Sigarayı nasıl bıraktınız? Bıraktıktan sonra o tek sigarayı içmemek için neler yaptınız?

Ben bir bağımlıyım. Yaklaşık 4-5 senedir sigara kullanıyorum ve artık bırakmak istiyorum. Doktora gidip ilaç tedavisiyle bırakmıstım, hatta şevkleneyim diye onlara gönüllü yardım da ettim. Aylarca içmedim. Sonra o tek sigara bana o kadar güzel göründü ki, tekrar basladım. Kısa bir süre önce 1 ay kadar gene içmedim. Meret gene gözüme güzel göründü, gene basladım. Sigaratix isimli, ufak şişede bitkisel bir karışım aldım bir iki gün önce. Bu sefer kesin kararlıyım ancak problem şu ki bırakıyorum ve sonrasında 'o tek sigarayı içsem ne olacak ki?' diyorum.

Uzun süredir içmeyenler, siz neler yaptınız bunun önüne geçmek için?

Güncellemeler:
not: Ben memnunum seviyorum demek için cevap yazmayın.
10. gün güncellemesi; 10. günde güncelleyecegimi söylemistim. bugün 11. günüm. birkac fire versem de idare ederim bence. 3 ay sonra tekrar güncelleyecegim. buraya yazıyorum ki sözümün eri olabileyim. tesekkür ederim.

0|0
19|60

En İyi Erkek Görüşü

• hiç birşey yapmadım bitti dedim ve bitti biraz inatçıyımdır. tamam itiraf ediyorum çok inatçıyımdır :)

2|2
    0|0
    • bende de deli inadı vardır ama sigara konusunda hep sigara galip geliyor.

• ben icmiyorum epey bir süre, tamam bitti diyorum, sonra bir bakmısım gene baslamısım. cok içmiyorum zaten ama tamamen bırakmak istiyorum. tekrar ne yaptın da baslamadın? sigara icen birinin yanında durunca canının istememesi için ne yapıyorsun?

• tek çeşit içerdim başkasından sigara almazdım.

Erkekler Ne Diyor 59

• Çok zor oldu ama sonuç olarak bıraktım.

Hep kendimi kandırırdım bugün bırakçam son bi tek daha içeyim bi daha içmicem gibilerinden ama hepte bırakamazdım.Aşağı yukarı 5 sene kadar içtim bende sonra yılbaşı günü amcaın doğum günü var hep onlara giderim ben yılbaşında baya böyle evlerinde herkez içki içer amcamda sağlam içicidir neyse onlar içiyo bende fazla karıştırmayı sevmem ama karıştırdık ogün biraz sanırım neyse ogün yani yılbaşı günü bittikten sonra sabah kalktığımda bi çirkin bi tat oldu hatta hep içki içenler bilir sonra o gün benim sigara içesim gelmedi ve içmedim o aralar benim birazda asosyal birisi olmam dolayısıyla sigarayı bırakmam kolay oldu arkadaşlarımla dışarı çıkmamaya başladım hep evde durmaya hep bilgisayarda film izlemeye başladım baya bi zamanımı böyle harcadım bi kaç ay böyle geçti sigarayı hiç canımın çekmediğini anladım hatta sigaranın olduğu ortamlarda çok rahatsıoz olmaya başladım hala olurum.Anadan doğma gibi oldum kısacası çok rahatım şimdi,önemli olan irade.Eğerki öyle bi anda pat diye bırakamıyosan kendine şartlar koyarak bırakmaya çalış.Ama sakın sigarayı azaltarak bırakmaya felan çalışma kendini kandırmaktan öteye gidemessin çünkü.

1|0
    0|0
    • diyelim ki aylar oldu sen bırakalı ama canın bir seye sıkıldı. bir sigara olsa umrumda olmaz diyorsun. o anlarda ne yaptın?

• vallahi o anlar çok oldu ama bıraktıktan sonra bi süre sonra sigarayı unutuyosun zaten yani o anlarda hiç aklıma bile gelmedi yani.ha şunuda söyliyim benim bütün arkadaşlarım nerdeyse sigara içer 10 arkadaşım varsa 2 si felan içmiyodur düşün yani bence benim bırakmamdaki en büyük etken dediğim gibi bi anda asosyal olmam zaman geçircek bişeyler bulmam.

• Allen Carr videosunu izle. O bir sigarayı içtikçe nikotini vücuduna geri yüklüyorsun.

Martta bıraktım. Başta zor oluyor tabi, dişini sıkıcan bırakmak istiyorsan. Yan ürün kullanmana gerek yok. Sigaradan nefret ettirmeye çalışıyor o karışımlar. Nefret edersen aklına iyice kazınır, hiç çıkmaz. Ha unutmayacaksın tabi, mesele artık seni ilgilendirmiyor olacak.

Ben senden çok daha uzun süre kullandım, yapabilirsin yani.

1|1
    0|0
  • 3 yıl oldu sigarayı bırakalı kimseden yardım almadım yardımcı malzemelerde kullanmadım bütün iş beyinde bitiyor önce kendin inanmalısın sigarayı bırakacağına ilk iki haftayı hiç içmeden gecirdiğinde işin yüzde ellisini tamamlamıs oluyorsun 15 gün sonunda bıraktığın sigaranın tadını unutmuş olacaksın özeldiğin burnunda tüten içtikçe keyf aldığın o sigaradan bir tane alıyorsun yakıyorsun sadece bir iki fırt çekip söndürüyorsun agzın zehir gibi olacak hiç bir tad almayacak ve tiksineceksin işlem tamam artık sigara içmezsin beynin aldığı kararı bir iki fırt sigara içerek tamamlamış olacaksın ...;)))

not: onbeşgün sonuda o bir iki fırt sıgaradan keyf aldıysan eger git yenı paket bırakamazsın bıraksanda gerı başlarsın...

1|0
    0|0
  • 10 yıl içtiğim sigarayı 1 gece çok fena halder öksürüp nefessiz kalmam neticisinde "tamam lan yarın seni bırakıyorum"dememle başladı herşey. ertesi gün oldu paketimde 7 dal sigara bıraktım geri kalanını attım. hergüne 1 dal ayırdım ve o sigarayıda artık o gün nekadar dayanabildiysem içtim. ( örneğin 1. gün öğlen 12:00 de içtiysem daha hiç içmeyip 2. günde saat 10:00 olmuştur artık dayanamayıp 2. dal sigarayı yaktım vs..) ve 7. günün sonunda son sigaramıda içtikden sonra 8. gün sigarayı daha aramadım. ve yaklaşık 6 yıl oldu.

1|1
    0|0
    • aklına geldiginde ne yaptın? diyelim 6. aydasın ama canın bir seye cok sıkıldı. nasıl atlattın o anı?

• ben kendi bünyem için anlatıyım bu anlattıklarımı; zaten bıraktan sonra sigara dumanından , üstü başı sigara kokandan tiksinmeye başlamıştım. bundan dolayı hiç aramadım. askerde idim sözlüm beni terk etti yinede başlamadım. kısaca birazda bırakanda bir irade olacak. iraden yoksa ilaçda kullansan bant da kullansan her türlü sigaraya yeniden başlarsın. ee biraz kiloda aldım ama şükürler olsun sigaradan öleceğime mideme harcarım o parayı daha iyi.

• 7 senedir içiyorm çok pişmanım. Ciğerlerim şuan bitik şekilde sanırım. Bugün sabah uyandığımda göğsüm öyle bi batıyoduki gözlerim yaşarıyodu resmen,ve o acıyla bugün hiç içmedim.İçmemeyide düşünüyorum.Benim için sigara bitti sanırım

2|0
    0|0
  • siğara aşk gibidir kesinlikle kolay değildir bırakmak, özellikle sağlık bakanlığının yaptığı propağandalar verdiği ilaçlar kesinlikle hiç bir işe yaramaz,

siğara denen laneti bırakmak istiyorsan onu terketmelisin, ve hayata bakış açını değiştirmelisin, hayatında bir milat yaşamalısın, yoksa bırakman imkansız gibi bir şey

ama bunu çok rahatlıkla başarabilirsin ümitsiz olma, sen yeterki ,iste

hayata bakış açını değiştir

1|0
    0|0
    • valla artık bizi kobay :) olarak mı kullandılar bilemiyorum ama epey hasta bırakmıstı ben orada calısırken.

evet, tüm alıskanlıklar degisiyor zaten. sagolasın destegin için.

• merhaba,ben 9 sene ıctım gecen yıl bu zamanlar bırakmıstırm hala ıcmıyorum temellı kurtuldumnasıl bıraktıs dersen sehır degıstırdım bununla beraber ortamımı da arkadas cevremı de degıstırmek zorunda kaldım en buyuk etkenlerden bırıdır ortam degıstırmek bence,eger bırakamıyorsan saglıgını dusun saglına bı sey olursa dıye dusun sonradan pısman olmamak ıcın ıcme.maddı acıdan hıc bı sey olmuyor yalan o :) ıckı ıle sıgarayı ıcıyorsan dıkkat et ıckılı ortamlarda tekrardan baslayabılırsın...ortamını degıstır ve saglıgını dusun

1|0
    0|0
    • içki cok nadirdir içtigim ama gün içindeki ortamımda hemen herkes sigara kullanıyor.

• Sigarayı bıraktım maddi açıdan çok rahatladım nasıl yalan o ya aylık 250 TL veriyormusum bende diyorum bende neden fazla para var araştırdım sigara yuzundenmis bir aydır icmiyorum. tavsiyen nedir bu süreçte?

• Kız kardeşim kardiyolok mahsus beni servise çağırıp işte bunlar 25-30 yaşlarında sigaradan kalp kırizi geçirenler illa ileri yaşta olmuyor abi diye hastaları gösterdi fayda etmedi kömürleşmiş sigara bağımlısı hasta ciğerleri getirdi fayda etmedi :) ben sadece ve sadece inatla kendi kendime 3 yıl bıraktım ama 3 yıl canım istedi. ben nasıl olsa bıraktım dedim tek tük içmeye başladımm salak kafam şimdi 1 ay oldu paket taşıyorum kendimi klozete atıp sifonu çekicem çok rahatsızım bu durumdan. bıraktıysanız sakın ağzınıza koymayın derim

1|0
    0|0
  • zyban 72 tl 2 kutu al bırakırısn + ama çok azimli ol olmadı nargile ile destekli bırak ben sadece nargile ile bıraktım 2sindede iyi nikotin var ama sigara her an içiliyor istenildiğinde diğerinde böyle bir özellik olmadığı için bağımlılık yapmıyor

1|1
    0|0
    • zyban agır iciciler icin. champix kullandım ben ama cok yan etkisini gördüm. ilac kullanmayacagım.

• dediginde haklısın ama hastanede saglık okulu birimi oluyor sigarayı bırakmak icin, orada gönüllü yardım etmistim onlara. günlük en az bir paket bitiren 10 seneden fazladır icici olan hastalara zyban veriyorlardı, günlük yarım paket kadar içen 10 yılı vurmamıs icicilere de champix veriyorlardı genellikle. gerci tetkiklerine bakarak da karar verdikleri oluyordu.

ben ilac kullandım. champix kullandım ve midem mahvoldu, inanılmaz unutkan olmaya basladım. bu sefer kendim deneyecegim bakalım.

• pardon siz bayanmışsınız ben size adamım dedim erkek zannediyordum

tabi şimdi işin gerçeği bazen biraz risk almak gerekiyor kalp çarpıntısı yapabilir dilatrend kullanın 6,25mg unutkanlık yaptığını hissettiğiniz ilaçları kesin kullanmayın kronik olarak kalıcı etki yapabilir buda ömür boyu sizi zindan eder hayatı bende clenbuterol unutkanlık yapıyordu mecburen ventoline dönmek zorunda kaldım ve unutkanlık yaptığı hiçbiryerde yazmaz bazı hassasiyet yapbiliyor gelişmeleri bekliyorum vazgeçmeyin

• 10 aydır sigara içmiyorum. zyban adlı devletin dağıttığı ilaçla bıraktım. Ama bırakırken kendime hep şunu söyledim. Ewt canım çok sigara istiyor evet dayanılması çok zor ama hiç sigara içmediği için ölen olmuşmu? tabiki hayır. Biraz açı çekecem biraz zorlanacam ama sonunda bırakacağım dedim ve allaha şükür halen içmiyorum.

1|0
    0|0
    • ben de champix kullandım. sen benden daha agır vakaymıssın demek ki zyban vermisler. tamam bıraktırdı ama o ilacın cok yan etkisi oldu bende. ilacla bırakmak istemiyorum tekrar o sebepten.

• sevindim senin adına umarım emeklerin boşa çıkmaz :)

• umarım, sagolasın :)

• su içerek bırakmıştım. ataklar geldiğinde ilk birkaç gün yanımda hep su bulundurdum. bir de derin nefes alarak falan. ama bir buçuk ay sonra yine başladım. iyi içerdim o zaman daha ağır bir sigara içiyordum bıraktığıma millet inanamamıştı ama ilk birkaç gün sabrediip bu reseptörlerin nikotin diye bağırdığı aşamayı atlatırsan gerisi psikolojik, alışkanlıklarla ilgili

1|2
    0|0
    • ben de inanılmaz bas agrısı oluyor, gözlerim yuvalarından cıkacak gibi oluyor. o kısmı atlatıyorum ilk üç gün. sonrasını da atlatıyorum ama bazen öyle bir anda canım istiyor ki o andan ne yapmak gerek onu bilmiyorum. uzun süreli olmuyor seninki gibi.

• su dedigin gibi faydalı oluyor. cikolata ıvır zıvıra degil de suya verecegim kendimi. habire buhar odası bulamam ama :) tesekkür ederim yorumun için.

• rica ederim umarım bırakırsın, umarım ben de bırakırım bir gün

• 14 senedir içmekte olduğum sigarayı yaklaşık 1 senedir bırakmış bulunmaktayım.. herşey beyinde bitiyor biliyorsun önce beyninde bitirmeye bak tabi şuda var tiryakiliği atıyorsun ama alışkanlığı atmak biraz zor oluyor yada bende öyle oldu bilemeyeceğim örneğin benim bir alışkanlığım vardı yolda yürürken sigara içmezsem kendimde bir eksiklik hissediyordum ilk bıraktığım zamanlar yürürken elimde sigaranın eksikliğini çok hissettim hatta 3-4 gün sonra dayanamayıp yolda 1 tane yaktım fakat yarıya kadar içtim ve tiksinip attım sonraları yine haftada 1 tane içmişliğim oldu tabi tam olarak bitiremedim derken 1 ay sonra alışkanlığıda attım şimdi bazen clube gittiğimde olsun veya ne bileyim evimde olsun çok aşırı alkol içecek olursam dayanamayıp 1 tane yakıorum.. olmadı puro alıyorum alkolün yanında puro içiyorum tabi dediğim gibi artık içmekten boğazım yanar hale geldiğinde yapıorum bunu ama ertesi günü sigarayı bırakmış bir insan olaraktan tekrar uyanıyorum...

1|0
    0|0
    • bu arada en zorlayıcısı 3. veya 4. gün ağız sulanması oluyor sürekli birşeyler yeme ihtiyacı duyuyorsun kimisinde kaşıntıda yapıyor...

• biraz dişini sık biliyorum zor oluyor ama bırakmak istiyorsan bunu yapmalısın birde çok kırıcı oluyor insan sonra acaip muhalefet bişey olmuştum ben artık insanlar benimle polemiğe girmekten kaçınır olmuşlardı hatta bi çok kişi sen iyisi mi bi sigara yak diyordu tabi bu böyle 1,5 hafta sürdü... biliyorum 1,5 hafta uzun bi zaman değil ama o an çok uzun geliyor :))) kendine oyalanacak birşeyler bul bu şekilde kendine sigarayı ihtiyacını unutturmaya bak..

• tamam, sagolasın.

• Sigarayı bırakalı 3 yılı geçti.Ben en deger verdiğim arkadaşlarımın yanında çok kötü yemin ederek bıraktım öyleki sözümü yeseydim arkadaşlarıma çok mahçup olurdum bana olan güvenleri kaybolurdu,ve arkadaşlarım benim için çok değerliydier.Ve o bir sigarayı her istediğimde verdiim sözü düşünüp arkadaşlarıma mahçup olamam dedim ve içmedim.Umarım sizde başarmışsınızdır

1|1
    0|0
    • ben bırakıp bırakıp baslıyorum. gene niyetlendim bırakmaya bakalım...

• sigarayı bırakmak için cebimden çıkartık komidinin üzerine bıraktım.bir daha içmemek için uyudum.saat 04:00 sularıydı.saat 10:20'de kalkp bir sigara içtim ve omlet yaptım.ben bir bağımlıyım.adım cıvık ve aranıza yeni katıldım.

1|0
    0|1
  • 20 sene boyunca içtim, hep bırakmaya çalıştım. Bir defasında 6 ay bırakmıştım, her gece rüyama giriyordu. Bir gün bir tane içtim tekrar başladım. En son 5 sene önce SİGARAYI BIRAKMANIN KOLAY YOLU isimli kitabı okudum. Bırakacağıma ikna oldum, bırakıyorum dedim, bir de yemin ettim, bir daha içmem dedim. Bir daha sigara aklıma bile gelmedi. Kitabın çok büyük faydası oldu, yemin de kesinlikle etkili oldu, hiç zorlanmadım. Yemin etmeseydim belki bir tane denerdim iş bozulurdu.

1|0
    0|0
  • askerdeyken bir ara stresten kullanmisligim vardir ama sonra agzima surmedim hatta arabamda evimde sigara icilmesine izin vermem en yakin arkadasimi sirf sigarayi sondurmedi diye yolda arabdan indirdim icenler farkina varmiyor ama icmeyenler icin les gibi kokuyor ozellikle kizlara hic yakistiramiyorum dogrusu

2|0
    0|0
    • aslında kadınla erkekle ilgisi yok. ikisine de yakısmıyor.

pis kokuyor, evet. parfüm sıkıyorsun daha kötü oluyor. umarım kalıcı bırakabilirim. sagolasın.

• evet tabii erkeklere de yakismiyor ama kizlar biraz daha nazik yaratiklar sigara kokmalari hos degil umarim birakirsin hakketen illet gibi bisey bu sigara

• umarım isimsizzz, sagolasın.

• 1 ay 1 hafta bırakmıslıgım var ama beni rahatlatan ve benım ıcın yanıp tutusan tek şey üzgünüm ben bıraksam o beni bırakmıyor.

1|0
    0|0
    • cok arabesk oldu bu da :) umarım tekrar niyetlenir bırakırsın.

• arada bi evde bırakıyom işte yalnız kalsın diye sonra gıcır gıcır bi paketle geri gelıyom öyle geçiyo işte günlerimiz:)

• çok erken yaşta başladım. 4 yıl içtim. sigaradan bir ara çok tiksindim. içince ağzım falan çok kokuyordu. kendimden bile tiksiniyordum. o ara nargileyle sigara boşluğunu kapattım.

1|0
    0|0
  • 1 ay bırakmıştım

Sonra yine başladım

1|0
    0|0
    • umarım tekrar bırakırsın new-anka. sana yakıstıramadım tekrar baslamayı.

• yok, o anlamda dememistim aslında. genel olarak konustum. neyse. hosgelmissin yeniden.

• hoş buldum efendim

• simon arkadaşın dediği gibi yaptım 15 yıl içtim bir gün arkadaşlar ile muhabbet ediyorduk içmiyprum dedim biraktım. ha anım istiyor ama irade orda durup içmemekte herşey kafadabiter

1|1
    0|0
  • benımde 2 ay oldu bırakalı bugune kdar en uzun surem normalde canım hıc ıstemıyordu ama dun arkadaslarla bulustuk bayadır gorusmuyoruz gozumun onunde uzun parlementlerı içtiler bi güzel icim cız etti valla :(

1|0
    0|0
  • Benimde artık sağlığımı bozmaya başladı ve sigara bana hakim oldu sadece zorunluluk gibi içmeye başladım 6 yıllık sigara tiryakisiyim.bugün bıraktım beynimden sildim, tabi daha konuşmak için erken ama kararlıyım inş devamı gelir.

2|0
    0|0
  • Ne bırakması be hacı, yaktıktan sonra küllüğe bile bırakamıyorum 2 saniye dursun diye.

1|0
    0|0
    • senin durum cok vahim o zaman. yasın da kücük.

• kıyamete gitmezsin umarım. bırak mırak demeyecegim. fayda etmeyecek ne desem. zararını fiziksel olarak görmeye baslayınca kendiliginden isteyeceksin zaten.

• Hayırlısı olsun bakıp görücez :)

• Bırakacam dersin iraden güçlüdür ve bırakırsın.. gerisi hikaye..

1|1
    0|0
  • sigara krizine girince karabaş otu iç. 1 subardağı kaynamış suya bir tutam at, çay gibi demle iç. vücuttaki nikotini bloke edeceği için, sigara krizine girmezsin. ya da hergün aç karnına sabah öğlen akşam birer su bardağı iç.

1|0
    0|0
    • o aldıgım karısımın içinde de karabaş otu var, illa çayını mı içmek gerek ki? daha mı etkili olur sence?

• karışımlar etkili değil. açıkta falan satıyorlar. kiloyla veya bulabilirsen karışım olmayan sallama poşetlerden temin et.

• tamam sagolasın, bakayım bir.

• 45 sene sigara içtim. Yıllar önce 6 ay bırakabilmiştim ama maalesef, "sadece bir tane içeceğim, başka kesinlikle içmeyeceğim" diyerek, yaktığım bir sigara ile, başladığım noktaya yeniden döndüm ve daha sonra sayısız defa bırakma girişimime rağmen, başaramadım.

31 Temmuz 2015 gecesi evde yalnızdım. Balkona çıkıp bir sigara içtim, tiryakilerin deyimi ile kesmedi, bir tane daha yaktım. Sonra, kendi kendimi sorgulamaya başladım. Daha önce 6 ay sigara içmediğim halde, nasıl yeniden başladığımı, defalarca sigarayı bırakmak istediğim halde, neden başaramadığımı düşündüm. Hepsinde sonuç, aynı yere çıkıyordu.

Altı aydır sigara içmezken, bir gün ikram edilen sigarayı "ya bir taneden bir şey olmaz" diyerek yakınca, ardından gidip paket alıp cebime koymuştum. Diğer bırakma girişimlerim hep 3 - beş günde kalmıştı. Her defasında, canımın çok sigara istediği bir anda "sadece 1 tane içeceğim ve kesinlikle başka içmeyeceğim" diyerek yaktığım bir sigara ile, başarısız olmuştum.

Kendi kendime dedimki; bu işin yolu, o 1 tanecik sigarayı içmemekten geçer. Bir tane gigara yakmak demek, sigaraya yeniden teslim olmak demektir. Öyle yaptım ve başarılı oldum. Bu ay doldumu, 10 ay oluyor o mereti bırakalı.

Bırakmak isteyenlere tavsiyem; bıraktıktan sonra "bir taneden bir şey olmaz" deyip, tek bir sigara yakarsanız, olay biter. Asla o sigarayı yakmazsanız, kesinlikle başarırsınız.

Sigara parasını biriktiririm diye düşünüyorsanız, ona heveslenmeyin. Para filan birikmiyor. Tiryakiler, fazla parası olduğundan sigara içmiyor, sigara parasını yoktan var ediyor. Yani, diğer ihtiyaçlarından kısarak o sigarayı içiyorsunuz. Sigarayı bıraktığınızda, sigaraya verdiğiniz para, gerçek ihtiyaçlarınıza gidiyor.

Para birikmiyor ama diğer kazanımlarınız mükemmel. Hırıltıdan uyuyamıyordum, şimdi o hırıltıdan eser kalmadı. Merdiven çıktığımda soluk soluğa kalıyordum. Gençleştim sanki. Kesinlikle deneyin, başaracaksınız..

0|0
    0|0
    • Ve yine ben, ve hala sigayara yeniden başlamadım ve başlamayıda asla düşünmüyorum. O şarkı bitti artık, bir daha söylemem..

• yarısına kadar içtim bırakıyorum dedim küllüğe bastırdım 10 dakika geçti aynı sigarayı alıp tekrar yaktım bazen 10 dakikalığına da olsa bırakabiliyorum

1|0
    0|1
  • Neler Yaptınız Değil.Bunu Çözmek İçin Tek Bir Çözüm Var.Oda İlk Önce Kafada Bitirmek Ben Bırakıcam Ya Dersen Bırakırsın.

1|0
    0|0
  • Bırakıyorum dedim 2 saat içmedim.Baktım iki saniye düşünceyle iki saat içmiyorsam,e ne gerek var ozaman adam gibi düşünsem bırakırım demek ki dedim.Sonra tekrar başladım..

1|0
    0|0
    • keske baslamayaydın...sen de ben gibisin.

• Zaten hastalıkların oluşum sebebine baksana,mesela neden griple,şeker hastalığı aynı değil?Neden grip geçiyor hemen de şeker hastalığı geçmiyor?Şöyle düşün,bi araba alıosun motorda önceki kullanımdan doğan bi sıkıntı var,ama sana gelince araba yürürü gideri vs iyi(tabire bak yürürü gideri..neyse) ama sen alıosun 2 ay kullanıosun tık yok,bigün bi bakıosun araba teklio,neden?işte mesele bu.Bazı şeyleri tetikleyen şeyler vardır,tıpkı o motoru arıza yapmasına sebep olan şeyin hız,devir vs gibi

• Ve sigara da sana geçen genetik hastalıkları tetikler,Sıfır bi bünyeye 70 sene günde 1 paketi aşmadan sigara içirt,ki bu adam bitarafının üstünde sürekli oturmayan,günlük işler için hareket etse bile,o adam ölmez Ö - LE -MEZ.

• sordun iyi oldu benimde öyle bir niyetim var

1|0
    0|0
    • niyetin varsa gün belirle bırak. ben yarın icmeyecegim. 10 gün sonra da bugün 10. gün diye güncelleyecegim.

• Erkekler Devam
    29

Kızlar Ne Diyor 19

• önce o sigarayla kavga edeceksin sonra ona düşman olacaksın.bir daha yüzünü ömür boyu görmek istemiyorum diyeceksin.onun yanından uzaklaşacaksın.canın ne kadar çekerse çeksin asla düşünceni değiştirmeyeceksin.kararlı davranırsan her geçen gün ona karşı isteğin azalacak.gün gelir çıkar gider aklından.

1|0
    0|0
  • bak güzel kızım gerçekren o nesneyi bırakmak isyiyorsan önce kendini ona karşı kendini bir düşman olarak tanıştıracaksın.bunu yapamıyorsan hiç deneme.başarabiliyorsan eğer onunla bir daha asla barış imzalamıyacaksın. artık o nesne senin can düşmanın olmalıdır.

bu düşüncen varsa var yoksa yok

1|0
    0|0
  • Sigaranın üstüme sinen kokusundan tiksindiğim için bırakmıştım, ara ara inanılmaz derecede canım istese bile içmeyi beceremiyorum, içemiyorum. Sağlığını düşün, bu yüzden hastalanan, ampüte dilen insanları düşün. Erkek arkadaşımı bıraktırma yolundayım korkunç bir alışkanlık sağlıklı, sağlıkla yaşamak varken kendini zehirlememesi lazım insanın

1|0
    0|1
    • haklısın. ben de o sebepten kurtulmak istiyorum. bu ara gene niyetlendim, bakalım. canın isteyince ne yapıyorsun?

• tamam, sagolasın wolfie.

• umarım istediğin gibi olur

• 1 ay kadar oldu bırakalı önce markayı değiştirdim zifir nikotini falan 0.1mg olandan gerçekten ot gibiydi filtreyi sıkınca biraz sertleşiyordu 1-2 hafta direndim alıştım ve dahaaz içmeye başladım nikotin oranı düşük olduğu için vücudum eskisi kadar istemiyordu daha sonra 1 ay kadar onu içtim

sonra neredeyse tamamen içmedim hal şu anda çok krizim tutarsa sadece ondan 2 3 nefes çekip bırakıyorum normal sigara içersem kesmiyor ve daha çok canım istiyor ama bunda içiyorum bitiyor belki haftada bi yada iki haftada 1 -2 oda arkadaş çay muhabbet olunca herkes içince en çok o zaman can çekiyor

1|0
    0|0
    • birde sigaradan öksürmediğimi ciğerlerimi üşütüyorum ondan öksürüyorum sanıyordum bıraktığımdan beri ciğerlerimi üşütmüyorum ve gerçekten boğazım tıkalı uyanıyormuşum ve aslında tat almıyormuşum aldığımı sanıyordum bırakınca anladım

• olur sen kararını ver gerisi gelir merak etme biz onun esiri değil o bizim esirimiz olsun

• verdim, carsamba baslayacagım dedim. baslayacagım yarın. dedigin gibi yapmayacagım direk bırakacagım. 10 günün sonunda da güncelleyecegim.

• Bunun yarın içmiycem pazartesiden sonra içmiycem demekle olmuyor hemen şimdi kendine bir söz ver ve bitti de.

1|0
    0|0
    • kendimi bu sekilde ikna ettim. carsamba icmeyecegim dedim. yarın carsamba. 10 gün sonra da güncelleyecegim. bugün 10. gün diye.

• Nefsine hakim ol ve uzun bir süre içme içenlerin yanında bulun kokusunu fark ettiğin zaman iğrendiğini görüceksin

• zaten icenlerin içindeyim sürekli valerica. :))) tesekkür ederim yorumun için.

• bi faydası olurmu bilmem arkadaşım ama şu anda babamın nefesini rahat alabilmesi için herşeyi yapardım,ne yazıkki yapılabilecek hiç birşey yok ve tek sebebi sigara,geç kalmadan bırak.sana tavsiyem mümkünse sigara içen arkadaşlarınla görüşme bi süre faydası oluyor.

1|0
    0|0
    • o ortamın icindeyim malesef...ve cıkamam gün içinde o ortamdan.

• Bırakmadım, bırakamam, bırakamayacağımı biliyorum bu yüzden bırakmayacağım:)

1|0
    0|0
  • iradeli ol anacım

1|1
    1|1
  • Bırakmak için bu linki okumalısınız, Osho'nun meditasyonu link

1|0
    0|0
    • adamı yasadıgı kısacık bir sey var burada. üye olmak mı gerekiyor bir seyler görmek icin?

• Hani diyorlar ya kafanda bitirmek kafanda bitir. Egon mantığının önüne istese de geçemez. Buna sen müsaade ettigin icin sana sahip olabiliyor.

1|0
    0|0
    • annem fiziksel öyle bir etkisi var ki cok zorlanıyorsun, ilk üç gün gözlerim yuvalarından cıkacaktı neredeyse, basta bir agrı ama sabrettim bakalım. sigaraya acayip derecede zaafım var. dua et bana.

• benim babam 3 gün önce bi ilaç almıştı. simdi içmiyo. 3 günde bıraktırdı o ilaç. kadınlarda kullanabiliyo

1|0
    0|0
  • Bırakamıyorum çabuk pes ediyorum ama içmemeyi isterdim :S

1|0
    0|0
    • benimkiler de kısa süreli oluyor. uzun süreli bıraktıgım ilacla bıraktıgımdı ama ilac kullanmak istemiyorum tekrar.

• kafanda tamamen bıtırdıkten sonrası gerısı yalan bence... konusmak kolay dersen uygulamıs bırı olarak soyluyorum... ve en buyuk tavsıyem kesınlıkle tek sıgara bırakma elınde ne oluyosa o tek sıgaradan oluyo bıtır hepsını ve bıttı de...

1|0
    0|0
    • evet, ne olursa ondan oldugunun farkındayım. ben bırakıp sonra o tek sigara ile baslayan biriyim sürekli.

• dedem 60 yıllık içiciydi. kalp hastası oldu. sigara yüzünden bütün damarlar tıkalı tabi. doktor gebereceksin bırakmazsan dedi. o gün bugündür içmiyor

1|0
    0|0
  • 4 sene içtim ve bıraktım. 4 aydır da içmiyorum allaha şükür

1|0
    0|0
    • canın isteyince ne yapıyorsun?

• Derin bir nefes alıyorum kendime güveniyorum ve içmiceğime inanıyorum.. ilaç falan kullanmadım gerekte duymadım herşey senin kafanda.. sana önerim ilk 2 hafta sigara içenlerin yanından uzak dur ve sigarayla alakalı herşeyi hayatından çıkar camın önünde duran kültablasını veya masanın üzerinde duran çakmağını vs..

• Gayet basit. Hiç kullanmadım. :)

1|0
    0|0
  • Hiç kullanmadım, kullanmayı düşünmüyorum çok şükür

1|0
    0|0
  • benim 1 hafta oldu sigarayı bırakalı, sigara icen butun arkadaslarımla arama mesafe koydum, sigaralı ortamlara girmiyorum munkun oldukca yalnız kalmamaya calısıyorum, cunku yalnız kalırsam biliyorum yakacagım bir tane

1|0
    0|0
  • ya icmeyin su mereti ya

1|0
    0|0
Yükleniyor...