğer sana bu şekilde açıklasa daha iyi anlardın.ama sende seversin sözüde kızım sana söylüyorum gelinim sen anla gibi olmuş.buda iyi birşey değil.o yüzden bir daha bunu tekrarlamaması söyle eğer diğer kızlardan gözükten farklı isen senide açgözlü kızlar kategorisine koymasın.

1|0
    0|0
    • Aslına bakarsan kendisi ne kadar cok kazanırım pesnde. Benım hıc oyle br derdım yok. Kendisi doktor ama gene de yetmıyor sanıırm. Çünkü ıste '' su bransta olsam daha cok kazanırım yok yattıkları yerden daha cok kazanıyorlar'' gbı cumleler kurar. Ben de onlar hakkuyla kazanmıyor bosver derim. GİBİ gibi. aslında erkekler daha cok sever.

• anlıyorum

• onunda anlaması lazım.empati yapamıyorsa imkansız

• parayı herkez sever erkek arkadaşının çook parasını yemiş heralde bu kızlar bana öyle geldi birde neden ingilizce konuşuyor çok saçma güzel ilişkilerin oldu ben inammıyorum parayı sever kızlar diye bir kalıp olamaz

1|0
    0|0
    • o da öyle bır garip ınsan ıste . . kımseyı dgeıstıremem ve degıstrmek ıcın de ugrasmam. konussun bır zararı yok. benım sormak ıstedgm soru ıngılızceyle ılgılı degıldı zaten. Mesela bazen annem geliyor başıma msn de onunla konusurken. Anlamasın dıye mecbur ıngılızce konusmaya baslıyoruz. Anneme de gıt dıyemem tabıkı. gibi gibi..

• kızların parayı sevmesi doğa kanunu kızlar parayı sevecekkı erkekler miskin miskin yatmıyıcak çalışıcak çark böle işler düşün kızlar parayı sevmese erkekler kızları cok cbk kazanır ve bu kazancın ne tadı kalır ne kıymetı parayı seven kızlar bence idealist kızlardır amacı olan kızlar bence bunlar makbul bu benım düşüncem isteyen katılır düşünceme isteyen saçma der

0|0
    1|0
    • pek katılmmıyorum bu dusunceye. para ıle mı kazancaklar bızı?

• para herşeyı ayağına hzır getirir uğraş vermek zorunda kalmassın zaman tasarrufu kısaca

• ayrıca kızları aşşağalayıcı kelime etmedım karışdırma

• ayar yapıyodur inceden

1|0
    0|0
  • kızların parayı sevdiği söylenir. kısmen de doğrudur.

*ama ertan evleneceğiz tamam da geleceğimiz için para çok önemli çocuklarımız ve bizim ihtiyaçlarımız hede hödö...

lakin ben şuraya takıldım. sevgilin neden arada bi ingilizce konuşuyor? sevgilin kuul mu?

0|0
    0|0
    • O biraz degısık bır ınsandır. arada pratık yapar. ben de kursa gıttıgım ıcın benm ıcın de pek sorun olmuyor. bazen cok ozel konusmalar ıcın ıdeal oluyor :)

• Ben sana ne dedim uç ama gonusma sayende önceki soruda gizlendm :(

• doğru anlayabılır haklısın ama :D herkesn bır huyu var sanırım bu da onun huyu. belkı unutmamak ıcın konusuyordur yada hava atmak. kımın umrunda.

• kızlar öyle olduğu için:)

0|0
    1|0
  • Kızların yeri Geldiginde Kölesi olabilecegini söylemiş. Tabi bu erkekler İçin gecerli aslında Cümle şöyle olmalıydı."Tüm İnsanlar Parayı Sever Ve Kölesidir"

0|0
    0|0
    • Beni çok iyi tanıdgı halde neden benım ıcın de kullandı sasırdım.

• Erkekler Biraz Patavatsızdır Agzından Cıkanı Kulagı Duymaz Bir Anlık Bir Şeydir Üstüne Gitmemelisin.

• son kez soyleıdm daha da konuyu acmam zaten. ustne gıtmemk lazm sıkıcı oluyoruz sonra( !) zaten bır kızlar da duz mantıgız . hıcbırseye kırılmıyoruz robotuz (!)

• prayı herkez sever ama kızlar dah çok sever arkdaşına katılıyorum maddi durumu yuksek insanların etrafında çirkin kız görmek imkansızdır..

0|0
    0|0
  • kızlar alışverişi sever, alışverişte öpücükle olmuyor tabi parayla oluyor.. mesela bu olabilüüüü

0|0
    0|0
    • Ben alışverısten nefret ederim. Ve cabuk sıkılıırm. Benım erkek arkdasım alısverısı sever.

• Kızlar parayı severse fakir erkek elini sever :D Buda başka bir bakış açısı..

0|0
    0|0
  • Çünkü doğru da onun için."Kızlar parayı sever." yanii.

0|0
    0|0
    • Kızlar parayı sever değil, Erkekler bunu lkendi davranıslarıyla yanlıs gozlemlemıs. Bakın hiçbir erkek bir yere gıttıgımız zaman bize hesap ödetmez kı ben d ebuna kanser olurum. bır daha boyle yaparsan gelmıcem derım o malum zata. ve sonrasında da arkamızdan konusurlar , ''kızlar hıc elını cebıne atmıyor hesap oderken''. Madem ortamda delıkanlılık yapmaya calısıyolar sonradan hem neden arkamızdan konusuyorlar. _?

• Doğru söylüyorsun.O yüzden ben hep zengin kızlarla çıkmışımdır :PP

• xD bravo sana

• Sadece son cümleyi okudum

Doğru bişey olduğu için öyle bir şey demiş.

0|0
    0|0
    • erkekler sevmiyor mu acaba?

• parayı herkes seveer ama kızlar daha baskın bu konuda.. :)

• Sitede bu konuda anket yapcam bakalım kim daha çok seviyormuş.

• Öyle düşündüğü için o cümleyi kurar.

0|0
    0|0
  • herkez parayi sever neden sevmesin

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• biz ayrıntılı düşünüyoruz erkeklerse çok düz.. kurcalama demesinden belli :) ama '' sen de seversin'' lafı hoş değil. bizde burada ayrıntıya takılıyoruz işte..

1|0
    0|0
  • Komplexli onlar ben sevmiyorum para ama büyüyünce sevecekmişiz öyle duydum gerisi yalanms aşk yokmuş parayms huzur büyüklerimiz diyor bunu hep çok biliyo onlar erkekler sevmiyor mü parayı trajik olay be bunlar açtıkça açılır saçdıkça saçılır ;))

1|0
    0|0
  • sadece onlar öyle sanıyor işte.

0|0
    0|0
Yükleniyor...